Затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що наказом Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) від 01.04.2016 №271 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» (далі – Наказ №271) оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.
Наказом №271 визнано таким, що втратив чинність наказ ДФС від 29.10.2015 №829 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій».
Наказ №271 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Необхідність застосування з 01.01.2016 РРО при проведенні готівкових розрахунків
В зв'язку з набранням чинності Закону України від 01 липня 2015 року № 569 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі -Закон № 569) ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (з врахуванням змін, внесених Законом № 569) реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами-підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Про питання з реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій (РРО)
Згідно листа Державної фіскальної служби України від 29.03.2016 №10583/7/99-99-22-07-03-17 «Про нормативно-правові акти» на виконання вимог пп. 1, 2 та 3 доручення Прем'єр-міністра України від 30.07.2015 №30896/1/1-15 до Закону України від 01 липня 2015 року №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» Міністерство фінансів України і Державна фіскальна служба України розробили зміни до постанови Кабінету Міністрів України №601 «Про затвердження Порядку технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій», а також Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО, що застосовуються для обліку операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування та Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти і подали їх на розгляд Уряду.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Актуально для учасників ринку РРО!
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 №149 «Про вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для окремих сфер застосування» (далі – Постанова №149) затверджено:
- Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти;
- Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС).
Реалізація Постанови №149 сприятиме підвищенню ефективності контролю за операціями з купівлі-продажу іноземної валюти та готівковими розрахунками через платіжні термінали, забезпечить нормативно-правове регулювання застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) у вказаних сферах, створить єдині підстави для розробки і впровадження нових сучасних моделей РРО, включення їх до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем, а також для доопрацювання існуючих моделей РРО.
Постанова прийнята для реалізації норм Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який передбачає обов’язкове застосування РРО під час здійснення операцій, зокрема:
- з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо такі операції виконуються не у касах уповноважених банків;
- комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС, крім тих, що дають змогу здійснювати виключно операції з отримання коштів.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі
Відповідно до наказу Міністерства Фінансів України від 11.02.2016р. №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі, щомісяця до 10 числа наступного місяця надають звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Отже, суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі, зобов’язані надати до органів ДФС за основним місцем обліку звіти в електронній формі до 10 травня 2016 року за звітний період - квітень.
Що у відповідності із статтею 17 Закону України від 19.12.1995 №481 за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними даними застосовуються штрафні санкції у розмірі 17000 гривень.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Нові можливості електронного сервісу «Електронний кабінет платника»
У рамках кампанії декларування доходів громадян ДФС доопрацьовано електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в частині надання можливості підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі - Декларація) в електронному вигляді.
У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) можна заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а у закритій частині (особистий кабінет) платник може подати декларацію в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД)
Форма та інструкція щодо заповнення такої декларації, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».
Разом з тим повідомляємо, що на офіційному веб-порталі ДФС розміщено матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів в банері «Декларування доходів громадян» (http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/).
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Кампанія декларування 2016 року
Декларування - ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та один з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою. Кампанія декларування 2016 року має свої відмінності від попередніх років. Так, у зв'язку із внесеними змінами до Податкового кодексу України та до деяких інших законодавчих актів щодо оподаткування доходів громадян військовим збором, за результатами 2015 року фізичні особи визначають податкові зобов'язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору. З цією метою з 01 січня 2016 року введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 за №859, в якій платники зобов'язані зазначати до сплати як суми ПДФО, так і суми військового збору. Призупинена дія норми Кодексу в частині отримання права на податкову знижку по витратам на лікування (п.п. 166.3.4 Кодексу).
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги фізичних осіб – платників податків:
особливості оподаткування військовим збором!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що громадяни – платники податків під час декларування доходів за 2015 рік у декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розраховують суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору.
При цьому, слід враховувати, що відповідно до підпункту 1.7 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з нормами Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах: 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.
Таким чином, військовим збором оподатковуються:
- доходи у вигляді процентів, що нараховані на цінні папери, емітовані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику та на боргові зобов’язання Національного банку України тощо (підпункт 165.1.2.Кодексу);
- дивіденди у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою – резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів (підпункт 165.1.18 Кодексу);
- сума доходу за здані (продані) ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні, залишки та брухт електричних акумуляторів із вмістом свинцю, та брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України (підпункт 165.1.25 Кодексу);
- інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов’язаннями Національного банку України та казначейськими зобов’язаннями України, емітованими центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти (підпункт 165.1.52 Кодексу).
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Наближається термін сплати авансових платежів з ПДФО підприємцями
на загальній системі оподаткування за 1-й квартал 2016 року
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до підпункту 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями, починаючи з 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) фізичними особами підприємцями на загальній системі оподаткування розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.
Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).
Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.
Таким чином, для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, граничний термін сплати авансового внеску з ПДФО за 1-й квартал поточного року 19.04.2016.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Затверджено акт інвентаризації пального
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що з 05.04.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.02.2016 №219 «Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального та Порядку його заповнення та подання», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за № 377/28507 (далі – Наказ №219).
Наказ №219 опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 05.04.2016 №25.
Відповідно до пункту 9 підрозділу 5 «Особливості застосування ставок акцизного податку та екологічного податку» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) Наказом №219 затверджена форма Акту інвентаризації обсягів залишку пального і Порядок заповнення та подання Акта інвентаризації обсягів залишку пального.
Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній пунктом 232.3 статті 232 Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування у системі електронного адміністрування реалізації пального (пункт 9 підрозділу 5 розділу ХХ Кодексу).
Пунктом 9 підрозділу 5 розділу ХХ Кодексу визначено, що дані акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання.
При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
У декларації за 2015 рік громадяни визначають також суму військового збору
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що при декларуванні доходів за 2015 рік платник податку – фізична особа у декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) повинен визначити податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО, так і з військового збору.
З цією метою з 01.01.2016 введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, в якій платники зобов’язані розраховувати та зазначати до сплати, як суми ПДФО, так і суми військового збору. Ставка військового збору складає 1,5% об’єкта оподаткування.
Сума військового збору, що підлягає сплаті громадянином самостійно до бюджету за результатами звітного 2015 року, зазначається у рядку 24.1 розділу IV нової декларації, а сума ПДФО – у рядку 23.1 розділу IV нової декларації.
Нагадуємо, що відповідно до пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) декларація фізичними особами – платниками податку на доходи фізичних осіб за 2015 рік подається до 01.05.2016.
Звертаємо увагу, що пунктом 49.20 статті 49 Кодексу визначено, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Суму податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, зазначених у поданій декларації за 2015 рік, громадяни зобов’язані самостійно сплатити до 1 серпня поточного року, тобто 29.07.2016.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги громадян – платників податків!
Нові можливості електронного сервісу «Електронний кабінет платника»
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що у рамках кампанії декларування доходів громадян Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) доопрацьовано електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) у частині надання можливості підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі – декларація) в електронному вигляді. Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.
У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) можна заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а у закритій частині (особистий кабінет) платник може подати декларацію в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД).
Детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна переглянути у розділі «Контакти» за посиланням:
http://acskidd.gov.ua/contacts
Послуги ЕЦП у Дніпропетровській області платникам податків надають два пункти реєстрації користувачів у м. Дніпропетровськ за адресами:
- пр. ім. Газети «Правда», буд.95а, Центр обслуговування платників, зал 3, кабінети 9 та 10 (тел.: (0562) 27-30-76);
- вул. Героїв Сталінграду, буд.25, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №21 та №22 (тел.: (056) 749-63-34).
Нагадуємо, що форма та інструкція щодо заповнення декларації затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».
Звертаємо увагу, що матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів розміщено у банері «Декларування доходів громадян» на офіційних:
- веб-порталі ДФС за посиланням:
http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/
- суб-сайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» за посиланням:
http://dp.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На Дніпропетровщині ліквідовано конвертцентр, який завдав збитків бюджету на 18,1 млн. гривень
Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України викрито та припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, що надавав послуги суб’єктам господарювання Київської, Кіровоградської, Запорізької та Дніпропетровської областей.
За час діяльності центру протягом 2015-2016 років через його розрахункові рахунки було проконвертовано понад 109 млн. грн.. від злочинної діяльності бюджет зазнав збитків на суму близько 18,1 млн. гривень.
На розрахункові рахунки фіктивних підприємств, що відкриті в філії банку, із залишком коштів у сумі 1,8 млн. гривень накладено арешт.
На підставі ухвал суду проведено обшуки в офісах та за місцями проживання фігурантів центру, де виявлено та вилучено 336 тис. гривень готівкою, 37 комп’ютерних системних блоків, 4 ноутбуки, 1 сервер і фінансово-господарську документацію, що свідчить про протиправну діяльність. Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Шановні платники податків!
Державна фіскальна служба України повідомляє, що Система електронного адміністрування реалізації пального працює у штатному режимі. З 1 квітня 2016 року реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється з урахуванням вимог, встановлених пунктом 232.3 статті 232 Податкового кодексу України.
Також з 01.04.2016 податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкової накладної реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників акцизного податку з реалізації пального!
З 1 квітня 2016 року реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування здійснюватиметься з урахуванням усіх вимог, встановлених Податковим кодексом України (далі – Кодекс), у тому числі щодо відповідальності платників за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановленої статтею 1202 Кодексу.
При цьому, будь-яких додаткових дій для переходу до загального режиму реєстрації акцизних накладних законодавством не передбачено.
Додатково повідомляємо, що накази Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218 «Про затвердження форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального» та № 219 «Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального, Порядку заповнення та подання Акта інвентаризації обсягів залишку пального» знаходяться на реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Проекти цих наказів розміщено на офіційному веб-порталі ДФС (розділ: Головна>Діяльність>Регуляторна політика>Проекти регуляторних актів>2016 рік).
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Деякі питання використання марок акцизного податку
29.03.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України
від 23 березня 2016 року № 209 «Деякі питання використання марок акцизного податку» (далі - Постанова № 209), якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (далі - Постанова № 1251).
