ЗВІТ
базового відстеження результативності проекту рішення виконавчого комітету міської ради «Про організацію забезпечення дотримання правопорядку та етичних норм стосовно дітей розважальними закладами міста Дніпродзержинськ»
Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується
Рішення виконавчого комітету міської ради «Про організацію забезпечення дотримання правопорядку та етичних норм стосовно дітей розважальними закладами міста Дніпродзержинськ».
Назва виконавця заходів з відстеження
Служба у справах дітей міської ради.
Цілі прийняття акта
Метою регуляторного акту є забезпечення всебічного виховання і розвитку дитини, захисту дітей від негативного впливу продукції сексуального чи еротичного характеру, запобігання перебуванню дітей у розважальних закладах у нічний та навчальний час, недопущення поширення соціально-небезпечної реклами, яка може негативно впливати на здоров’я і свідомість дітей здійснення контролю (перевірок) суб’єктів господарювання-розважальних закладів незалежно від форм власності з питань дотримання законодавства про захист прав дітей у відповідності до вимог чинного законодавства органами місцевого самоврядування.
Строк виконання заходів з відстеження
З 01.06.2011 року по 27.09.2011 року
Тип відстеження.
Базове
Методи одержання результатів
Методами одержання результатів відстеження є:
1. Щоквартальне здійснення уповноваженими суб’єктами перевірок щодо:
- дотримання комп’ютерними клубами режиму роботи з 14-00 до 20-00 (21-00) упродовж навчального року та з 8-30 до 20-00 (21-00) під час канікул й у вихідні дні;
- заборони перебування дітей віком до 14 років в ігровому закладі пізніше 20-00, а дітей віком від 15 до 18 років пізніше 21-00;
- виконання розважальними закладами норм та правил з питань пожежної безпеки, забезпечення дотримання в комп’ютерних клубах, ігрових залах виконання вимог санітарно-гігієнічних нормативів роботи дитини на персональному комп’ютері;
2. Забезпечення з боку уповноважених суб’єктів контролю за дотриманням правопорядку та етичних норм стосовно дітей при організації проведення в нічних клубах дискотек та інших розважальних заходів
Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також спосіб одержання даних
Результативність даного проекту регуляторного акту відстежувалась шляхом аналізу та узагальнення службою у справах дітей міської ради статистичної інформації про здійснення перевірок комп’ютерних клубів та розважальних закладів міста, розгляду результатів виконання цих заходів.
Кількісні та якісні значення показників результативності акта
Відстеження кількісних показників результативності регуляторного акту пов’язано з кількістю та результативністю здійснених перевірок розважальних закладів та комп’ютерних клубів уповноваженими суб’єктами щодо забезпечення всебічного виховання і розвитку дитини, захисту дітей від негативного впливу продукції сексуального чи еротичного характеру, запобігання перебуванню дітей у розважальних закладах у нічний та навчальний час, недопущення поширення соціально-небезпечної реклами, яка може негативно впливати на здоров’я і свідомість дітей.
Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей
Прийняття регуляторного акта, зокрема сприятиме підвищенню ефективності здійснення контролю (перевірок) діяльності розважальних закладів щодо дотримання правопорядку та етичних норм стосовно дітей.
З моменту набрання чинності регуляторним актом, Дніпродзержинським МУ МНС України у Дніпропетровській області, службою у справах дітей міської ради та службами у справах дітей виконавчих комітетів районних у місті рад, самостійно або із залученням працівників ВКМСД міської та районних відділів ДМУ ГУ УМВС України в Дніпропетровській області, було проведено низку перевірок комп’ютерних клубів міста. Зокрема, протягом звітного періоду перевірено 17 розважальних закладів міста. Протягом перевірок, з’ясовано, що 6 комп’ютерних клубів не здійснюють діяльність. В інших комп’ютерних клубах, на момент перевірки не виявлено дітей віком до 14 років пізніше 20-00, а дітей віком від 15 до 18 років пізніше 21-00, дотриманий режиму роботи з 14-00 до 20-00 (21-00) упродовж навчального року та з 8-30 до 20-00 (21-00) під час канікул й у вихідні дні;
Під час вищезазначених перевірок, в комп’ютерних клубах не виявлено соціально-небезпечної реклами, яка може негативно впливати на здоров’я і свідомість дітей.
Управлінням з питань споживчого ринку, розвитку підприємництва та захисту прав споживачів, управлінням освіти і науки міської ради, управлінням культури та туризму міської ради, службою у справах дітей міської ради здійснюється контроль за дотриманням етичних норм стосовно дітей при організації демонстрації кіно - і відеопродукції у розважальних закладах.
Фондом комунальної власності м. Дніпродзержинська здійснюються перевірки щодо відповідності використання функціонального призначення приміщень розважальних закладів згідно з умовами договорів оренди.
З метою популяризації змістовного дозвілля, здорового способу життя, спеціалістами міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в розважальних закладах міста розповсюджується соціальна реклама.
Висновок:
Аналіз базового відстеження свідчить, що рішення виконавчого комітету міської ради «Про організацію забезпечення дотримання правопорядку та етичних норм стосовно дітей розважальними закладами міста Дніпродзержинськ» є актуальним та необхідним для організації забезпечення здійснення контролю за дотриманням комп’ютерними клубами та розважальними закладами міста правопорядку та етичних норм по відношенню до дітей.
Міський голова С.О.САФРОНОВ