04-12-2014
4 грудня у Дніпродзержинську відбулося засідання координаційної ради з екологічних питань. За дорученням міського голови Станіслава Сафронова засідання провів його перший заступник Олександр Черненко.
«Екологічна ситуація у місті важка, тому ми повинні не лише обговорити актуальні питання, а й внести реальні пропозиції: що можна зробити для поліпшення стану довкілля», – зазначив перший заступник міського голови. Олександр Черненко наголосив, що неодмінною складовою загальної політики виконавчих органів міської ради повинна бути ефективна екологічна політика, націлена на досягнення екологічно безпечного та комфортного для мешканців стану довкілля, забезпечення екологічно збалансованого природокористування, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття.
Для досягнення поставленої мети в місті реалізуються заходи Програми виходу з екологічної кризи на 2011-2015 роки, спрямовані на створення екологічно безпечних умов життєдіяльності населення міста, збереження природного середовища. З огляду на те, що термін дії програми закінчується у наступному році, постала необхідність розробки нової – на строк до 2020 року. Завданням наступної екологічної програми має стати, насамперед, усунення причин забруднення замість ліквідації його наслідків, забезпечення переходу до європейських екологічно безпечних норм і стандартів, впровадження соціальної відповідальності бізнесових структур, забезпечення поетапного зниження рівня техногенного навантаження на довкілля.
Наступним на засіданні розглядалося питання розчищення прорізі лівобережного каналу до Голубого озера. Як нагадав начальник управління промисловості та екології міської ради Андрій Можейко, канал був пересипаний при будівництві мостового переходу на лівий берег, і проточність водойми припинилась. Тому розчищення самого каналу не вирішить проблему, і треба відновлювати його проточність саме у пересипаній ділянці. Роботи передбачається виконати у 2015-2016 роках у встановленому порядку.
Перший заступник голови Петриківської райдержадміністрації Дмитро Недвига наголосив, що це питання порушувалося вже неодноразово, та запевнив, що районна адміністрація здійснюватиме підтримку проекту.
Також члени координаційної ради обговорювали питання впровадження системи автоматизованого екологічного моніторингу Дніпродзержинська. Андрій Можейко зазначив, що створення системи комплексного екологічного моніторингу міста, селищ Таромське і Сухачівка, території зони впливу хвостосховищ було розпочато у 2010 році. Оскільки подальше фінансування з державного бюджету України припинилося, рішенням міської ради на фінансування цих заходів було виділено 1,7 млн грн. з міського фонду охорони навколишнього природного середовища. На теперішній час корпорацією «Укратомприлад» розроблено проектно-кошторисну документацію, яку направлено до експертної організації.
Система моніторингу дозволить здійснювати вимірювання в автоматичному безперервному режимі трьох речовин (оксид вуглецю, двоокис азоту, двоокис сірки), вміст яких в атмосферному повітрі визначає його якісний стан, та проводити вимірювання гамма-випромінювання.
Передача даних планується за допомогою Інтернету в центр управління моніторингом, із трансляцією на сайті міської ради. Створення системи за умови вчасного фінансування планується завершити у наступному році.
Наприкінці засідання перший заступник міського голови ознайомив присутніх із основними напрямами екологічної політики міської влади. Серед пріоритетів Олександр Черненко назвав впровадження роздільного збору та переробки сміття, боротьбу зі стихійними звалищами, упорядкування зон відпочинку, розвантаження центральних вулиць від надмірних потоків автотранспорту і влаштування в місті велодоріжок. Також він зауважив, що міська екологічна програма має максимально відповідати запитам громадськості.