Згідно зі змінами, внесеними Постановою № 209, підприємства - виробники та імпортери алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі - покупці марок), які подали територіальному органові ДФС заявку-розрахунок про потребу в марках, до 20 числа місяця, в якому подано таку попередню заявку-розрахунок, мають право здійснити корегування такої заявки-розрахунку в бік збільшення, що не перевищує визначеного у ній обсягу, шляхом подачі додаткової попередньої заявки-розрахунку.
У разі зміни зразка марок дозволяється продаж залишків оплачених марок попереднього зразка, які виготовлено підприємством-виробником та/або які перебувають на зберіганні у територіальних органах ДФС, якщо рішенням про запровадження марок нового зразка не встановлено інше.
Постановою № 209 також визначений перелік пошкоджень, за наявності яких марки на алкогольні вважаються немаркованими.
З оновленим текстом Постанови № 1251 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Довідково: Постанову № 209 опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 29.03.2016 № 59.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
ЗМІНИЛИСЯ ВИМОГИ ДО КАСОВОГО ЧЕКУ
З 11.03.2016 набрав чинності наказ МФУ від 21.01.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350.
Затверджене Наказом №13 Положення про форму та зміст розрахункових документів (далі – Положення №13) врегульовує відображення в розрахункових документах акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, уточнює реквізити розрахункових документів, що друкуються реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків електронним платіжним засобом (платіжною карткою) із застосуванням платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій та визначає реквізити розрахункового документа при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, у тому числі із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Випадки, коли декларація по майновий стан і доходи не подається
Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації за 2015 рік вважається виконаним і податкова декларація про майновий стан і доходи не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:
- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України (далі – Кодекс);
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;
- у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 Кодексу;
- зазначені у підпункті «є» пункту 176.1 статті 176 Кодексу доходи від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року ( у 2015 році – 146 160 гривень=1218 грн. х 120).
Нагадуємо, що кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.
В період до 1 травня включно ЦОПП працюватиме за наступним графіком:
- у понеділок – п’ятницю – з 9 год.00 хв. до 20 год. 00 хв.,
- у суботу – з 9 год. 00 хв. до 13 год.00 хв.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До податкової не поспішай –
декларацію про майновий стан через мережу Інтернет подай!
Нагадуємо, що декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2014 році, громадяни мають змогу подавати через мережу Інтернет. Для користування послугою платникові треба мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.
Платники можуть безкоштовно отримати цифровий підпис у Центрі обслуговування платників не залежно від місця реєстрації.
В період до 1 травня включно ЦОППи працюватимуть за наступним графіком:
- у понеділок – п’ятницю – з 9 год.00 хв. до 20 год. 00 хв.,
- у суботу – з 9 год. 00 хв. до 13 год.00 хв.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Іноземні доходи до декларування!
Фізичні особи, які є громадянами України та працюють, тимчасово або постійно за кордоном, зобовязані декларувати доходи, отримані як із джерел в Україні, так і іноземні доходи. Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
Перелік діючих міжнародних договорів про усунення подвійного оподаткування розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України http://sfs.gov.ua/ у розділі «Діяльність» у рубриці «міжнародне співробітництво».
Для одержання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов'язаний одержати від державного органу країни, де був отриманий дохід (прибуток), уповноваженого стягувати такий податок, довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об'єкт оподатковування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, у відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено діючими міжнародними договорами України.
Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:
· особисто платником або уповноваженою на це особою;
· надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
· засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
Поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації.
В період до 1 травня включно ЦОПП працюватиме за наступним графіком:
- у понеділок – п’ятницю – з 9 год.00 хв. до 20 год. 00 хв.,
- у суботу – з 9 год. 00 хв. до 13 год.00 хв.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Доходи, які підлягають обов’язковому декларуванню громадянами
З початку 2016 року та до 1 травня поточного року триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році.
Задекларувати свої доходи це – конституційне зобов’язання та громадянський обов’язок кожного громадянина України. Декларування доходів – ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та є одним з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.
Обов’язковому декларуванню підлягають наступні доходи:
- спадщина, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення спадщини та спадкоємців першої ступені споріднення (нульова ставка) або інших спадкоємців, якщо ними податок був сплачений до нотаріального оформлення спадщини;
- дарунки, отримані у результаті оформлення договору дарування (аналогічно спадщині);
- дохід від надання в оренду нерухомості іншим фізичним особам;
- дохід від надання в оренду рухомого майна, якщо орендатором є також фізична особа;
- дохід у вигляді рухомого майна, отриманий за ухвалою суду, за яким прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно;
- іноземні доходи;
- інвестиційні доходи, тобто доходи від продажу акцій та інших цінних паперів;
- нецільова благодійна допомога, у разі якщо загальна сума такої допомоги перевищує граничний розмір (у 2015 році – 1710 грн.);
- основна сума боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором у сумі, що перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (на 01.01.2015 мінімальна заробітна плата – 1218 грн.);
- дохід у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році – 609 грн.).
В період до 1 травня включно ЦОПП працюватиме за наступним графіком:
- у понеділок – п’ятницю – з 9 год.00 хв. до 20 год. 00 хв.,
- у суботу – з 9 год. 00 хв. до 13 год.00 хв.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Подання річної декларації є обов’язковим
Громадянин зобов’язаний подати у 2015 році податкову декларацію, якщо протягом звітного 2014 року, зокрема, отримував:
- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;
- доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 році – 146160 грн.);
- іноземні доходи;
- дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;
- дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;
- дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини);
- дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди від особи, яка не є податковим агентом (крім окремих випадків, установлених пп. 164.2.14 Кодексу).
Також фізичні особи - платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які згідно з нормами розділу ІV Кодексу не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.
Податкова декларація заповнюється платником самостійно або особою, нотаріально уповноваженою таким платником здійснювати таке заповнення (п.179.5 Кодексу). За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники).
Річна податкова декларація подається громадянами до органу доходів і зборів за місцем реєстрації у термін до 1 травня.
Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2015 року. Сума податкових зобов’язань, донарахована органом ДФС, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені Кодексом.
Порядок подання річної податкової декларації визначено ст. 179 Податкового кодексу України.
В період до 1 травня включно ЦОПП працюватиме за наступним графіком:
- у понеділок – п’ятницю – з 9 год.00 хв. до 20 год. 00 хв.,
- у суботу – з 9 год. 00 хв. до 13 год.00 хв.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Фізичні особи декларують свої доходи за 2015 рік по-новому
Фізичні особи – платники податків декларують свої доходи, отримані у 2015 році, за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – нова декларації).
Нова форма декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 (зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743) і вводиться в дію з 1 січня 2016 року.
Для спрощення та зменшення часу для заповнення декларації обсяг нової декларації зменшено з 2-х аркушів до 1-го, а кількість додатків – з 7-ми до 4-х.
Додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу, а саме:
- при отриманні доходів від двох та більше податкових агентів заповнюється додаток Ф1;
- при операціях з інвестиційними активами заповнюється додаток Ф2;
- при отриманні іноземних доходів заповнюється додаток Ф3;
- при отриманні доходів самозайнятими особами заповнюється додаток Ф4.
У новій формі декларації відображається інформація щодо отриманих доходів, відомості щодо утриманого (сплаченого) податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військового збору та визначені податкові зобов’язання за операціями з нерухомим/рухомим майном, спадщини (дарування) та надання майна у лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).
Крім того, відомості про власну нерухомість та/або нерухомість, яка надається в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) зазначається у розділі VII нової декларації, а відомості про власне рухоме майно та/або рухоме майно, яка надається в оренду (суборенду) зазначається у розділі VIІІ нової декларації.
Звертаємо увагу, що у графі «Категорії об’єктів» нерухомого/рухомого майна у розділах VII та VIІІ нової декларації тепер зазначаються не назви об’єктів, а номер, що відповідає категорії об’єкта.
Так, наприклад, для нерухомого майна земельні ділянки зазначаються у декларації з категорією «1»; житлові будинки з категорією «2»; квартири – «3»; садовий (дачний) будинок – «4»; гараж – «5»; водойми – «6»; інше нерухоме майно – «7».
Сума ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права та податкову знижку, розраховується лише у розділі III нової декларації без заповнення додатка. При цьому не зазначаються реквізити документів, які підтверджують понесені витрати, а вказуються лише категорії понесених витрат (вказуєтьсмя позначка «Х» на відповідних категоріях «1», «2», «3», «4», «5», «6», «7», «8») та загальна сума фактично здійснених протягом звітного податкового року витрат (рядки 13 та 14 декларації).
Акцентуємо увагу, що норма підпункту 166.3.4 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) щодо права на податкову знижку за витратами, понесеними для компенсації вартості платних послуг з лікування (категорія витрат за номером «4»), відповідно до пункту 1 розділу XIX Прикінцевих положень Кодексу набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, в якому набере чинності закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування.
На сьогодні такий закон не прийнято, а, отже, платники податків не мають право на отримання знижки згідно з підпунктом 166.3.4 пункту 166.3 статті 166 Кодексу. Відповідно, за 2015 рік категорія витрат за номером «4» розділу III нової декларації платниками податків не заповнюється.
Слід зазначити, що з 01.01.2016 платник податку має право на повернення ПДФО при від’ємній різниці за результатами перерахунку податку відповідно до підпункту «є» пункту 176.1 статті 176 Кодексу. Додаток Ф1 до нової форми декларації доповнено рядком, в якому відображається сума ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету за результатами такого перерахунку.
В період до 1 травня включно ЦОПП працюватиме за наступним графіком:
- у понеділок – п’ятницю – з 9 год.00 хв. до 20 год. 00 хв.,
- у суботу – з 9 год. 00 хв. до 13 год.00 хв.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Деклараційна кампанія – 2016 триває!
Кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році триває до 1 травня 2016 року.
Шановні громадяни! Своєчасно декларуйте отримані доходи.
