Про забезпечення роботи ЦОП у святкові та вихідні дні
З метою організації якісного виконання покладених завдань з обслуговування платників податків, запобігання виникненню можливих ризиків несвоєчасного та неякісного прийняття податкової звітності та надання адміністративних послуг, Дніпродзержинська ОДПІ повідомляє про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні:
18, 25 червня 2016 року – робочі дні до 13 год. 00 хв.;
20 червня 2016 року – робочий день у режимі чергування до 16 год. 00 хв.;
19, 26-28 червня 2016 року – вихідні дні.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників єдиного внеску!
Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що звітність з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за травень 2016 року подається у червні 2016 року за формами звітності, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905) (далі – наказ №435).
Граничний термін надання звітності з єдиного внеску за травень 2016 року – 21.06.2016.
Звітність за новими формами, затвердженими наказом №435 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 №441 «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.05.2016 за №682/28812, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.07.2016.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Про плату за землю
Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що місцеві податки і збори, до яких віднесено плату за землю, встановлюються рішеннями, які у межах своїх повноважень приймають сільські, селищні та міські ради. Встановлення місцевих податків і зборів здійснюється у порядку, визначеному Податковим кодексом України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).
Так, статтею 7 Кодексу визначено загальні засади встановлення податків і зборів і, зокрема, ставок податку, податкових пільг тощо.
За відсутності рішення місцевої ради плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (пункт 12.3 статті 12 Кодексу).
Зазначену норму також необхідно враховувати для розрахунку суми земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Відповідно до вимог Кодексу місцеві ради не мають права встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих; податків і зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів.
Згідно із Кодексом, якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку, починаючи з місяця, що настає за місяцем, в якому виникло це право.
Відповідно до статті 73 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Порядок застосування пільг зі сплати земельного податку викладено в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом ДФС від 28.05.2015 №379 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо застосування пільг зі сплати земельного податку, встановлених відповідним рішенням органу місцевого самоврядування».
Відповідно до пункту 288.1 статті 288 Кодексу підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Форму надання інформації затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2015 №783 «Про затвердження форми Переліку орендарів, з якими укладено договори оренди землі державної або комунальної власності» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 жовтня 2015 року за №1171/27616).
Нагадуємо, що згідно з інформацією, наданою Держгеокадастром, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення у 2016 році становить 1,433; сільськогосподарських угідь – 1,2.
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) відповідно до пункту 286.2 статті 286 Кодексу самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Роман Насіров: Уряд схвалив рішення про створення 20 мобільних груп для протидії контрабанді
«Уряд схвалив рішення про створення при Міністерстві фінансів Міжвідомчого цільового центру та 20 мобільних груп для боротьби з корупцією на митниці. Це – черговий крок у реформуванні митниці», - наголосив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.
За його словами, прийняте рішення є свідченням систематичної роботи по боротьбі з контрабандою та корупцією, що ведеться фіскальною службою разом з іншими державними відомствами.
«До складу Міжвідомчого цільового центру та мобільних груп увійдуть представники Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби та Національної поліції. Мобільні групи будуть діяти у цілодобовому режимі по всій території України. До кожної мобільної групи увійдуть по два представники ДФС», - повідомив очільник відомства.
На Центр покладено такі завдання, як попередження та виявлення фактів порушення митного законодавства, узагальнення, обробка та аналіз оперативної й аналітичної інформації щодо можливих фактів порушення митного законодавства, отриманої з будь-яких джерел, організація діяльності мобільних груп та здійснення контролю за їхньою діяльністю, а також проведення аналізу ефективності заходів, що вживаються для протидії митним правопорушенням.
Крім того, у складі Центру буде створено Аналітичну групу, яка займатиметься аналітично-пошуковою роботу з метою виявлення ризикових операцій в зоні діяльності митниць та передаватиме інформацію мобільним групам для оперативного реагування.
Буде поетапно впроваджуватися обов’язкова фото-та відеофіксація при проведенні формальностей митними та іншими контролюючими органами.
«Прийняті рішення стануть ефективним засобом у боротьбі з контрабандою та корупційними проявами на митницях», - підкреслив Роман Насіров.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників – власників та орендарів земельних ділянок
Відповідно п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Дніпродзержинською ОДПІ формуються податкові повідомлення-рішення по земельному податку з фізичних осіб, які видаються платникам до 01 липня 2016 року.
Платниками податку є громадяни – власники земельних ділянок, громадяни, які мають земельні ділянки на умовах оренди та які використали право приватизації своєї земельної ділянки.
Відповідно до ст. 281 ПКУ від сплати земельного податку в межах граничних норм (10 соток по місту, 15 соток по селищу, 25 соток по селу) на підставі підтверджуючих документів, які необхідно надати до податкової, звільняються:
· пенсіонери (за віком);
· інваліди першої і другої групи;
· громадяни, які виховують 3-х та більше дітей до 18 років;
· громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
· ветерани війни та особи, на яких поширюється дія ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Земельні ділянки, що перевищують зазначені розміри, оподатковуються на загальних підставах.
При отриманні земельної ділянки згідно договору купівлі-продажу, дарування або спадщини, необхідно самостійно прийти до податкової та зареєструватись платником податку.
Ця інформація стосується також забудовників, якими отримано рішення міськвиконкому про надання земельної ділянки.
