Головна / /
0000-00-00 00:00:00
          

 

 
 
З В І Т
 
про базове відстеження результативності дії регуляторного акта - рішення  виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради «Про державний нагляд (контроль) з питань захисту прав споживачів»
 
       1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується.
Рішення виконавчого комітету міської ради «Про державний нагляд (контроль) з питань захисту прав споживачів».
          2. Назва виконавця заходів з відстеження.
Управління з питань споживчого ринку, розвитку підприємництва та захисту прав споживачів міської ради.
3. Цілі прийняття регуляторного акта.
Забезпечення реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів в торгівлі, громадському харчуванні, побутовому, транспортному та іншому обслуговуванні населення, незалежно від форм власності. Здійснення  державного нагляду (контролю) з питань дотримання законодавства про захист прав споживачів у відповідності до вимог чинного законодавства органами місцевого самоврядування у суб’єктів господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства, побутового, транспортного та інших форм обслуговування населення незалежно від форм власності. Активізація профілактичних, просвітницьких заходів серед мешканців міста з метою ознайомлення їх з основними вимогами законодавства про захист прав споживачів, правами громадян у цій сфері та механізмом їх реалізації.
Метою цього регуляторного акта є сприяння зменшенню кількості надходження неякісних товарів на споживчий ринок, додержання вимог щодо безпеки продукції, а також проведення роз’яснювальної роботи та надання методичної допомоги суб’єктам господарювання міста з питань захисту прав споживачів.
          4. Строк виконання заходів з відстеження - 02.04.2011 – 26.04.2012.
          5. Тип відстеження – базове відстеження.
          6. Методи одержання результатів.
Оцінка результативності зазначеного регуляторного акта відбувалась за даними державного нагляду (контролю)з питань захисту прав споживачів суб’єктів господарювання міста посадовими особами управління з питань споживчого ринку, розвитку підприємництва та захисту прав споживачів міської ради, а також спільно з адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних у місті рад управлінням освіти і науки міської ради, міської СЕС, правоохоронних органів.
Використання територіальною громадою міста законних прав та державних гарантій щодо захисту здоров’я і безпеки мешканців, їх законних прав та інтересів. Вдосконалення міської системи управління щодо захисту прав споживачів.
7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також засоби їх одержання.
          Головним чинником результативності цього регуляторного акта є- зменшення надходження на споживчий ринок неякісної, фальсифікованої та небезпечної для життя і здоров’я, майна споживачів і навколишнього середовища продукції, в тому числі, яка не супроводжується необхідною доступною, достовірною, своєчасною інформацією та відповідними документами, підвищення відповідної, правової обізнаності громадян та суб’єктів господарювання. Відстеження проведено у період дії зазначеного вище регуляторного акта. До уваги було взято факти, викладені у зверненнях мешканців міста з питання придбання товарів неналежної якості та неякісно наданих послуг.
8. Кількісні та якісні значення показників результативності дії регуляторного акта.
За листопад - грудень 2011 року та січень - квітень 2012 року до управління з питань споживчого ринку, розвитку підприємництва та захисту прав споживачів міської ради звернулось 186 громадян міста, а також надійшло 62 письмових звернення з питань захисту прав споживачів, порушень правил торговельного обслуговування населення та з інших питань. 98 відсотків порушених питань вирішено позитивно на користь споживачів. За результатами розгляду письмових звернень з питань захисту прав споживачів громадянам були повернені кошти за неякісні товари на суму 10,3 тис. грн., а також замінено товарів на суму 15,9 тис. грн., відремонтовано товарів на суму 39,8 тис. грн.
На виконання зазначеного вище рішення, за цей період спеціалістами управління було проведено 26 планових перевірок згідно плану та графіку управління на І квартал 2012 року, 35 позапланових перевірок суб’єктів господарювання міста за зверненнями громадян та дорученням міського голови
Сафронова С.О.