У разі потреби, всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення та подання податкової декларації про майновий стан та доходи (далі – декларація) громадянин може отримати у Центрі обслуговування платників (далі – ЦОП). Відомості щодо контактних телефонів та адрес ЦОПів, які здійснюють приймання декларацій, у розрізі податкових інспекцій області та їх відділень розміщена на головній сторінці суб-сайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» (dp.sfs.gov.ua) у банері «Декларуємо по-новому 2016» за посиланнями:
http://dp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv/page1
http://dp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv/page2
http://dp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv/page3
http://dp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv/page4
Також звертаємо увагу, що для комфортного звітування громадян ЦОПи працюють з подовженим режимом роботи та по суботах з 9.00 год. до 16.00 год.
Нагадуємо, що декларування доходів фізичними особами – платниками податків за результатами 2015 року здійснюється за новою формою декларації, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору.
Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися за посиланнями:
- на офіційний веб-портал Державної фіскальної служби України
http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/
- на суб-сайт «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області»
http://dp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/
Від нас з вами залежить добробут не тільки держави в цілому, а й кожного окремого українця. Своєчасно сплачені податки – це шлях до підвищення добробуту, стабільності та фінансової незалежності країни.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
АС «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС користуються понад 873 тис. платників податків
З початку 2016 року Автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності» Державної фіскальної служби користуються 873 312 платників податків.
Одним з найпопулярніших електронних сервісів ДФС є надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних, як покупцю, так і продавцю. З початку 2016 року Інформаційним порталом ДФС опрацьовано майже 8,7 млн. таких запитів.
Не менш запитуваною є послуга з укладання договору з територіальними органами ДФС «Про визнання електронних документів» в електронній формі. З початку 2016 року було укладено понад 274 тис. таких договорів з платниками податків.
Також користувачів цікавить інформація з реєстру платників ПДВ щодо наявності платників у зазначеному реєстрі. Протягом поточного року було опрацьовано понад 5 тис. запитів з цієї теми.
Крім функцій приймання податкової звітності платників податків та реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, Портал також забезпечує інші електронні сервіси для платників податків.
Так, з початку поточного року АС «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС опрацьовано 52 333 електронних повідомлення про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.
З метою інформування платників податків щодо наявних податкових ризиків та заходів щодо їх усунення фіскальною службою розроблено автоматизоване програмне забезпечення по формуванню електронних повідомлень – «Податковий асистент».
Також для інформаційної підтримки та технічної допомоги суб`єктам господарювання функціонує call – центр ДФС, яким з початку 2016 року надано 37 491 консультацію з питань подання електронної податкової звітності, звітності з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та реєстрації податкових накладних. З них, 20 958 консультацій надано у лютому 2016 року.
Крім того, для створення комфортних умов суб`єктам господарювання на офіційному веб-порталі ДФС функціонують нові електронні сервіси:
- «Оприлюднення інформації про реєстратори розрахункових операцій та інформації про книги обліку розрахункових операцій», за допомогою якого можна отримати інформацію про зареєстровані/скасовані РРО та книги обліку розрахункових операцій;
- «Надання Витягу з реєстру платників ПДВ», який надається в електронній формі платнику ПДВ за умови укладання ним з контролюючим органом договору про визнання електронних документів та подання запиту на отримання зазначеного витягу;
- «Інформування громадян про результати обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення». За допомогою цього сервісу громадяни, вказавши реєстраційний номер облікової картки платника податків, прізвище та ініціали, можуть отримати відповідну інформацію телефоном в Інформаційно-довідковому департаменті ДФС;
- «Дані реєстру волонтерів АТО». Цей сервіс надає можливість громадянам здійснити вибір та перевірити за номерами банківських рахунків інформацію про перебування волонтера у зазначеному реєстрі, що мінімізує випадки шахрайства під час здійснення благодійних заходів.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Про звітність з плати за землю у 2016 році
Державною фіскальною службою України надані роз’яснення щодо порядку заповнення податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.07.2015 за №783/27228.
У декларації повинні обов’язково заповнюватись усі рядки усіх розділів з урахуванням приміток, а за умови відсутності значення – рядки прокреслюються.
ДФС за результатами проведеного попереднього аналізу поданої звітності з плати за землю виявлено, що окремими платниками колонки з 2 по 8, 9 та/або 10, з 11 по 16 – земельний податок; з 2 по 11 – орендна плата та розділ III «Розрахунок податкового зобов’язання» не заповнено.
Відповідно до пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених статтею 50 Кодексу), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинною на час подання уточнюючого розрахунку.
Отже, враховуючи вищевикладене та з метою упередження виникнення штучного податкового боргу з плати за землю, у разі заповнення платниками податку декларації з порушенням вимог чинного законодавства таким суб’єктам господарювання необхідно подати уточнюючі податкові декларації з плати за землю, заповнені згідно з вимогами законодавства.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Змінився порядок надання послуг ЕЦП
Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про особливості надання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).
Для протидії шахрайству та захисту законних інтересів заявників з 30.10.2015 для отримання послуг ЕЦП представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в АЦСК ІДД ДФС здійснюватиметься особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально з дотриманням вимог Закону України від 12.09.1993 №3425 «Про нотаріат».
Звертаємо увагу, що у довіреності необхідно надати представнику відповідні повноваження для отримання послуг ЕЦП (подання до АЦСК ІДД ДФС реєстраційних документів заявника, вчинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення та скасування посилених сертифікатів тощо). Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, в довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП.
Просимо поставитися з розумінням до змін в обслуговуванні клієнтів.
Детальна інформація щодо режиму роботи пунктів, їх адрес та телефонів розміщена на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Контакти» за посиланням: http://acskidd.gov.ua/contacts.
Довідки за телефоном (0562) 27–30–76.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На Дніпропетровщині електронні ключі можна безоплатно отримати
в акредитованих центрах ДФС
У Дніпропетровській області отримати посилені сертифікати відкритих ключів суб’єкти господарювання та фізичні особи можуть безкоштовно в п’яти пунктах реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів ДФС за адресами:
1. м. Дніпропетровськ, пр. ім. Газети «Правда», буд. 95а, ЦОП Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська, зал 3, каб.9,10, тел.(0562) 27-30-76;
2. м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, буд. 25, ЦОП ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №21, №22, тел.(056) 749-63-34;
3. м. Нікополь, пр. Трубників, буд. 27, ЦОП Нікопольської ОДПІ, каб. 112, тел. (05662) 2-23-18;
4. м. Кривий Ріг, пр. Дзержинського, буд. 42, Криворізька центральна ОДПІ, каб. 112а, тел. (056) 404-06-95;
5. м. Павлоград, вул. Верстатобудівників, буд. 14а, Західно – Донбаська ОДПІ, каб. 804, тел. (05632) 3-39-59.
Режим роботи пунктів реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів : понеділок – четвер з 9 - 00 до 18 – 00, п’ятниця з 9 - 00 до 16 – 45, субота, неділя – вихідні дні.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС
Під час виконання своїх службових повноважень працівники органів Державної фіскальної служби зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності.
Сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС.
Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» – це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.
Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Подолаємо корупцію разом
Корупція - протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення. Характерною ознакою корупції є конфлікт між діями посадової особи та інтересами громадян, що є злочином проти державної влади. Сьогодні корупція є найбільшою перепоною до економічного зростання і розвитку, здатною поставити під загрозу будь-які перетворення.
З метою забезпечення відкритості й прозорості діяльності органів ГУ ДФС у Дніпропетровської області забезпечено інформування платників податків про функціонування антикорупційного сервісу ДФС України «Пульс», доступний клієнтам податкової служби та митниці.
Ефективний сервіс за гарячою лінією (044) 284-00-07 попереджує:
- труднощі в спілкуванні;
- некоректне ставлення;
- перевищення повноважень;
- неякісне обслуговування
та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс»
Сервіс Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) «Пульс» – гаряча телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
Інформація приймається цілодобово.
При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.
Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1 – 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів.
Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
ПРО ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ПОСЛУГ ЕЦП ОРГАНАМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ПІДПРИЄМСТВАМ, УСТАНОВАМ ТА ОРГАНІЗАЦІЯМ ДЕРЖАВНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ
Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про особливості надання послуг електронного цифрового підпису (далі – #ЕЦП).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1452 «Про затвердження Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності», працівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності (далі – працівники) особисто генерують ключі ЕЦП безпосередньо в установі або в акредитованих центрах сертифікації ключів. У разі, коли генерація особистого та відкритого ключів здійснена підписувачем безпосередньо в установі, засвідчення чинності відкритого ключа може бути здійснено лише в одному акредитованому центрі сертифікації ключів.
Генерація ключів працівників за довіреністю не дозволяється.
Звертаємо увагу, що працівник для виконання своїх посадових обов’язків не може використовувати одночасно кілька чинних посилених сертифікатів відкритого ключа. Зазначене обмеження не стосується електронної печатки.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Оновлено порядок надання послуг електронного цифрового підпису
Згідно з положеннями оновленого Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, при заповненні реєстраційних документів для отримання електронного цифрового підпису заявнику необхідно зазначати свої контактні дані, зокрема, контактний номер телефону та діючу електронну адресу, які дозволяють зв’язатися з ним.
У разі звернення довіреної особи, для запобігання доступу сторонніх осіб до ключової інформації підписувачів, довірена особа разом з комплектом реєстраційних документів має надати конверти з розрахунку один конверт для одного носія особистого ключа підписувача.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Зміна електронного цифрового підпису
У випадку коли у платника податків змінюються облікові дані (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району тощо), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів.
Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП) платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти.
Відповідно до Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 №233 «Про подання електронної податкової звітності» платник податку може надіслати до органу доходів і зборів засобами телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з органом доходів і зборів укладено договір про визнання електронних документів, а також органу доходів і зборів надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На допомогу платникам податків - загальнодоступний інформаційний ресурс
http://rv.minrd.gov.ua/media-ark/local-news/print-144525.html
Пропонуємо платникам скористатися електронним сервісом ДФС України «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР), який працює у 2014 році на заміну Бази знань.