У разі відсутності податкового повідомлення-рішення, просимо звернутись до податкової інспекції за адресою: вул. Медична, 9 ЦОП вікна
14 – 20.
Відповідно до п. 287.5 ст. 287 ПКУ податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. За несвоєчасну сплату плати за землю нараховується штрафна санкція та пеня.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо відображення рішень суду у податковій звітності з податку на прибуток
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Відображення в обліку продавця та покупця заборгованості, що виникла у зв’язку із затримкою в оплаті товарів, виконаних робіт, наданих послуг, якщо заходи щодо стягнення таких боргів розпочато відповідно до п. 159.1 ст. 159 розділу III Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року, здійснюється до повного погашення чи визнання такої заборгованості безнадійною у порядку, встановленому п. 17 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
Зокрема, згідно з п. 1.1 п. 17 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу платник податку - покупець зобов’язаний збільшити фінансовий результат до оподаткування після 1 січня 2015 року на вартість заборгованості, у податковому періоді, на який припадає день набрання законної сили рішенням суду про визнання (стягнення) такої заборгованості (її частини) або вчинення нотаріусом виконавчого напису.
Якщо в наступних податкових періодах після 1 січня 2015 року покупець погашає суму визнаної заборгованості або її частину (самостійно або за процедурою примусового стягнення) та віднесеної на зменшення витрат згідно з п.п. 159.1.2 п. 159.1 ст. 159 розділу III Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року, такий покупець зменшує фінансовий результат до оподаткування на суму такої заборгованості (її частини) за наслідками податкового періоду, на який припадає таке погашення (п. 1.2 п. 17 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).
Якщо платник податку – покупець після 01.01.2015 погашає суму кредиторської заборгованості (її частину) за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги), яка до 01.01.2015 за рішенням суду була віднесена таким платником на зменшення витрат, то такий покупець за наслідками податкового періоду, на який припадає таке погашення, зменшує фінансовий результат до оподаткування на суму такої заборгованості (її частини).
Якщо продавець подав позов (заяву) до суду щодо стягнення заборгованості за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) до 01.01.2015, а рішення суду набрало чинності після 01.01.2015, то платник податку – покупець зобов’язаний збільшити фінансовий результат до оподаткування на вартість визнаної судом заборгованості у податковому періоді, на який припадає день набрання законної сили рішенням суду про визнання (стягнення) такої заборгованості (її частини). Зменшення фінансового результату до оподаткування покупцем на суму такої кредиторської заборгованості у разі її погашення таким покупцем після 01.01.2015 здійснюється у звітному (податковому) періоді, на який припадає таке погашення.
(Лист ДФС України від 31.05.2016 № 11823/6/99-99-15-02-02-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68432.html)
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Оновлено порядок ведення органами ДФС оперативного обліку податків і зборів
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Міністерство фінансів України наказом від 07.04.2016 №422 оновило Порядок ведення органами державної фіскальної служби оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Оперативний облік податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску здійснюється в інформаційній системі органів ДФС.
З метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (ІКП) по кожному платнику та кожному виду платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
ІКП містить інформацію про облікові операції і облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Відповідальними за достовірність відображення в інформаційній системі органів ДФС первинних показників є працівники структурних підрозділів органів ДФС за напрямками роботи.
За даними оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів, єдиного внеску ДФС та її територіальними органами формується звітність про нарахування та надходження податків, зборів, єдиного внеску, надходження митних та інших платежів до бюджетів, податковий борг, недоїмки зі сплати єдиного внеску, відшкодування ПДВ, результати контрольно-перевірочної роботи, розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу), зайво сплачені податки, збори, єдиний внесок і т. п.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо реалізації підакцизних товарів
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
В абзаці першому підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що реалізація підакцизних товарів (продукції) - будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Звертаємо увагу, що реалізація алкогольних напоїв по договору комісії комісіонером та комітентом здійснюється на підставі ліцензій на певний вид господарської діяльності.
Згідно статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво алкогольних напоїв здійснюють поставку цієї продукції суб'єктам господарювання оптової і роздрібної торгівлі за наявності ліцензії на оптову торгівлю.
Крім цього повідомляємо, що на офіційному веб-порталі ДФС України розміщено роз’яснення щодо заповнення форм звітів затверджених наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення».
Додатково інформуємо, що:
- Звіт № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» відображає обіг алкогольних напоїв, який здійснюється на підставі ліцензії на виробництво алкогольних напоїв;
- Звіт № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» - відображає реалізацію алкогольних напоїв, яка здійснюється на підставі ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями;
- Звіт № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» відображає реалізацію алкогольних напоїв, яка здійснюється на підставі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
(Лист ДФС України від 17.05.2016 №10689/6/99-99-12-02-02-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68386.html).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо оподаткування ПДВ операції з постачання маркетингових послуг
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Відповідно до пп. 14.1.108 п. 14.1 ст. 14 р. І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) маркетингові послуги (маркетинг) - послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків. До маркетингових послуг належать, у тому числі: послуги з розміщення продукції платника податку в місцях продажу, послуги з вивчення, дослідження та аналізу споживчого попиту, внесення продукції (робіт, послуг) платника податку до інформаційних баз продажу, послуги зі збору та розповсюдження інформації про продукцію (роботи, послуги).
Згідно із пп. «б» п. 185.1 ст. 185 р. V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.
