Головна / Posylannya / ODPI informuye /
2016-04-29 15:29:49
          
Про надання звітів

 Подання Звіту про контрольовані операції  04 травня 2016 року

 

 

Відповідно до п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України всі платники податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом протягом 20Ї5 звітного року перевищів 5 млн. гривень (без урахування податку на додану вартість), зобов'язані подавати звіт про контрольовані операції (далі - Звіт).

Враховуючи, що у 2016 році останній день строку подання Звіту (30.04.2016 р.) припадає на вихідний день, із врахуванням вимог п. 49.20 ст. 49 Кодексу останнім днем строку вважається 04 травня 2016 року.

Звіт за 2015 рік подається засобами електронного .зв'язку в електронному вигляді за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 № 8.

Одночасно інформуємо щодо окремих питань заповнення Звіту:

1.                    Щодо заповнення графи 23 «Цифрове значення показника
рентабельності» розділу «Відомості про контрольовані операції» додатка до
Звіту:

-                 у графі зазначається цифрове значення показника рентабельності
контрольованої операції, а не відповідний показник рентабельності усієї
господарської діяльності підприємства за звітний період;

-    цифрове значення показника рентабельності наводиться у відсотках. Наприклад, якщо значення показника рентабельності для контрольованої операції становить 25%, то у графі 23 зазначається «25»;

-    у разі якщо показник рентабельності обчислюється для сукупності контрольованих операцій, здійснених платником протягом року, але правила групування згідно розділу V Порядку складання Звіту не дозволяють відобразити таке групування одним рядком, відповідний показник рентабельності (гр.22) та його цифрове значення відображають у кожному з рядків, які відображають сукупність таких операцій.

2.               У графі 17 «Кількість» розділу «Відомості про контрольовані
операції» додатка до Звіту у разі якщо предметом контрольованої операції є
фінансові послуги із надання/отримання кредиту, депозиту, позики
зазначається сума відсотків, нарахованих (сплачених) або отриманих під час
відповідної контрольованої операції у валюті контракту.

3.     У графі 20 «Загальна вартість операції (без вирахування непрямих податків (грн)» розділу «Відомості про контрольовані операції» додатка до Звіту зазначається загальна вартість контрольованої операції (за вирахуванням непрямих податків) у гривнях, за якою відповідна операція відображена в бухгалтерському обліку платника податку, як це передбачено п. 23 розділу IV Порядку заповнення Звіту.

4. У разі здійснення господарських операцій із придбання (продажу) товарів (робіт, послуг) з пов'язаними особами - нерезидентами із залученням непов'язаних осіб, відповідно до п.п 39.2.1.5 п.п 39-2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу в Звіті (зокрема у розділі «Відомості про особу, яка бере участь у контрольованих операціях» додатку) зазначається інформація щодо такого нерезидента-пов'язаної особи ( код підстави віднесення операції до контрольованої - «015»). Разом з ним, у розділі «Відомості про контрольовані операції» додатка до Звіту зазначається інформація відповідно до первинних документів щодо операції придбання - продажу товарів (робіт, послуг) із залученою непов'язаною особою.

                        5. Під час заповнення Інформації про пов'язаність осіб при розкритті інформації за кодом пов'язаності «502» у графах «Розмір володіння», «Володіння: безпосереднє/опосередковане» зазначається інформація стосовно платника податків, який здійснює контрольовані операції.

 

09 травня – останній термін подання алкогольно-тютюнової звітності

 

З 21.04.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 (далі – наказ № 49), яким затверджено форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядки їх заповнення, зокрема:

звіт про обсяги виробництва і реалізації спирту (ф. № 1-РС);

звіт про обсяги виробництва і реалізації алкогольних напоїв (ф. № 2-РС);

звіт про обсяги виробництва і реалізації тютюнових виробів (ф. № 3-РС);

звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (ф. № 1-ОА);

звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (ф. № 1-РА);

звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (ф. № 1-ОТ);

звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (ф. № 1-РТ).

Перелічені звіти подають до податкової за основним місцем обліку суб’єкти господарювання, які отримали відповідні ліцензії. Звіти в електронній формі подаються засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.

У разі якщо суб’єкт господарювання має в своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами звіти заповнюються в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць.

Інформація подається за кодами та видами алкогольних напоїв згідно з додатком до наказу № 49.

Звіти подаються починаючи з 01 травня до 10 травня за звітний період – квітень 2016 року.

Крім цього, розроблено електронні формати за новими формами, які розміщено на офіційному веб-сайті ДФС (розділ «Електронна-звітність»-«Платникам податків про електронну звітність»-«Інформаційно-аналітичне забезпечення»-«Реєстр електронних форм податкових докментів»)  для використання розробниками систем підготовки звітності.

В цьому ж розділі будуть викладені доопрацьовані безкоштовні програмні забезпечення для можливості формування, підписання та подання нових форм, починаючи з 01.05.2016.