Інформаційний ресурс складається з таких розділів:
запитання - відповіді;
коментарі та пропозиції;
нормативні та інформаційні документи;
письмові консультації.
Інформація систематизована за напрямками: оподаткування, митна справа, єдиний соціальний внесок, електронний підпис.
Даний ресурс дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду інформації за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів.
Скористатися послугою можна за адресою http://zir.sfs.gov.ua або через веб-портал ДФС («Інформаційно - довідковий ресурс»).
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”
Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу” платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу МФУ від 24.07.2015 №666 “ Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів». Ознайомитися з наказом можна за адресою : http://dndz.gov.ua/?id=13172.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників податків!
З метою забезпечення виконання державних соціальних програм та своєчасного надходження платежів до бюджету, платники податків можуть проводити сплату податків рівномірно протягом всього звітного періоду.
Відповідно Податкового кодексу України платники податків зобов’язані самостійно сплатити узгоджену суму податкового зобов’язання протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
Звертаємо Вашу увагу, що для своєчасного надходження платежів до бюджету не слід чекати останнього дня, його сплату можливо здійснювати рівними частинами протягом всього звітного періоду.
Це дозволить Вам своєчасно сплачувати податки, а державі в повному обсязі виконувати видатки передбачені бюджетом країни та соціальні програми.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Закликаємо суб’єктів господарювання сплачувати свої податкові зобов’язання вчасно та в повному обсязі.
Шановні платники, пам’ятайте про важливість вчасного розрахунку з бюджетом, адже наявність податкової заборгованості у будь-якому розмірі – явище, що порушує права всіх громадян, позбавляючи державу джерел фінансування різноманітних потреб суспільства.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Правильно заповнюйте реквізити платіжних документів
Якщо платник податків невірно вказав реквізити платіжних документів або направив кошти на неправильний код бюджетної класифікації (тобто не на код, по якому повинні бути погашені податкові зобов’язання), то кошти не надійдуть на відповідний рахунок, а отже, не буде погашена сума податкового зобов’язання платника податків.
Крім того, відповідальність за правильність заповнення реквізитів розрахункового документа несе особа, що оформила цей документ і подала його в обслуговуючий банк.
У випадку якщо платник податків не сплачує погоджену суму грошового зобов’язання протягом установленого терміну, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених статтею 126 Податкового кодексу України.
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що в Центрах обслуговування платників на інформаційних і тематичних стендах розміщена інформація щодо рахунків, на які необхідно перераховувати податки, збори (обов'язкові платежі
Також на головній сторінці веб-порталу ДФС України в розділі «Бюджетні рахунки» розміщена інформація щодо рахунків, на які необхідно перераховувати податки, збори (обов’язкові платежі), у розрізі кожного органу доходів і зборів.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Сервіс ДФС України «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»
Електронний сервіс Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» (далі – сервіс) розміщено на головній сторінці офіційного порталу ДФС України за посиланням:
http://sfs.gov.ua/businesspartner
Зазначений сервіс дозволяє здійснити перевірку надійності ділових партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету.
Стосовно роботи цього електронного сервісу зазначаємо наступне:
- податковий сервіс функціонує за централізованим принципом, що передбачає пошук інформації про наявність у платника податків податкового боргу у єдиній базі даних ДФС, в якій перевірка здійснюється в цілому по Україні (за основним місцем обліку платника податків та за усіма неосновними місцями обліку такого платника та його відокремлених структурних підрозділів), а вихідний результат щодо такого платника податків формується в узагальненому вигляді без його деталізації за регіональною ознакою;
- у податковому сервісі синхронізується інформація з єдиної бази даних ДФС, яка наповнюється даними з інтегрованих карток платників податків;
- оновлення інформації щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом в центральній базі даних відбувається щоденно (крім вихідних та святкових днів) після проведення розрахунків зведених показників за результатами попереднього банківського дня;
- податковий сервіс містить інформацію про наявність податкового боргу незалежно від суми такого боргу, на яку поширюються законодавчі обмеження щодо здійснення заходів стягнення (сума податкового боргу, менше якої не надсилаються податкові вимоги та не застосовується податкова застава, становить 340 гривень);
- податковий борг є динамічним показником, що може змінюватися у залежності від будь-яких змін облікових показників, з яких він формується, який не нараховується в інтегрованій картці платника податків, а виникає автоматично у разі несплати узгоджених сум грошових зобов’язань.
Отже, цей податковий сервіс містить актуальну інформацію про податкові борги платників податків, що обліковується в інформаційній системі органів ДФС.
Поряд з тим, існують також інші альтернативні шляхи перевірки та підтвердження стану розрахунків платника податків з бюджетом за податками.
Звірення даних контролюючого органу та платника податків щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом за податками, зборами, митними платежами та єдиним внеском можливо провести звернувшись до контролюючого органу, в якому такий платник перебуває на податковому обліку, відповідно до вимог Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 №765 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за № 217/24994).
Тобто, перевірити відповідність інформації про стан розрахунків з бюджетом, що обліковується в центральній базі даних органів ДФС, та за даними обліку платника податків (наприклад, щодо нарахування пені, наявності переплат, тощо) можливо шляхом проведення звірення.
Порядком видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів (далі – Довідка), затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №567 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за №1842/24374) (далі – Порядок №567) передбачено, що Довідка за встановленою формою видається органом ДФС за основним місцем обліку платника податків, який звертається за наданням послуги.
Такий орган визначає наявність/відсутність у платника податків податкового боргу на дату формування Довідки з урахуванням наявності/відсутності такого боргу в інформаційних системах органів доходів і зборів за основним та неосновним місцем обліку платника податків (пункт 5 Порядку №567).
Отже, при видачі Довідки одним органом ДФС та забезпеченні таким органом перевірки податкового боргу, що обліковується за таким платником у всіх органах ДФС, забезпечується принцип повноти, цілісності та достовірності відображення інформації про наявність/відсутність податкового боргу платника податків.
За наявності у платника податків податкового боргу (незважаючи на розстрочення/відстрочення або реструктуризацію податкового боргу на підставі закону та/або рішення суду) органи ДФС не мають підстав для видачі Довідки про відсутність такого боргу.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Сall-центр фіскальної служби України http://if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-163682.html
Нагадуємо, що для суб’єктів господарювання і громадян працює Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України. Звернувшись за номером 0-800-501-007 (із стаціонарних телефонів - безкоштовно) платники податків можуть отримати відповіді з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС. Контакт-центр фіскальної служби працює з 8.00 до 20.00 щоденно, крім суботи та неділі.
Для уникнення подвійного трактування положень податкового законодавства суб’єкти господарювання і громадяни можуть самостійно звернутись до Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua/), на якому розміщено відповіді на актуальні питання діючого законодавства, згруповані за відповідними розділами.
Крім того, кожен платник може на постійній основі отримувати на електронну пошту інформацію про останні зміни в чинному законодавстві. Для цього необхідно надіслати електронний лист на скриньку idd@sfs.gov.ua з атрибутами: поле ТЕМА – 6011.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Послуги, які надаються ІДД ДФС
Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів.
Крім того, Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає послуги з оперативного інформування про зміни в нормативно-правових актах України, що відносяться до компетенції ДФС.
Відповіді надаються за вибором платників податків: по телефону, факсом, електронною поштою
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС ДФС УКРАЇНИ «РЕЄСТРАЦІЯ ДОГОВОРІВ ПРО ВИЗНАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ДОКУМЕНТІВ»
Нагадуємо, що Державною фіскальною службою України доопрацьовано #електронний_сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».
Детальна інформація розміщена на офіційному веб-порталі #ДФСУкраїни за посиланням:
http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/225191.html
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/230396.html
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Електронна звітність з ПДВ
Нагадуємо, що для запровадження системи електронного адміністрування ПДВ Державна фіскальна служба України розробила такі форми:
· Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1300103);
· Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1400103);
· Запит щодо отримання відомостей про стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (J/F1301201);
· Витяг із системи електронного адміністрування ПДВ (J/F1401201);
Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (J/F1490901).
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» – до 5 робочих днів.
Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів ДФС – до 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 401.02).
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Сервіс фіскальної служби, який «знає все»
Інформаційно-довідковий ресурс ДФС України – «ЗІР» доступний кожному. Він дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, використовуючи ключові слова.
За допомогою ресурсу «ЗІР» можна переглянути інформацію за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань. Також, функціонал ресурсу передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотнього зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».
Скористатися ресурсом «ЗІР» можна через веб - портал ДФС України (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Які реквізити слід зазначати у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ
Відповідно до п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку па додану вартість» електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.
Рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються платникам автоматично. Для їх відкриття центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються ці рахунки, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника.
Платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженій Постановою Національного банку України № 22
від 21.01.2004 із змінами (далі - Інструкція № 22).
Реквізити у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ заповняються згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до Інструкції № 22.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо заповнення платниками податків окремих реквізитів платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість
Відповідно до пункту 2 статті 2001 Податкового кодексу України платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.
Казначейство відповідно до вимог статті 69 Податкового кодексу України надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття.
Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.
У зв’язку із надходженням численних звернень платників податків щодо заповнення реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість повідомляємо, що:
у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;
у полі «Код» необхідно заповнювати код за ЄДРПОУ платника;
у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати«Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»;
у полі «№ рахунку» необхідно заповнювати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.
Крім того, зазначаємо, що поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповняти згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Національного банку України №22 від 21.01.2004 (із змінами).
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
ДФС запроваджує новий електронний сервіс для платників податків
Державна фіскальна служба України запроваджує новий електронний сервіс – обмін розрахунками коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в електронному вигляді між контрагентами.
Розроблений сервіс стане допомогою платникам податків при складанні розрахунку коригування до податкової накладної, виданої отримувачу товарів (послуг), що передбачено п. 16 постанови КМУ від 16 жовтня 2014 року №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість».