Місцем постачання послуг відповідно до п. 186.4 ст. 186 р. V ПКУ є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у п. 186.2 і п. 186.3 цієї статті.
Враховуючи вищенаведене, операція з постачання платником ПДВ маркетингових послуг є об’єктом оподаткування ПДВ, незалежно від того кому вони надаються резиденту чи нерезиденту.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 101.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс» офіційного веб – порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо роботи РРО з платіжним терміналом при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Згідно з п. 1, 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій та видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 №878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують РРО, повинні здійснити перехід на обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).
Кількість платіжних терміналів повинна становити не менше ніж 50 відсотків кількості РРО, а у разі наявності одного РРО суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів.
(Лист ДФС України від 02.06.2016 № 12039/6/99-99-22-07-03-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68406.html)
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо необхідності доопрацювання РРО
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій (далі – Державний реєстр).
Згідно з абзацем третім ст. 12 Закону №265 не підлягають виключенню з Державного реєстру моделі РРО, що раніше пройшли первинну реєстрацію та використовуються суб’єктом господарювання, до закінчення строку їх служби (строку, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність таких реєстраторів, у тому числі комплектувальних виробів та їх складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті, за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів). Строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх виключення з Державного реєстру не повинен бути меншим семи років. У разі зміни законодавчих вимог до використання РРО виробник (постачальник) зобов’язаний, за наявності технічних можливостей, здійснити доопрацювання РРО.
Також норма щодо доопрацювання виробником (постачальником) РРО користувача у разі зміни законодавчих вимог до його використання передбачена абзацом другим п. 44 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2004 №601.
(Лист ДФС України від 02.06.2016 № 12039/6/99-99-22-07-03-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68406.html)
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Юрій Шеремет: 90% кримінальних проваджень щодо дій працівників ДФС розпочато за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки
Протягом 5 місяців поточного року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки ДФС розпочато 241 кримінальне провадження. Це – 90% від загальної кількості розпочатих проваджень всіма правоохоронними органами (267) за фактами вчинення посадовими особами фіскальної служби злочинів у сфері службової діяльності. У 2015 році цей показник дорівнював 85%. Про це повідомив начальник Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Юрій Шеремет.
За його словами, така результативність свідчить про підвищення у поточному році ефективності діяльності підрозділів внутрішньої безпеки ДФС порівняно з іншими правоохоронними органами.
«У цьому році було виявлено 34 випадки хабарництва та 112 зловживань владою з боку працівників органів ДФС. Повідомлено 65 особам про підозру у вчиненні злочинів у сфері службової діяльності, що майже втричі перевищує показник 2015 року, у тому числі 33 – за одержання неправомірної вигоди», – зазначив Юрій Шеремет.
До суду надіслано 42 кримінальних провадження, 7 осіб судом вже визнані винними у скоєнні злочинів.
За вказаний період за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки складено та направлено до суду 20 протоколів за скоєння правопорушень, пов'язаних з корупцією, за якими до адміністративної відповідальності судом притягнуто 12 осіб.
Для з’ясування причин і обставин скоєння правопорушень посадовими особами фіскальної служби проведено 1,5 тис. службових перевірок та розслідувань. За їх результатами керівникам територіальних органів ДФС направлено 604 подань про усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень.
За словами Юрія Шеремета, особлива увага приділяється відпрацюванню скарг, які надходять від фізичних та юридичних осіб, для оперативного виявлення або упередження неправомірних дій працівників служби. Так, з початку року перевірено 578 таких скарг, з яких 121 – підтвердилися.
До дисциплінарної відповідальності притягнуто 229 осіб, звільнено 96 осіб.
Посадовець також нагадав, що для забезпечення дієвого запобігання, попередження та профілактики правопорушень в ДФС затверджено Антикорупційну програму на 2015-2017 роки.
Серед розроблених заходів передбачено безпосереднє залучення до антикорупційних заходів керівників усіх без виключення підрозділів ДФС і запровадження персональної відповідальності за дії підлеглих безпосередньо керівників територіальних органів.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Про зміни у порядку реєстрації платників ПДВ
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що 29.04.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.03.2016 №373 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.04.2016 за №515/28645 (далі – Наказ №373).
Наказом №373 забезпечено реалізацію норм Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», а саме:
- скорочено перелік підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ шляхом виключення з Положення про реєстрацію платників ПДВ вимог п.п. «ж» п. 184.1 ст. 184 розділу V Податкового кодексу України, та, відповідно, виключено з переліку документів (відомостей), що підтверджують наявність підстав для анулювання реєстрації, повідомлення державного реєстратора, відомості з Єдиного державного реєстру щодо наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи – підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;
- внесено зміни до форми витягу з реєстру платників ПДВ (додаток 13 до Положення), згідно з якими замість реквізитів одного електронного рахунка у витягу відображаються реквізити трьох електронних рахунків платника ПДВ – сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим оподаткування, призначених для перерахування коштів до державного бюджету та на його спеціальні рахунки:
- за операціями із сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва);
- за операціями із зерновими і технічними культурами;
за операціями з продукцією тваринництва.
