15-01-2010
13 січня Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський на брифінгу у виконкомі міської ради поінформував про підсумки участі у нараді з питань розвитку ядерно-паливного комплексу України (січень, Енергодар, Запорізька обл.) та реальність планів створення на базі розвинутою промислової інфраструктури майданчику колишнього Придніпровського хімзаводу (ПХЗ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 рр.) виробництва ТВЕЛів (тепловиділяючі елементи для АЕС).
Ярослав Корчевський на нараді в Енергодарі за участі Міністра палива та енергетики Юрія Продана відстоював доцільність розміщення виробництва ТВЕЛів у Дніпродзержинську з огляду не лише на значний рівень готовності існуючих на майданчику ПХЗ виробництв та комунікацій, але й з позиції інтересів міста: вирішення екологічних проблем території промислового майданчику, підтримання у належному стані її інфраструктури (наразі через тривалу перерву в експлуатації промислових комунікацій після закриття низки виробництв комунікації, що зазнають руйнування, створюють певний ризик екологічного забруднення навколишньої середовища), притік інвестицій у будівництво житла для спеціалістів нового підприємства, створення нових робочих місць та збільшення надходжень до міського бюджету.
За інформацією міського голови, виробництво ТВЕЛів у Дніпродзержинську буде екологічно чистим та матиме значний економічний зиск. Учасники наради в Енергодарі погодилися з доводами про доцільність розміщення виробництва ТВЕЛів на проммайданчику ПХЗ.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, побудоване у 1948 році. Після розпаду військово-промислового комплексу на території колишнього ПХЗ створено 22 підприємства, частина яких входить до програми створення ядерно-паливного комплексу. Наразі на базі ПХЗ діють виробництва мінеральних добрив, цирконієво-гафнієвої продукції (випуск металевого цирконію, лігатур та сплавів, хімічних сполук на основі гафнію), іонно-обмінних матеріалів для сорбціонного вилучення з пульп і розчинів урану, золота, молібдену, вольфраму, галлію, а також технологій очищення води для промислових потреб.