Щоб скористатися новим сервісом, електронні документи для здійснення обміну та засоби надсилання документів повинні відповідати таким вимогам:
1. Формат документу повинен відповідати Формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання (наказ Міндоходів від 29.11.2013 №729);
2. Формат транспортного повідомлення – відповідати вимогам уніфікованого формату транспортного повідомлення при інформаційній взаємодії платників податків і ДФС;
3. Електронний документ надсилається засобами телекомунікаційного зв'язку SOAP;
4. Для криптографічних перетворень використовуються сертифіковані засоби ЕЦП, що відповідають законодавству України. Такі засоби наразі використовуються для підписання і шифрування електронних документів, що подаються до ДФС.
З інструкцією з використання програмного забезпечення можна ознайомитися на веб-поталі ДФС.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Відповідно до підпункту 266.1.2 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платниками податку на нерухоме майно є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Порядок визначення платників податку у разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб викладено у підпункті 266.1.2 пункту 266.1 статті 266 Кодексу, а саме:
а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
База оподаткування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації правна нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема, документів на право власності (підпункт 266.3.2 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).
База оподаткування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно, виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт (підпункт 266.3.3 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
ДФС закликає платників користуватись електронними сервісами
Державна фіскальна служба України пропонує платникам скористатись електронними сервісами
Запроваджено:
ü Укладання договорів з територіальними органами ДФС "Про визнання електронних документів" в електронній формі.
ü Опрацювання електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.
ü Інформаційні повідомлення про заборгованість з податків та зборів (обов'язкових платежів).
ü Інформаційні повідомлення про заборгованість за іноземними кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками.
ü Інформаційні повідомлення про настання терміну сплати розстроченої (відстроченої, реструктуризованої) суми грошових зобов’язань (податкового боргу).
ü Повідомлення щодо допущених помилок у податкових розрахунках за формою 1ДФ.
ü Електронне повідомлення про результати електронної обробки (звірки) податкової інформації з податку на додану вартість.
ü Повідомлення про прийняття працівника на роботу.
Електронна звітність
Державною фіскальною службою України, крім приймання податкової звітності в електронному вигляді запроваджено приймання та обробку звітності, яка подається до Пенсійного фонду України, Державної служби статистики України та Державної служби зайнятості України
Електронні форми документів:
http://sfs.gov.ua/elektronni-formi-dokumentiv/
Контакт-центр та Саll-центр
Саll-центр |
0 800 501 007 |
інформаційна підтримка та технічна допомога платникам податків з питань подання в електронному вигляді податкової звітності та реєстрації податкових накладних
Контакт-центр |
0 800 501 007; 044 454 16 13 |
ü надання консультацій та інформаційно-довідкових послуг відповідно до Податкового та Митного кодексів України, законодавства з питань сплати єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, по телефону, з використанням електронної пошти, факсу, голосового автовідповідача;
ü організація роботи та надання послуг електронного цифрового підпису
ü розсилка на електронні адреси платників повідомлень про зміни в законодавстві з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС;
ü організація роботи сервісу "Пульс"; (044) 284 00 07
ü організація роботи зі зверненнями, що надійшли з державної установи "Урядовий контактний центр".
ЗАОЩАДЖУЙТЕ РОБОЧИЙ ЧАС – КОРИСТУЙТЕСЯ ЕЛЕКТРОННИМИ СЕРВІСАМИ, ЩО ДОЗВОЛИТЬ СПРОСТИТИ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ ТА СКОРОТИТИ ДО МІНІМУМУ КОНТАКТИ З ОРГАНАМИ ДФС
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Система електронного адміністрування ПДВ –
перерахування коштів з електронного рахунку
Відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого у Казначействі для роботи в СЕА (далі – електронний рахунок), до бюджету чи на його поточний рахунок.
Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На електронний рахунок помилково та/або надміру перераховані кошти: як платник податків може повернути їх на поточний банківський рахунок
Згідно з підпунктом «б» пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація з ПДВ) сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації з ПДВ, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема, на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає у заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з ПДВ та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.
Відповідно до пункту 10 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №966, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за №1267/26044, із змінами та доповненнями (далі – Порядок №966), заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації з ПДВ.
Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації з ПДВ 0110 (пункт 11 розділу Х Порядку №966).
Згідно з пунктом 211 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569, для відповідного перерахування коштів Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку заяви про повернення коштів на його поточний рахунок).
Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.
Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 101.08 (електронне адміністрування) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги сільськогосподарських підприємств – особливості адміністрування ПДВ
Законом України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, було внесено ряд змін, направлених на удосконалення електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ).
Державна фіскальна служба України у листі від 11.08.2015 №29560/7/99-99-19-03-02-17 «Про зміни в системі електронного адміністрування ПДВ для сільськогосподарських підприємств» (далі – лист ДФС України №29560) повідомила про особливості застосування системи електронного адміністрування ПДВ для сільгоспвиробників.
Відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом № 643, платникам податку – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (далі – сільськогосподарське підприємство), у системі електронного адміністрування ПДВ до вже відкритих основних рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – основні електронні рахунки) відкриваються додаткові рахунки, призначені для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі – додаткові електронні рахунки).
Таким чином, сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування ПДВ два електронних рахунки: основний та додатковий.
Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств.
На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку у сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.
З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.
Реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов’язане зазначати у податковій звітності з ПДВ.
До настання граничних термінів, передбачених для сплати задекларованих податкових зобов’язань, необхідно, щоб загальна сума перерахованих коштів на додатковий електронний рахунок, з якого кошти автоматично списуються на спеціальний рахунок, була не менше суми податкових зобов’язань, задекларованих таким сільськогосподарським підприємством у податковій декларації, в якій відображаються результати діяльності у межах спеціального режиму оподаткування за результатами відповідного звітного (податкового) періоду (декларації 0121–0123).
Лист ДФС України №29560 розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63879.html.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників ПДВ – змінено порядок складання та реєстрації податкових накладних
Законом України від 16.07.2015 №643-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, внесені зміни до порядку складання та реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних (далі – розрахунки коригування) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).
Зазначаємо, що загальні правила реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, зокрема термін їх реєстрації в ЄРПН, встановлений пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), залишилися без змін.
Так, реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання.
В той же час пунктом 39 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу продовжено термін реєстрації в ЄРПН податкових накладних та/або розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року включно.
Для таких податкових накладних/розрахунків коригування встановлюються наступні строки реєстрації:
- податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;
- податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.
Крім того, згідно з пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених до 1 жовтня 2015 року, не застосовуються штрафні санкції, визначені пунктом 1201.1 статті 1201 Кодексу (10%, 20%, 30%, 40%).
Також пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу визначено, що реєстрація в ЄРПН податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених до 1 липня 2015 року, здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною пунктом 200¹.3 статті 200¹ Кодексу (далі – реєстраційна сума), починаючи з четвертого робочого дня після дати набрання чинності Законом № 643, тобто з 04.08.2015.
Таким чином, податкові накладні/розрахунки коригування, складені до 01.07.2015, починаючи з 04.08.2015 реєструються в ЄРПН без обмеження реєстраційною сумою та не беруть участі в обрахунку її показників. При цьому термін їх реєстрації в ЄРПН не повинен перевищувати 180 календарних днів з дати їх складання.
Законом №643 також деталізовано порядок реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, зокрема визначено відповідальну особу за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування.
У зв’язку із прийняттям Закону №643 Державна фіскальна служба України у листі від 07.08.2015 №29163/7/99-99-19-03-02-17 «Про зміни в порядку складання та реєстрації податкових накладних» (далі – лист ДФСУ №29163) повідомила про:
- основні особливості реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН;
- особливості формування податкового кредиту;
- особливості складання податкових накладних при визначенні податкових зобов’язань з вартості товарів послуг, придбаних для повного або часткового використання в неоподатковуваних операціях;
- особливості складання податкових накладних при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що мають безперервний або ритмічний характер.
Лист ДФСУ №29163 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63867.html.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Змінено порядок формування реєстраційної суми ПДВ
29.07.2015 набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), яким внесені зміни до порядку формування реєстраційної суми податку на додану вартість (далі – ПДВ).
Відповідно до змін, внесених до пункту 2001.3 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), показники реєстраційної суми ПДВ (ΣНакл), що обраховуються за формулою, визначеною цим пунктом, обраховуються з 01.07.2015 року.
При цьому, для обрахунку показників ΣНаклОтр, ΣНаклВид та ΣМитн використовуються документи (податкові накладні, розрахунки коригування, митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені, починаючи з 1 липня 2015 року, у тому числі розрахунки коригування, складені, починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) до податкових накладних, складених до 01.07.2015 на платника ПДВ.
Відповідно до змін, внесених до пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу:
а) реєстраційна сума та всі її складові, визначені Кодексом, обнуляються станом на третій робочий день після дня набрання чинності Законом №643 (на 03.08.2015);
б) після зазначеного обнуління реєстраційна сума зареєстрованим платникам ПДВ збільшується на:
- суму середньомісячного розміру сум ПДВ, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених за останні 12 звітних місяців/4 квартали (так званий «овердрафт»);
- суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 01.07.2015;
- суму від’ємного значення ПДВ, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року/ІІ квартал 2015 року;
- суму залишків коштів на електронних рахунках платників станом на дату зазначеного обнуління за вирахуванням сум, заявлених платником у складі податкової звітності з ПДВ за звітний (податковий) період «червень 2015 року» до перерахування з електронного рахунку до бюджету у рахунок сплати податкових зобов’язань з ПДВ та/або на поточний рахунок платника відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Кодексу, а також сум податкових зобов’язань, задекларованих за звітний (податковий) період червень 2015 року/II квартал 2015 року.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Для платників ПДВ – особливості формування податкового кредиту
Законом України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, внесені зміни до порядку формування податкового кредиту.
Згідно з пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс), у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість (далі – ПДВ) на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.
Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені у податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної (пункт 198.6 статті 198 Кодексу).