Також Наказом №373 запроваджено такі нововведення:
1) якщо особа у встановлений законодавством строк подала заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ і отримала від контролюючого органу пропозицію подати нову заяву, то після виправлення всіх недоліків така особа може подати до контролюючого органу нову заяву про добровільну реєстрацію не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку податкового періоду, з якого особа вважатиметься платником ПДВ та матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних. При цьому у такій заяві має бути зазначена така сама бажана дата реєстрації, що й у попередній неприйнятій заяві;
2) оперативне інформування платників про результати розгляду заяв, поданих ними в електронній формі. Так, якщо за результатами розгляду заяви в електронній формі (ф. №1-ПДВ, ф.№3-ПДВ) контролюючим органом прийнято рішення про відмову в реєстрації (анулюванні реєстрації) платника ПДВ або запропоновано надати нову заяву про реєстрацію (анулювання реєстрації) платника ПДВ, то така відмова або пропозиція викладається контролюючим органом в електронній формі та надсилається на адресу електронної пошти, з якої надійшла заява;
3) встановлено десятиденний строк для направлення до ДФС рішення контролюючого органу про скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ.
(Лист ДФС України від 29.04.2016 №15352/7/99-99-08-01-01-17 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/samozaynyatim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/listi-dps-ukraini/247220.html)
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо можливості виправлення помилки в акті проведення інвентаризації обсягів залишку пального
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Відповідно до абзацу першого п. 9 підрозд. 5 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) протягом 20 календарних днів, починаючи з 01.03.2016, платник податку зобов’язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 01.03.2016.
Згідно з п. 1 розд. ІІІ Порядку заповнення та подання Акта інвентаризації обсягів залишку пального, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 №219, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за №377/28507 (далі – Порядок №219), платник податку зобов’язаний у строки, встановлені п. 9 підрозд. 5 розд. XX ПКУ, подати до контролюючого органу за основним місцем обліку Акт інвентаризації обсягів залишку пального (далі – акт інвентаризації) в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису підзвітних осіб, затвердженого в установленому порядку.
Пунктом 2 розд. ІІІ Порядку №219 встановлено, що підтвердженням прийняття контролюючим органом акта інвентаризації є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається платнику податку протягом операційного дня. Датою та часом подання акта інвентаризації в електронному вигляді до контролюючого органу є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надісланий акт інвентаризації сформовано з порушенням вимог, передбачених Порядком №219, протягом операційного дня платнику податку надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про відмову у прийнятті в електронному вигляді із зазначенням причин. У такому випадку платник податку зобов’язаний усунути відповідні недоліки та повторно подати акт інвентаризації.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або відмову в прийнятті акта інвентаризації, такий акт інвентаризації вважається прийнятим контролюючим органом.
Відповідно до п. 8 розд. ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.08 за №320/15011 визначено, що якщо платник податків надіслав до контролюючого органу кілька примірників одного податкового документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважається електронний документ, надісланий до контролюючого органу останнім до закінчення граничного терміну встановленого законодавством для подання податкової звітності за умови, що його було сформовано правильно, прийнято до бази даних контролюючого органу та платнику податків надійшла про це друга квитанція.
Дані акта інвентаризації можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання.
При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки (абзаци третій та четвертий п. 9 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ).
За результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки. Разом з тим, якщо платник податків надіслав до контролюючого органу кілька примірників акта інвентаризації, то оригіналом вважається той, що був надісланий останнім до закінчення встановленого граничного терміну подання за умови, що його було прийнято до бази даних контролюючого органу та платнику податків надійшла про це друга квитанція.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 116.13 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс» офіційного веб – порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо використання реєстраторів розрахункових операцій
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексом України (далі - Кодекс), Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265).
Закон №265 визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія цього Закону поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Відповідно до пункту 296.10 статті 296 Кодексу реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1,0 млн. гривень.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1,0 млн. гривень застосування реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
Доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п. 292.1 ст. 292 Кодексу).
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі (п. 292.6 ст. 296 Кодексу).
Відповідно до п.п. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів.
Згідно із п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Таким чином, у разі переходу платника єдиного податку другої групи на сплату інших податків і зборів та обрання з наступного календарного року повторно спрощеної системи оподаткування, дохід за попередній звітний період буде вважатися доходом платника єдиного податку.
(Лист ДФС України від 27.05.2016 №5585/С/99-99-22-07-03-14 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/68409.html)
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо використання реєстраторів розрахункових операцій при реалізації товарів через мережу Інтернет
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексом України, Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265).
Закон №265 визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія цього Закону поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Закон України від 03 вересня 2015 року №675-VIII «Про електрону комерцію» (далі – Закон №675) визначає засади діяльності у сфері електронної комерції, встановлює порядок вчинення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних систем та визначає права і обов’язки учасників відносин у сфері електронної комерції.
Так, статтею 3 Закону №265 встановлено обов'язок суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Разом з тим, пунктом 12 статті 9 Закону №265 визначено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).
Водночас, у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) між суб'єктами господарювання виключно через банківські установи, РРО не застосовується.
Статтею 2 Закону №265 визначено, що розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Підпунктом 14 п. 1 ст. 3 Закону №675 визначено, що реалізація товару дистанційним способом – укладення електронного договору на підставі ознайомлення покупця з описом товару, наданим продавцем у порядку, визначеному цим Законом, шляхом забезпечення доступу до каталогів, проспектів, буклетів, фотографій тощо з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, телевізійним, поштовим, радіозв’язком або в інший спосіб, що виключає можливість безпосереднього ознайомлення покупця з товаром або із зразками товару під час укладення такого договору.
