Головна / Новини / Публікації ЗМІ /
0000-00-00 00:00:00
          
Шведський досвід для наших хвостосховищ
Шведський досвід для наших хвостосховищ
 
газета «Відомості» №45 від 10 листопада 2010 року,
 
В рамках українсько-шведського співробітництва на базі ДП «Бар’єр» відбувся семінар з питань планування реабілітаційних заходів на уранових хвостосховищах в Україні. Семінар проводився в рамках Проекту співробітництва із Шведським органом з радіаційного захисту (SSI)  «Уранові хвостосховища і планування реабілітаційних заходів в Україні».
Це вже третя зустріч  українських та шведських експертів в цьому році на виконання зазначеного проекту. SSI представляли: Олоф Карлберг – керівник проекту департаменту міжнародного співробітництва SSI, Родольфо Авіла – менеджер проекту, Метью Козак, Джаспер Торуд – експерти, які мають досвід у проведенні реабілітаційних заходів на уранових хвостосховищах в Швеції, Естонії, США.
Від української сторони у зустрічі взяли участь співробітники Держатомрегулювання, ДП «Бар’єр», Дніпродзержинського міськвиконкому, представники організацій, які виконували завдання в рамках виконання  Державної програми приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод» в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання та Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2008 року «План першочергових заходів з поліпшення екологічного стану м. Дніпродзержинськ».
 Під час зустрічі обговорювався досвід Швеції у проведенні реабілітаційних заходів на уранових хвостосховищах Швеції, Естонії, США; міжнародну практику оцінки ризиків та безпеки впливу уранових об’єктів на навколишнє середовище та населення; стратегію реабілітації уранових об’єктів та її гармонізації із міськими програмами моніторингу забруднення навколишнього середовища. Розглянуто також результати виконання завдань Державної програми у 2009 р. з інвентаризації, паспортизації радіаційно небезпечних об’єктів та проведення моніторингу для виявлення їх впливу на навколишнє природне середовище. Заплановано заходи виконання проекту на 2011 рік. В ході візиту швед-ські експерти відвідали радіаційно небезпечні об’єкти ДП «Бар’єр».