До набрання чинності Законом №643 зазначений термін становив 180 календарних днів.
Податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних, які станом на 29.07.2015 (дата набрання чинності Законом №643) не зареєстровані в ЄРПН, та по яким станом на вказану дату сплинув граничний термін їх реєстрації в ЄРПН, тобто з дати їх складання минуло 180 календарних днів, не можуть бути зареєстровані в ЄРПН після 29.07.2015 та включені до складу податкового кредиту.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників ПДВ – запроваджені оновлені електронні сервіси у системі електронного адміністрування ПДВ!
На виконання вимог Закону України від 16.07.2015 №643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643) Державною фіскальною службою України з 01.08.2015 запроваджені оновлені електронні сервіси у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ), а саме:
- запит щодо отримання реквізитів рахунку та відомостей про стан рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) – код форми J/F1301205;
- витяг з системи електронного адміністрування ПДВ – код форми J/F1401205;
- запит на отримання інформації щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН (ΣНакл), за рахунок суми залишку від’ємного значення попередніх (звітних) податкових періодів – код форми J/F1301302;
- витяг з системи електронного адміністрування ПДВ щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних – код форми J/F1401302;
- запит щодо отримання інформації у розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ – код форми J/F1301902;
- витяг у розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ – код форми J/F1401902.
Інформація щодо оновлених електронних сервісів у системі електронного адміністрування ПДВ розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63854.html.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників податків!
Відповіді на актуальні питання щодо системи електронного адміністрування податку на додану вартість розміщені на офіційному порталі Державної фіскальної служби України за електронною адресою:
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63825.html
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”
Реквізит “Призначення платежу” платіжних документів заповнюється з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».
Перелік кодів видів сплати
Код виду сплати |
Вид сплати |
101 |
Сплата суми податків і зборів / єдиного внеску* |
107 |
Повернення сум податків і зборів, помилково або надміру зарахованих до бюджету / єдиного внеску |
108 |
Перерахування коштів з одного бюджетного рахунку на інший |
109 |
Оплата податкового векселя* |
110 |
Відшкодування ПДВ на рахунок платника |
111 |
Відшкодування процентів за бюджетною заборгованістю |
117 |
Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство |
121 |
Сплата адміністративного штрафу* |
125 |
Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів* |
128 |
Сплата суми податків, зборів / єдиного внеску, визначених за результатами камеральної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб* |
130 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів оподаткування юридичних осіб* |
131 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту* |
133 |
Сплата суми податків і зборів, єдиного внеску, штрафних (фінансових) санкцій, пені, визначених за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб* |
134 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів податкового та митного аудиту (інші надходження)* |
135 |
Сплата фінансових санкцій, визначених підрозділом контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів* |
136 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом ДФС за результатами роботи підрозділів погашення заборгованостей* |
137 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом ДФС за результатами роботи інших підрозділів* |
138 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб (інші надходження)* |
140 |
Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу / недоїмки з єдиного внеску* |
145 |
Надходження розстрочених (відстрочених) сум* |
147 |
Стягнення в межах виконавчого провадження |
148 |
Надходження в бюджет коштів від погашення податкового боргу в міжнародних правовідносинах |
149 |
Надходження до бюджету коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі, а також скарбів |
160 |
Надходження до бюджету коштів за результатами роботи підрозділів Головного оперативного управління |
242 |
Надходження до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ |
244 |
Сплата податкового зобов'язання за уточнюючим розрахунком у разі застосування податкового компромісу* |
246 |
Сплата податкового зобов'язання за податковим повідомленням-рішенням у разі застосування податкового компромісу* |
258 |
Стягнення податкового боргу з ПДВ за рішенням суду в системі електронного адміністрування ПДВ |
350 |
Передоплата (доплата) митних платежів* |
351 |
Перерахування до бюджету суми митних платежів |
354 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної невиїзної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту* |
355 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної виїзної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту* |
358 |
Сплата грошових зобов'язань з митних платежів, визначених за результатами контрольно-перевірочної роботи підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб |
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках
Відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом України від 16 липня 2015 року №643-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість” сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування два електронних рахунки: основний та додатковий.
Відповідно до підпунктів „а” та „б” пункту 200¹.4 статті 200 Кодексу на електронні рахунки платників зараховуються кошти виключно з власного поточного рахунку.
Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом. На такий рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунку кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.
Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств. На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.
З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Державною казначейською службою на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки (пункт 209.2 статті 209 Кодексу).
Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року №11 (далі – Порядок №11).
Пунктом 4 Порядку №11 передбачено, що сума податку на додану вартість, що акумулюється на спеціальному рахунку, використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до пункту 209.2 статті 209 Кодексу – на виробничі цілі.
Для сільськогосподарських товаровиробників виробничими цілями вважаються витрати, що безпосередньо пов’язані з веденням діяльності у сфері сільського господарства. До такої діяльності відповідно до підпункту 209.15.2 пункту 209.15 статті 209 Кодексу належать:
виробництво продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у відкритих або закритих ґрунтах), грибів, насіння, прянощів, саджанців та водоростей, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
виробництво продукції тваринництва, а саме свійських сільськогосподарських тварин, птахівництва, кролівництва, бджільництва, а також розведення шовкопрядів, змій та інших плазунів або слимаків та інших наземних ссавців, безхребетних та комах, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг).
Пунктом 4 Порядку №11 визначено, що у разі нецільового використання суми податку на додану вартість, що акумульована на спеціальному рахунку, сільськогосподарське підприємство несе відповідальність відповідно до законодавства.
Пунктом 123.2 статті 123 Кодексу визначено, що використання платником податків (посадовими особами платника податків) сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання (застосування) податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із законом з питань відповідного податку, збору, платежу додатково до штрафів, передбачених пунктом 123.1 статті 123 Кодексу, – тягне за собою стягнення до бюджету суми податків, зборів, платежів, що підлягали нарахуванню без застосування податкової пільги. Сплата штрафу не звільняє таких осіб від відповідальності за умисне ухилення від оподаткування.
Таким чином, кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку, відкритому у банку або органі, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на основний або додатковий електронний рахунок, з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням, та підлягають стягненню до бюджету відповідно до пункту 123.2 статті 123 Кодексу із застосуванням відповідних штрафних санкцій.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Змінено Порядок обліку платників єдиного внеску
З 12.01.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 30.11.2015 №1105 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загально- обов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.12.2015 за №1577/28022 (далі – Наказ №1105).
Наказ №1105 вніс зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та до Положення про реєстр страхувальників, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 №1162 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.12.2014 за №1553/26330).
Зокрема, взяття на облік платників єдиного внеску, на яких поширюється дія Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон №755), здійснюється контролюючим органом за їх місцезнаходженням чи місцем проживання на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом №755, у день отримання зазначених відомостей контролюючим органом (до змін: не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей).
Наказ №1105 опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 12.01.2016 №2.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників єдиного соціального внеску
Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), який набрав чинності 01.01.2016, зокрема, внесені зміни до частини п’ятої статті 8 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).
Для платників, визначених частиною першою статті 4 Закону №2464, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) встановлено у розмірі 22% до бази нарахування, визначеної статтею 7 Закону №2464.
Відповідно до частини другої статті 24 Закону №2464 наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №453 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.09.2013 за №1602/24134) затверджено Порядок прийняття банками до виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати (далі – Порядок), який є підзаконним нормативно-правовим актом.
Пунктом 2 Порядку передбачено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів (документів на переказ готівки) про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.
Якщо в розрахункових документах або документах на переказ готівки сума єдиного внеску менша, ніж 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки та/або платіжні доручення, та/або інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з оригіналом довідки-розрахунку, погодженим з органом доходів і зборів за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.
Довідка-розрахунок складається платником єдиного внеску у трьох примірниках за формою згідно з додатком 1 до Порядку (пункт 3 Порядку).
Оскільки на сьогодні змінюється частка сплаченого єдиного внеску, що підлягає контролю банками на виконання вимог статті 24 Закону №2464, Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) направлено до Національного банку України лист від 15.01.2016 №526/5/99-99-17-03-01-16 «Про єдиний внесок» з проханням до приведення Порядку у відповідність до законодавства при прийнятті від платників єдиного внеску грошових чеків, платіжних доручень та інших розрахункових документів на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок, контролювати сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у розрахункових документах, відповідно до додатка 1 до Порядку.
Територіальні органи ДФС до приведення Порядку у відповідність до законодавства погоджують сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах, та підтверджують додаток 1 до Порядку з приміткою «Погоджено відповідно до встановленого з 01.01.2016 Законом України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників єдиного внеску: правильно заповнюємо звітність!
Граничний термін надання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма №Д4) (далі – Звіт) за січень 2016 року – 22.02.2016.
З 01.01.2016 набрав чинності Закон України від 24.12.2015 №909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909), яким, зокрема, внесено зміни до Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).
Відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, зазначених у статті 4 Закону №2464, встановлюється у розмірі 22% визначеної статтею 7 Закону №2464 бази нарахування єдиного внеску (частина 5 статті 8 Закону №2464).
Крім того, починаючи зі звітного періоду січня 2016 року, утримання єдиного внеску із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано.
До затвердження нової форми необхідно подавати Звіт до органів ДФС, як за звітні періоди 2016 року, так і за попередні звітні періоди до 2016 року (несвоєчасно подані) за формою згідно з додатком 4, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905).
Особливості та порядок заповнення Звіту за січень 2016 року (до затвердження нової форми) викладено у листі Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) від 28.01.2016 №2844/7/99-99-17-03-01-17 «Про надання роз’яснення», який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66229.html
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Ставки єдиного внеску у 2016 році
Ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) визначені статтею 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з внесеними змінами та доповненнями (далі – Закон №2464), а саме:
- для підприємств, фізичних осіб – підприємців, самозайнятих осіб на доходи найманих працівників – 22% до бази нарахування єдиного внеску, визначеної статтею 7 Закону №2464;
- для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди – 8,41% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів;
- для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема, товариств УТОГ і УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної кількості працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,3% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464;
- для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,5% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Особливості кампанії декларування у 2016 році
Кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.