Отже, у разі якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар і розрахунок за нього було здійснено з застосуванням платіжних систем, суб’єкт господарювання зобов’язаний видати розрахунковий документ встановленої форми (чек з РРО) та відповідним чином оформлений гарантійний талон.
Оскільки споживач, використовуючи рекламні інтернет – сторінки, лише обирає товар або послугу, то у разі використання при реалізації товарів (послуг) РРО у чеку зазначаються обов’язкові реквізити, у тому числі назва та код суб’єкта господарювання, адреса магазину, що здійснив реалізацію, тощо, що дає змогу визначити, з ким проведено розрахунки за товари (послуги), та у разі виникнення потреби звернутися для обміну.
Крім того, звертаємо увагу, що у разі замовлення товару або послуги представники інтернет-магазину уточнюють з покупцем (замовником), як наявність товару так і його кількість. А також з’ясовують форму та час оплати.
Враховуючи вказане, суб’єкти господарювання, що використовують рекламні інтернет – сторінки для продажу товарів, робіт (послуг), реєструють РРО на загальних підставах за адресою розміщення таких магазинів, а у разі доставки власною кур’єрською службою можуть зареєструвати РРО на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.
(Лист ДФС України від 23.05.2016 №5295/К/99-99-22-07-03-14 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/68408.html)
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо практичного застосування норм законодавства
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Наказ Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 року за №340/28470 (далі – Наказ), розроблений на виконання частини третьої статті 16 Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481), якою встановлено, що суб’єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту й експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
На підставі зазначеного, до внесення змін у Закон №481, підстави для внесення змін до наказу стосовно перенесення терміну подачі звітів та відміни штрафних санкцій відсутні.
На офіційному web-порталі ДФС України розміщено роз’яснення щодо заповнення форм звітів затверджених Наказом №49, в якому зазначено, що формат даних до 6 знаків включно після коми.
З метою лібералізації та дерегуляції підприємницької діяльності Урядом розроблено та внесено до Верховної Ради України законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення дозвільних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності», який передбачає внесення відповідних змін до статті 16 Закону №481.
(Лист ДФС від 26.05.2016 №11508/6/99-99-12-02-02-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68389.html)
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо практичного застосування норм податкового законодавства
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності з 01.01.2016, п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України доповнено п.п. 165.1.59, згідно з яким до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума, прощена (анульована) кредитором у порядку, передбаченому законом щодо реструктуризації зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити).
Таким чином, норми зазначеного підпункту поширюються на дохід, отриманий платником податку, починаючи з 01.01.2016, за умови набрання чинності законом про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті.
(Лист ДФС України від 26.05.2016 №5522/К/99-99-13-02-03-14 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/68378.html)
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо подання звіту №1-РА
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Звіт 1-РА затверджено наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» (далі – Наказ № 49).
Наказ №49, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 року за № 340/28470, розроблений на виконання частини третьої статті 16 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481), яким встановлено, що суб’єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту й експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
Порядком заповнення форми звіту №1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» встановлено, що звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.
На офіційному веб-порталі ДФС України розміщено безкоштовне програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», за допомогою якого платники мають можливість подавати звітність, зокрема за формами, затвердженими Наказом № 49 в електронній формі з використанням ЕЦП, що надаються безкоштовно платникам АЦСК ІДД ДФС.
Звертаємо увагу, що з метою забезпечення своєчасного подання нової звітності суб’єктами оптової та роздрібної торгівлі на офіційному веб-порталі ДФС розміщено коментар щодо порядку заповнення окремих розділів звітів.
(Лист ДФС України від 17.05.2016 №10690/6/99-99-12-02-02-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68383.html)
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Новий графік роботи ЦОП у будні та вихідні дні
Відповідно до наказу ДФС України від 20.05.2016 № 458 «Про затвердження документів, які регламентують діяльність центрів обслуговування платників»:
час прийому відвідувачів ЦОП Дніпродзержинської ОДПІ, Царичанського та Петриківського відділень (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг) – з понеділка по четвер – з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв., у п’ятницю – з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв., у суботу – з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хвилин. Обідня перерва – з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв.
В останній день граничного строку подання звітності, час роботи ЦОП подовжується до
20 год. 00 хв.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо відображення показників діяльності у звітності по контрольованих операціях
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державною фіскальною службою України надано лист від 01.06.16 №18899/7/99-99-14-01-02-17 з питань трансфертного ціноутворення та коректного відображання показників діяльності у поданій до контролюючих органів звітності по контрольованих операціях.
З набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 №8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04.02.2016 за №187/28317 (далі – наказ №8), втратив чинність наказ Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №669 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» (далі – наказ №669).
У зв'язку з цим звіт про контрольовані операції, здійснені платниками податків починаючи з 01.01.2015, заповнюється та подається за оновленою формою та в Порядку, затвердженим наказом №8.
Водночас ДФС забезпечено такі можливості для платників податків, які здійснювали контрольовані операції у 2013 та 2014 роках:
подання уточнюючих звітів про контрольовані операції за 2013 та 2014 звітні роки за формою, затвердженою наказом №669;
виконання вимог ч. 2 п 120.3 ст. 120 Податкового кодексу України щодо обов’язку подання звіту у разі застосування штрафних санкцій за його неподання у встановлений строк.