При проведенні перевірок в магазинах, шкільних їдальнях, підприємствах ресторанного господарства виявлені порушення вимог Закону України “Про захист прав споживачів”, “Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення”, “Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства”, а саме: відсутність на фасаді торговельних об’єктів вивіски із зазначенням найменування суб’єкта підприємницької діяльності, відсутність в “Куточку споживача” інформації для споживачів та “Книги відгуків та пропозицій”, реалізація товарів з вичерпаним терміном придатності, без необхідної, доступної та достовірної інформації для споживачів (відсутні інформація про виробника, дата виготовлення, терміни реалізації), що є порушенням ст.15 Закону України «Про захист прав споживачів», продаж товарів, що не мають відповідного маркування, належного товарного вигляду, при зважуванні виявлена недовага фасованих товарів, відсутність сертифікатів відповідності та документів, які підтверджують якість та безпеку товарів, дозволів міської СЕС, ліцензій на право торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. У ряді закладів на момент перевірок виявлено, що ваговимірювальні прилади не пройшли державну повірку в установленому порядку та інші порушення.
За результатами перевірок керівникам магазинів та суб’єктам господарювання управлінням надано приписи про усунення виявлених порушень та припинення реалізації неякісних товарів.
За виявлені порушення на керівників магазинів та суб’єктів господарювання складено 33 протоколи про адміністративні правопорушення за ч.І ст.155 КуАП., які були направлені до адміністративних комісій при виконавчих комітетах Заводської, Дніпровської та Баглійської районних у місті Дніпродзержинську рад для вжиття заходів відповідно до чинного законодавства.
До прокуратури м. Дніпродзержинська, Дніпродзержинської об’єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби, відділу ВДС БЕЗ Дніпродзержинського МУ ГУ УМВС України в Дніпропетровській області, регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Дніпропетровській області направлялись листи щодо перевірки суб’єктів підприємницької діяльності, у яких були відсутні ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, інших порушень законодавства з питань захисту прав споживачів та вжиття заходів згідно чинного законодавства. До Інспекції у справах захисту прав споживачів у Дніпропетровській області щоквартально управлінням з питань споживчого ринку, розвитку підприємництва та захисту прав споживачів міської ради надавались пропозиції щодо включення до планів перевірок об’єктів торгівлі, послуг, ресторанного господарства та вжиття заходів до порушників згідно чинного законодавства.
В засобах масової інформації проводилась роз’яснювальна робота, спрямована на інформування населення про роботу управління з питань споживчого ринку, розвитку підприємництва та захисту прав споживачів міської ради, поглиблення правових знань споживачів. Підготовлено статтю до газети «Відомості» про роботу управління з порадами для споживачів у разі придбання неякісних товарів та надання неякісних послуг. До Всесвітнього дня споживачів підготовлено статтю «15 березня-Всесвітній день прав споживача», випущено інформаційні брошури «Памятка потребителю» з подальшим її розповсюдженням у торговельній мережі міста. Спеціалістами сектору з питань захисту прав споживачів проводились семінари-практикуми в загально - освітніх школах на тему «Основи споживчих знань».
До газети «Відомості» управлінням надано інформацію щодо проведених позапланових перевірок суб’єктів господарювання міста Дніпродзержинська.
9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеню досягнення визначених цілей.
Проведене базове відстеження свідчить, що дія рішення виконавчого комітету міської ради «Про державний нагляд (контроль) з питань захисту прав споживачів» надає можливість підвищити захищення споживчого ринку міста від насичення його неякісними, фальсифікованими та небезпечними для життя і здоров’я громадян товарами та послугами.
Висновок:
            В цілому дія зазначеного проекту регуляторного акту призводить до попередження проникнення на споживчий ринок міста неякісних, фальсифікованих та небезпечних для життя і здоров'я людей товарів, передусім продуктів харчування. Зусилля управління скеровані на забезпечення у повній мірі реалізації прав споживачів щодо надання їм необхідної доступної і достовірної інформації про товари, роботи, послуги, недопущення порушень правил торговельного обслуговування та порядку надання послуг.
          У планах на 2013 рік передбачено продовження роботи щодо захисту прав споживачів у сфері торгівлі, надання послуг та виконання робіт, проведення правозахисної та інформаційно-просвітницької роботи шляхом організації освітніх семінарів, рубрик у засобах масової інформації, співпраця з контролюючими органами міста з метою попередження порушень чинного законодавства.
 
 
 
Міський голова                                                                     С.О.САФРОНОВ