Деклараційна кампанія у 2016 році має свої відмінності від попередніх років.
У зв’язку з набранням чинності з 01.01.2015 норми Закону України від 28.12.2014 №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» щодо оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором, за результатами 2015 року фізичні особи – платники податків у декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) визначають податкові зобов’язання не тільки з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), а також і з військового збору.
Нагадуємо, що відповідно до статті 163 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) ПДФО підлягає оподаткуванню загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи, як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
Відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статті 163 Кодексу.
Ставка військового збору складає 1,5% об’єкта оподаткування.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Кодексу. Підпунктом 168.2.1 пункту 168.2 статті 168 Кодексу передбачено, що платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.
Отже, за результатами звітного 2015 року громадянин повинен подати декларацію та визначити податкові зобов’язання як з ПДФО, так і з військового збору. З цією метою з 01.01.2016 введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 за №859.
Сума ПДФО, що підлягає сплаті фізичною особою – платником податків самостійно до бюджету за результатами 2015 року вказується у рядку 23.1 розділу IV нової декларації, а сума військового збору – у рядку 24.1 розділу IV нової декларації.
Нагадуємо, що громадяни повинні надати декларацію про майновий стан і доходи за 2015 року у термін до 1 травня 2016 року.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Особливості заповнення нової декларації про майновий стан та доходи
Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», що зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – Наказ №859), затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – нова декларації), що вводиться в дію з 1 січня 2016 року.
Одним із нововведень для цієї декларації є зазначення у ній платниками податків відомостей щодо отриманих доходів, які не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (стаття 165 Кодексу), та загальної річної суми доходу.
Наприклад, фізична особа – підприємець перебувала:
- у першому півріччі на спрощеній системі оподаткування та отримала дохід у розмірі 100,0 тис. грн.,
- у другому півріччі – на загальній системі оподаткування та отримала, дохід у розмірі 10,0 тис.грн., з них чистий оподатковуваний дохід – 5,0 тис. грн.,
- інші доходи не отримувались.
При заповненні розділу II «ДОХОДИ, ОТРИМАНІ ПРОТЯГОМ ЗВІТНОГО (ПОДАТКОВОГО) РОКУ» нової декларації:
- сума доходу на спрощеній системі оподаткування у розмірі 100,0 тис. грн. зазначається у графі 3 «Сума доходів (грн., коп)» рядка 11.1 «Доходи, отримані від провадження господарської діяльності за спрощеною системою оподаткування протягом звітного (податкового) року» та графі 3 рядка 11 «Доходи, які не підлягають оподаткуванню»;
- сума оподатковуваного доходу, отримана на загальній системі оподаткування, у розмірі 5,0 тис. грн. зазначається у графі 3 рядка 10.7 «Доходи, отримані фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (додаток Ф4)»;
- загальна сума отриманого доходу у розмірі 105,0 тис. грн. зазначається у графі 3, рядка 12 «Загальна сума річного доходу (рядок 10 + рядок 11)».
В період до 1 травня включно ЦОПП працюватиме за наступним графіком:
- у понеділок – п’ятницю – з 9 год.00 хв. до 20 год. 00 хв.,
- у суботу – з 9 год. 00 хв. до 13 год.00 хв.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Представники посольств країн G7 відзначили позитивні тенденції у роботі ДФС
Роман Насіров: Головним завданням ДФС є безкомпромісна боротьба з тіньовою економікою
Пріоритетом у роботі фіскальної служби на сьогодні є боротьба з тіньовою економікою, зокрема, ліквідація незаконної діяльності конвертаційних центрів, податкових ям та інших схем, які призводять до значних втрат коштів з державного бюджету. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції у Кабінеті Міністрів України, в якій також взяв участь Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан.
За його словами, зусилля працівників ДФС спрямовані на викриття резонансних кримінальних правопорушень. За рахунок цього лише протягом першого кварталу поточного року припинено діяльність 30 центрів конвертації коштів, до складу яких входило 309 транзитно-конвертаційних підприємств.
«Зараз ми точно можемо сказати, що припинили діяльність системних конвертаційних центрів, системних майданчиків, які існували раніше. З початку року кожні три дні ми викривали конвертаційний центр, а це 30-50, а іноді і більше фіктивних підприємств, якими користувалися злочинці. Вкотре хочу наголосити, що ми і надалі вживатимемо заходів, аби користуватись послугами транзитно-конвертаційних груп було невигідно і небезпечно», – наголосив Роман Насіров.
На постійному контролі оперативників ДФС і протидія махінаціям з податку на додану вартість. Так, з початку року розпочато 54 кримінальних провадження за фактами незаконно заявлених до відшкодування коштів майже на 415 млн. грн., а також незаконно відшкодованих з бюджету понад 16 млн. грн. ПДВ.
Також розпочато 716 досудових розслідувань за фактами ухилення від сплати ПДВ на суму понад 22 млрд. грн., з яких 365 млн. грн. вже відшкодовано. У тому числі розпочато 38 кримінальних проваджень за фактами неправомірного використання сільськогосподарськими виробниками (переробниками) спеціального режиму оподаткування на суму 638 млн. грн.
Неможливість проведення таких протиправних махінацій дозволили забезпечувати високі обсяги надходжень ПДВ до бюджету, які стабільно зростають з травня минулого року. Лише у березні цього року до бюджету надійшло майже 29 млрд. грн. цього податку.
Відзначив Роман Насіров і ефективну протидію маніпуляціям на ринку пального, яка здійснюється за рахунок функціонування Системи електронного адміністрування реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального. За його словами, через 2-3 місяці роботи системи вже будуть відчутні суттєві результати від її впровадження.
Загалом, за перший квартал 2016 року оперативниками ДФС з незаконного обігу було вилучено підакцизних товарів на загальну суму 216 млн. гривень, припинено діяльність 46 незаконних виробництв лікеро-горілчаних виробів.
Крім того, у першому кварталі цього року за результатами роботи підрозділів податкової міліції державному бюджету відшкодовано збитків на загальну суму 278 млн. грн., 137 млн. грн. – стягнуто з вигодонабувачів конвертаційних центрів, накладено арешт на майно у кримінальних провадженнях на 980 млн. грн.
Як зазначив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан, в основу діяльності податкової міліції покладено перш за все економічний ефект, тобто стягнення завданих державі збитків, а не кількість засуджених.
«Робота податкової міліції змінена, змінені підходи і концепція роботи. Сьогодні – це не силові методи, а аналітика, інтелектуальні підходи, використання електронних баз, електронної аналітики та порівняльного аналізу», – наголосив Сергій Білан.
Наразі особливу увагу підрозділів податкової міліції сконцентровано на роботі з інтелектуальними податковими злочинами, махінаціях у сфері будівництва та протидії конвертцентрам та транзитно-конвертаційним групам.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Відбулось перше засідання керівного комітету проекту TWINNING
Перші результати реалізації проекту TWINNING, який стартував у ДФС з початку поточного року, обговорювалися сьогодні, 6 квітня, на засіданні керівного комітету за участі Голови ДФС Романа Насірова, керівника проекту Райнеля Бойселя та представників країн-партнерів - Німеччини, Польщі, Литви.
«Ефективна співпраця фахівців ДФС та міжнародних експертів у рамках проекту щодо імплементації успішного світового досвіду та практик дуже важлива для реформ у митній сфері, які ми прагнемо якнайшвидше втілити в нашій країні. Сподіваюсь, що вже найближчим часом громадяни та представники бізнесу зможуть самі оцінити ті позитивні зміни в роботі митниць, які ми впроваджуємо за допомогою наших міжнародних партнерів», - зазначив Роман Насіров.
Учасники зустрічі розглянули результати виконання у І кварталі кожного з трьох компонентів, передбачених проектом TWINNING «Підтримка державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері».
Так, було проведено низку семінарів та тренінгів для представників ДФС за митним напрямом, зокрема, щодо запровадження інституту уповноваженого економічного оператора, спрощення митних процедур, застосування міжнародних практик на митницях України тощо.
Вже досягнуто домовленість щодо проведення низки заходів з питань захисту даних за участі експертів Федерального Міністерства фінансів Німеччини.
У напрямі розвитку системи боротьби з корупцією ДФС розроблено та передано експертам проекти текстів нормативно-правових актів з питань протидії корупції та організації роботи з персоналом у ДФС, проводяться регулярні консультації щодо практик у сфері боротьби з корупцією.
Учасники зустрічі також визначили основні аспекти співпраці у ІІ кварталі, результати якої планується розглянути у липні поточного року.
Нагадаємо, що контракт, який започаткував програму TWINNING за участі України з однієї сторони та консорціуму європейських партнерів у складі Німеччини, Польщі та Литви з іншої ДФС було підписано у грудні 2015 року. Проект розпочався у січні 2016 року та триватиме два роки. На його реалізацію Європейський союз виділяє 1,85 млн. євро.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників!
У зв`язку з модернізацією електронних сервісів на веб-порталі ДФС відтепер інформацією з реєстрів ДФС, які є загальнодоступними, можна скористатись у режимі реального часу.
Електронні сервіси «Дані про взяття на облік платників», «Дані реєстру платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку», «Реєстр страхувальників», «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО», «Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального», «Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами» розміщенні у режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), а також у вкладці «Інформація з реєстрів» в меню електронних сервісів на головній сторінці веб-порталу ДФС. Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Місцеві бюджети щомісяця отримують додаткових 3 млрд. гривень
Протягом першого кварталу 2016 року до місцевих бюджетів надійшло 30,2 млрд. грн. податків та зборів. Органи місцевого самоврядування на розвиток своїх регіонів отримали на 9,2 млрд. грн., або на 43,6% більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року. Про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції, присвяченої підсумкам роботи Служби у першому кварталі поточного року.