Разом з цим повідомляємо, що використання електронних форм звітності, заповнених відповідно до форми та Порядку, затверджених наказом №669 можливе виключно для звітних періодів 2013 та 2014 років.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо незастосування до платників податку на прибуток підприємств за наслідками діяльності у 2015 році штрафних (фінансових) санкцій
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до п. 31 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) за наслідками діяльності у 2015 році штрафні (фінансові) санкції до платників податку на прибуток підприємств за порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств та повноти його сплати не застосовуються.
Зокрема штрафні санкції не застосовуються у таких випадках:
- у разі якщо платник податків у порядку, встановленому п. 50.1 ст. 50 Кодексу, виправляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації з податку на прибуток за 2015 рік шляхом подання уточнюючого розрахунку, чи таке виправлення здійснює у поточній декларації, штрафні санкції на суму заниженого зобов’язання з податку на прибуток, передбачені абзацами 3–5 п. 50.1 ст. 50 та п. 120.2 ст. 120 Кодексу;
- у разі якщо контролюючий орган виявляє за результатами перевірки заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток у декларації за 2015 рік, штраф, передбачений п. 123.1 ст.123 Кодексу.
При цьому у разі несвоєчасної подачі податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2015 рік у терміни, передбачені п.п. 49.18.2 п. 49.18. та п. 49.19 ст. 49 Кодексу, або якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання у декларації за 2015 рік протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності, передбаченої п. 120.1 ст. 120 та п. 126.1 ст. 126 Кодексу відповідно.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо коригування фінансового результату до оподаткування у разі застосування 30 – відсоткового обмеження
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об'єктом оподаткування податку на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ Кодексу.
До податкових різниць, які коригують фінансовий результат до оподаткування, належать різниці, що виникають по операціях з нерезидентами з придбання (продажу) товарів, робіт, послуг.
Так, відповідно до п. 140.5 ст. 140 Кодексу фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується, зокрема, на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім зазначених у п. 140.2 та у п.п. 140.5.5 п. 140.5 ст. 140 Кодексу, та операцій, які визнані контрольованими відповідно до ст. 39 Кодексу), придбаних у нерезидентів, що зареєстровані у державах (на територіях), зазначених у
п.п. 39.2.1.2 п. 39.2 ст. 39 Кодексу (п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Кодексу).
Вимоги п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Кодексу можуть не застосовуватися платником податку, якщо операція є контрольованою та сума таких витрат відповідає рівню звичайних цін, що обґрунтовано у звіті про контрольовані операції та відповідній документації, що подаються відповідно до ст. 39 Кодексу; або операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податків за правилами звичайних цін відповідно до процедури, встановленої ст. 39 Кодексу, але без подання звіту.
Отже, якщо операція є контрольованою і сума витрат на придбання:
- не відповідає рівню звичайних цін фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується, на суму 30 відсотків вартості товарів, робіт та послуг, придбаних у нерезидентів, що зареєстровані у державах (на територіях), зазначених у п.п. 39.2.1.2 п. 39.2 ст. 39 Кодексу;
- відповідає рівню звичайних цін, що обґрунтовано у звіті про контрольовані операції та відповідній документації, фінансовий результат податкового (звітного) періоду не збільшується на суму 30 відсотків вартості товарів, робіт та послуг, придбаних у нерезидентів, що зареєстровані у державах (на територіях), зазначених у п.п. 39.2.1.2 п. 39.2 ст. 39 Кодексу.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо застосування РРО при реалізації палива
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Відповідно до ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі – Закон), суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій (п. 1 ст. 3 Закону), видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п. 2 ст. 3 Закону).
Разом з тим, п. 12 ст. 9 Закону передбачено, що РРО не застосовуються, якщо в місці отримання товарів операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).
Згідно з п. 2 Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 № 1442 із змінами та доповненнями (далі – Постанова № 1442), роздрібний продаж нафтопродуктів здійснюється через мережу автозаправних станцій, які призначені для відпуску споживачам нафтопродуктів.
Розрахунки за продані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, талонів, відомостей на відпуск нафтопродуктів тощо) в установленому законодавством порядку. Разом з нафтопродуктами споживачеві в обов’язковому порядку видається розрахунковий документ за установленою формою на повну суму проведеної операції, який підтверджує факт купівлі товару. У розрахунковому документі зазначається інформація про форму здійснення розрахунку. Розрахунки за продані нафтопродукти із застосуванням згідно з договорами талонів чи відомостей на відпуск нафтопродуктів здійснюються виключно через установи банків (п. 10 Постанови № 1442).
Державний реєстр РРО містить окремий розділ «Спеціалізовані електронні контрольно-касові апарати для автозаправних станцій (АЗС)».
Враховуючи викладене вище, реалізація палива на АЗС має здійснюватися із застосуванням зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи спеціалізованого РРО з роздрукуванням чеків установленої форми.
При цьому, РРО можуть не застосовуватись лише при відпуску оптових партій пального, розрахунки за які здійснено шляхом безготівкового переказу коштів з рахунку на рахунок, або шляхом взаємозаліку, або пального, яке знаходиться на відповідальному зберіганні, за умови, коли такий відпуск здійснюється з ємкостей, спеціально призначених для зберігання та відпуску оптових партій пального.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 109.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо нарахування єдиного внеску у випадку, якщо найманий працівник відпрацював неповний місяць та звільнився
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно частини п’ятої ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями у разі якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄВ.
Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.
У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума ЄВ розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 301.04.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги страхувальників!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області за інформацією прес – служби ДФС України повідомляє.
З 01 липня 2016 року звіти з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за звітний період "червень 2016 року" подаються за новою формою згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 № 682/28812).
З метою створення комфортних умов для подання суб’єктами господарювання звітів з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на виконання вимог Порядку, Державна фіскальна служба надає для використання розроблені електронні формати, які розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/250281.html.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо порядку застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ
Державною фіскальною службою України у зв'язку з надходженням численних запитів платників ПДВ - суб'єктів спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства (далі - спеціальний режим оподаткування ПДВ) щодо порядку відображення у податковій звітності з ПДВ операцій суб'єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ з надання іншим сільськогосподарським підприємствам послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу надано роз’яснення від 20.05.2016р. №17612/7/99-99-15-03-02-17, а саме:
порядок застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ визначено статтею 209 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Форма та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289.
Відповідно до пункту 209.6 статті 209 ПКУ сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.
Дія спеціального режиму оподаткування ПДВ у межах діяльності у сфері сільського господарства, відповідно до підпункту 209.15.2 пункту 209.15 статті 209 ПКУ, поширюється на такі види діяльності:
а) виробництво продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а
також вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у
відкритих або закритих ґрунтах), грибів, насіння, прянощів, саджанців та
водоростей, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
б) виробництво продукції тваринництва, а саме свійських
сільськогосподарських тварин, птахівництва, кролівництва, бджільництва, а
також розведення шовкопрядів, змій та інших плазунів або слимаків та інших
наземних ссавців, безхребетних та комах, а також їх обробка, переробка та/або
консервація;
в) надання послуг іншим сільськогосподарським підприємствам з
використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову
оренду (лізинг).
Згідно з пунктом 209.7 статті 209 ПКУ сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1 - 24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 статті 209 ПКУ поширюється дія спеціального режиму оподаткування ПДВ, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються, безпосередньо платником податку -суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником.
Перелік послуг, які можуть надаватись суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у межах діяльності у сфері сільського господарства, визначено у підпунктах 209.17.14 та 209.17.15 пункту 209.17 статті 209 ПКУ:
надання послуг у рослинництві, облаштування ландшафту (зокрема, надання послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу);
надання послуг у тваринництві.
Згідно з національним класифікатором України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності», прийнятим відповідно до наказу Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457, надання послуг у рослинництві, облаштуванні ландшафту підпадає під код класифікації видів економічної діяльності 01.61 «Допоміжна діяльність у рослинництві».
При цьому відповідно до Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності, затверджених наказом Держкомстату від 23.12.2011 № 396 (далі - Методологічні основи), клас, визначений під кодом класифікації видів економічної діяльності 01.61 «Допоміжна діяльність у рослинництві», включає:
сільськогосподарську діяльність, яку здійснюють за винагороду або на основі контракту:
передпосівну підготовку полів;
сівбу та садіння сільськогосподарських культур;
оброблення сільськогосподарських культур;
обприскування сільськогосподарських культур, у т. ч. з повітря;
обрізання плодових дерев і виноградників;
пересаджування рису, розсаджування та прополювання буряку;
збирання врожаю;
боротьбу зі шкідниками (у т. ч. із кролями), пов'язану із сільським господарством;
підтримку угідь у належному сільськогосподарському й екологічному стані;
експлуатацію сільськогосподарського зрошувального устаткування;
надання сільськогосподарської техніки разом із обслуговуючим персоналом.
Отже, перелік послуг, які можуть надаватись суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у межах діяльності у сфері сільського господарства, визначено у підпунктах 209.17.14 та 209.17.15 пункту 209.17 статті 209 ПКУ з урахуванням пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності, визначених у Методологічних основах.
Враховуючи викладене, застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з постачання послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу можливе за умови, що такі послуги:
надаються особою, зареєстрованою як суб'єкт спеціального режиму оподаткування ПДВ;
пов'язані виключно із допоміжною діяльністю у рослинництві, облаштуванні ландшафту;
надаються із використанням власної сільськогосподарської техніки (право власності належить безпосередньо сільськогосподарському підприємству, яке надає послуги), оскільки із переліку сільськогосподарських послуг виключено послуги, придбані у інших осіб.
При цьому сільськогосподарська техніка не може передаватися у фінансову оренду (лізинг).
При дотриманні перерахованих вище умов обсяг постачання таких послуг, що надаються суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ іншим сільськогосподарським підприємствам, відображається суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у податковій декларації з ПДВ із позначкою «0121».
Якщо ж зазначені послуги надаються суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ суб'єктам господарювання, які не є сільськогосподарськими підприємствами, то їх обсяг відображається суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у податковій декларації з ПДВ із позначкою «0110».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо фінансової відповідальність, яка передбачена за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до п. 111.1 ст. 111 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується, зокрема, фінансова відповідальність.
Пунктом 111.2 ст. 111 ПКУ встановлено, що фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з ПКУ та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.
Згідно з п. 120 прим. 2.1 ст. 120 прим. 2 ПКУ порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених ст. 231 ПКУ тягне за собою накладення штрафу в розмірі:
- 2 % від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
- 10 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 20 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 30 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;
- 40 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів. Відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов’язаний скласти таку акцизну накладну/розрахунок коригування (п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 ПКУ).