«Місцеві бюджети кожного місяця отримують більше на 3 млрд. грн., ніж вони навіть очікували. Ми вже можемо сказати, що механізм децентралізації працює ефективно. Гадаю, що зараз треба зосереджувати увагу на тому, щоб ефективно витрачалися ці кошти з місцевих бюджетів», – наголосив Роман Насіров.
Найбільшу частку в місцевих бюджетах займають ПДФО та військовий збір, надходження яких склали 16,1 млрд. грн.
Місцевих податків та зборів сплачено 9 млрд. грн., що на 3,3 млрд. грн. більше першого кварталу минулого року. Зокрема, єдиного податку надійшло 3,6 млрд. грн., земельного податку та орендної плати – 5,1 млрд. грн., транспортного податку – 19 млн. гривень.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Надходження з ЄСВ та ПДФО свідчать про ефективність заходів з детінізації заробітних плат
До бюджету у І кварталі надійшло 30 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 0,7 млрд. грн. перевищує планові показники Міністерства фінансів України.
При зменшенні ставки майже вдвічі – з середньої 41% до 22%, фактичні надходження внеску зменшились лише на 25% порівняно з відповідним періодом 2015 року. Про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 5 квітня 2016 року.
За його словами, непропорційне зменшення надходжень з ЄСВ відносно ставки свідчить про процеси детінізації оплати праці, що спостерігаються ще з січня поточного року.
До того ж, при збільшенні ставки податку на доходи фізичних осіб на 3% надходження цього податку в цілому склали 28,7 млрд. грн., що на 40% більше, ніж у І кварталі минулого року.
«Значне зменшення ставки ЄСВ сприяло тому, що компанії вже почали перші кроки зі збільшення заробітної плати та виводу її з тіні. Також наша системна робота щодо боротьби конвертаційними центрами дає позитивний ефект: компанії, які раніше незаконно переводили кошти у готівку, зараз просто технічно не можуть це робити і вимушені легально виплачувати заробітну плату та сплачувати податки», - зазначив Роман Насіров.
Крім того, за словами Голови ДФС, одним із факторів, який вплинув на легалізацію заробітної плати, стали заходи Національного банку України щодо обмеження сфери використання готівкових коштів та встановлення граничної суму розрахунків за участю фізичних осіб на рівні 50 тис. гривень замість 150 тис.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Роман Насіров: Ми продовжуємо практику перевиконання надходжень до бюджету – черговий рекорд у березні
У березні Державною фіскальною службою забезпечено до бюджету 60,3 млрд. грн. податків та зборів. Це – рекордна сума за всю історію Служби. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 5 квітня поточного року.
За його словами, суттєве перевиконання відзначається як по податковому, так і по митному напрямах. Таких результатів вдалося досягти за рахунок заходів з детінізації економіки, ефективної боротьби з конвертаційними центрами та оптимізацією податків.
Загалом, за І квартал 2016 року зібрано 140,7 млрд. грн., що на 35,3 млрд. грн. перевищує суму збору відповідного періоду минулого року. Індикативні показники виконано на 13,8%, до загального фонду державного бюджету додатково надійшло 14,3 млрд. гривень.
Високих обсягів надходжень досягнуто з податку на додану вартість, середньомісячний збір якого протягом першого кварталу сягнув 11,9 млрд. грн. При цьому середньомісячні показники минулого року були на рівні 8,9 млрд. грн.
«У нас більше не існує проблеми з відшкодуванням ПДВ. Відшкодування податку відбувається в нормальному режимі, очікування в середньому становить 1,5 – 2 місяці: черга, перевірки, і платники отримують той ПДВ, який вони повинні отримати. Прозорі реєстри на сайті ДФС: черга, стан перевірки. Також прозорий реєстр по відшкодуванню після фактичної оплати на сайті Державного казначейства України», – наголосив Роман Насіров.
Станом на 1 квітня поточного року на рахунки платників грошовими коштами відшкодовано 22,2 млрд. грн. ПДВ, що майже вдвічі більше відповідного періоду минулого року.
Фіксують в ДФС і перевиконання надходжень з податку на прибуток. У березні платники сплатили 12,3 млрд. грн. цього податку, що на 1,1 млрд. грн. більше запланованого. Результатом такого зростання Голова ДФС вважає той факт, що за минулий рік багато державних підприємств показали прибуток і заплатили податок, який перевищує в деяких випадках в десятки разів те, що вони показували і платили в минулі роки.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування протягом січня-березня 2016 року надійшло 30 млрд. гривень. При зменшенні ставки майже вдвічі надходження внеску зменшились лише на 25% порівняно з відповідним періодом 2015 року.
На 1,4 млрд. грн., або на 13,7% зросли надходження акцизного податку. До бюджету з початку року сплачено 12 млрд. грн. На зростання надходжень цього податку вплинуло функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального, яка з березня працювала у тестовому режимі, а вже з квітня – у звичайному.
«Це не просто цифри, не просто показники. Це гроші, які кожного місяця йдуть до державного бюджету, до місцевих бюджетів. За ці кошти виплачуються зарплати, пенсії, відбувається фінансування нашої армії та всі інші платежі. Я хочу подякувати платникам які вибрали чесний шлях, європейський шлях, платникам, які перестали використовувати оптимізаційні схеми і майданчики, конвертаційні центри. У свою чергу ми завжди прагнемо допомогти сумлінним платникам податків, створити рівні умови для всіх, щоб ми дійсно змогли змінити нашу країну на краще», – підкреслив Роман Насіров.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Податкова міліція Центрального офісу викрила ухилення від сплати 32,2 млн. грн. одним з підприємств роздрібної торгівлі
Працівниками податкової міліції Центрального офісу до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами столичного підприємства, яке здійснює діяльність у сфері роздрібної торгівлі переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.
Встановлено, що зазначені особи у 2015 році, документально оформили неіснуючі фінансово-господарські операції із низкою підприємств, які мають ознаки фіктивності.
Зазначені дії дали злочинцям можливість ухилитись від сплати податків у сумі 32,2 млн. гривень.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Викрито незаконну діяльність міжрегіонального «конверту», який надавав послуги з відмивання коштів
Співробітниками податкової міліції Запорізької області в ході проведення оперативно-слідчих заходів по кримінальному провадженню за ст.27, ст.205 та ст.212 КК України викрито та припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, що надавав послуги суб’єктам господарювання Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Київської областей та м. Києва.
Орієнтовний обіг коштів за 2015 рік склав близько 150 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету складають близько 25 млн. гривень.
На розрахункові рахунки фіктивних підприємств із залишком коштів у сумі 481 тис. гривень накладено арешт.
Під час обшуків в офісах та за місцями проживання фігурантів центру виявлено та вилучено 6 банківських карток, 4 печатки підприємств, 2 мобільні телефони, ноутбук і бухгалтерські документи фіктивних суб’єктів господарювання та документи, що підтверджують взаємовідносини із замовниками незаконних послуг.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Податковою міліцією припинено діяльність конвертаційного центру з обігом понад 300 млн. гривень
Співробітниками податкової міліції м. Києва спільно з працівниками Національної поліції під час проведення спільних заходів по кримінальному провадженню за ст.190, ст.205 та ст.358 КК України припинено діяльність конвертаційного центру.
Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки через розрахункові рахунки склав понад 300 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 50 млн. гривень.
Під час обшуків в офісному приміщенні та за місцями проживання фігурантів вилучено 480 тис. гривень, 12 тис. доларів США (еквівалент близько 800 тис. гривень) готівкою, 18 печаток підприємств, 7 одиниць комп’ютерної техніки та тіньову документацію, що підтверджує їх протиправну діяльність.
Крім того накладено арешт на 12 банківських рахунків фіктивних СГД.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Викрито діяльність конвертаційного центру, який допомагав підприємствам формувати незаконний податковий кредит
Працівниками податкової міліції Одеської області в рамках розслідування кримінального провадження за ст.205 та ст.212 КК України ліквідовано конвертаційний центр, створений групою осіб. Клієнтами центру були підприємства реального сектору економіки, які отримували послуги з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.
Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки через розрахункові рахунки склав близько 200 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 33,3 млн. гривень.
На підставі ухвал суду проведено обшуки в офісах, за місцями проживання фігурантів центру та їх транспортних засобах, де виявлено та вилучено 760 тис. гривень готівкою, 102 печатки підприємств, 16 одиниць комп’ютерної техніки, 14 мобільних телефонів, 11 магнітних носіїв інформації і фінансово-господарську документацію, що свідчить про протиправну діяльність.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
«Фантомом» упереджено спробу незаконного переміщення лікарських засобів на загальну суму 920 тис. гривень
Співробітниками підрозділу податкової міліції «Фантом» перекрито канал незаконного переміщення товарів до неконтрольованих українською владою територій.
Транспортний засіб, на якому громадянин України намагався перетнути лінію розмежування, було затримано на КПВВ «Гнутове». Під час огляду в автівці були виявлені лікарські засоби, які містять наркотичні та психотропні речовини, на загальну суму 920 тис. гривень. Жодних документів на препарати у водія не було.
Наразі автомобіль та вантаж затримано.
Співробітниками підрозділу ДФС України «Фантом» у відношенні водія автомобіля складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДП
ДФС викрито ймовірне відмивання доходів одним з комерційних банків столиці
Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у м. Києві спільно з ГУ МВС у м. Києві встановлені факти зняття двома фізичними особами за короткий час значних коштів з рахунків, відкритих в одному із столичних комерційних банків.
За результатами позапланової виїзної перевірки зазначеної фінансової установи, проведеної НБУ, встановлено, що з одного рахунку було знято готівки на загальну суму 184 млн. грн., з іншого – на суму 97,3 млн. грн. У ході подальшого розслідування виникли сумніви щодо фактичної причетності вказаних фізичних осіб до відкриття цих рахунків.
Вищенаведене може свідчити про ймовірну легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, на загальну суму 281,3 млн. грн. посадовими особами баку за участю невстановлених фізичних осіб.
За даними фактами до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.209 ККУ.
Здійснюється кримінальне провадження. Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