Пунктом 120 прим. 2.3 ст. 120 прим. 2 ПКУ визначено, що сума акцизного податку для цілей п. 120 прим. 2.1 та п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 ПКУ визначається за ставкою, що встановлена на дату реалізації пального, та курсом Національного банку України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація пального.
Крім того п. 11 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ встановлено, що норми ст. 120 прим. 2 ПКУ не застосовуються при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у період з 01.03.2016 до 01.04.2016.
Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 116 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників податку на додану вартість щодо роботи електронного сервісу «Електронний кабінет платника»!
У рамках адміністрування податку на додану вартість в електронному сервісі «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) платники мають можливість:
отримати в режимі он-лайн дані реєстру платників ПДВ;
надіслати в електронному вигляді заявку на реєстрацію платником податку на додану вартість, запит для отримання витягу з реєстру платників ПДВ;
переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом;
зареєструвати податкові накладні та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
користуватись сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (переглянути проведені операції в системі СЕА ПДВ та отримати інформацію про рух коштів на електронному рахунку).
Переглянути відеоінструкцію з користування ЕКП можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням http://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materi/2964.html.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
На офіційному веб-порталі ДФС України працює модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП).
Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.
Сервіс працює у тестовому режимі на базі реальних даних до завершення робіт, пов’язаних з роботою старого кабінету, функція сплати податків, зборів, платежів працює в звичайному режимі.
Модернізований сервіс включає дві функціональні частини:
- відкрита (загальнодоступна);
- приватна (особистий кабінет).
Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).
Через відкриту частину ЕКП доступні такі можливості для платника (громадянина):
1. Ознайомитись з останніми новинами (нововведеннями) ЕКП;
2. Скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними:
• дані про взяття на облік платників;
• реєстр страхувальників;
• дані реєстру платників ПДВ;
• реєстр платників єдиного податку;
• інформація про РРО;
• інформація про книги ОРО;
• дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального;
• реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами;
3. Отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);
4. Роздрукувати бланки податкової звітності;
5. Заповнити Декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі – Декларація), заповнити додатки до Декларації (за необхідності), перерахувати суми внесені до Декларації, завантажити на ПК та роздрукувати;
6. Отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП).
Більш детально дізнатись про роботу модернізованого кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача або переглянувши відеоінструкцію.
При виникненні питань з приводу користування ЕКП звертайтеся за телефоном 0800501007 або на поштову скриньку infozvit@sfs.gov.ua.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Нова Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 17.05.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.03.2016 №393 «Про внесення змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21.04.2016 за №609/28739 (далі – Наказ №393).
Наказом №393 внесено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953, яку викладено у новій редакції (далі – Інструкція №393).
Інструкція №393 визначає процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом України від 08.07.2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів Державною фіскальною службою України та її територіальними органами.
Наказ №393, опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 17.05.2016 №36.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Доопрацьовано «Електронний кабінет платника»
Електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано в частині надання можливості платникам підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи (далі – Декларація) в електронному вигляді.
У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в режимі «Бланки податкової звітності» можна заповнити, завантажити та роздрукувати Декларацію, а у приватній частині (особистий кабінет) в режимі «Введення звітності» платник може підготувати та надіслати до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді. За результатами обробки Декларації квитанції 1 та 2 будуть розміщені в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.
Форма та Інструкція щодо заповнень таких декларацій, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Шановні платники!
Для економії вашого часу та уникнення черг рекомендуємо звертатися за послугами електронного цифрового підпису (ЕЦП) завчасно та не відкладати візит до Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД ДФС) на кінець звітного періоду.
Таким чином процедура отримання послуг ЕЦП буде більш комфортною, а адміністратор реєстрації АЦСК ІДД ДФС матиме змогу надати більш детальну консультацію з питань отримання та застосування послуг ЕЦП.
Дякуємо за розуміння.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо періоду застосовування пільги із земельного податку
Дніпродзержинською ОДПІ інформує що, відповідно до п. 284.2 ст. 284 Податкового кодексу України, якщо право на пільгу із земельного податку в платника виникає протягом року, він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.
Рішення органів місцевого самоврядування, зокрема, й щодо надання пільг із земельного податку, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами й організаціями, посадовими особами.
Право щодо застосування пільги із земельного податку в платника виникає з урахуванням строків, визначених таким рішенням органу місцевого самоврядування (пп. 1, 3 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
. Вступили в силу зміни до Порядку обліку платників податків
З 10 травня, набув чинності наказ Мінфіну від 18.03.2016 № 375, яким затверджено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів.
Документом визначено процедуру взяття на облік відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації.
У новій редакції викладено механізм передачі великого платника податків з одного контролюючого органу в інший.
Також Порядок доповнено нормами щодо обліку платників на території СЕЗ «Крим» і в зоні АТО.
Наказом з Порядку виключена процедура формування та направлення в Єдиний держреєстр повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням.
Також з Порядку виключено форма № 18-ОПП, при цьому з'явилися додатки № 30-ОПП «Відомості про відсутність (наявність) заборгованості по сплаті податків і зборів» та № 31-ОПП «Відомості про узгодження плану реорганізації юридичної особи».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо нарахування та сплати податку на прибуток
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що у зв’язку зі змінами, внесеними до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), Державною фіскальною службою України надані роз’яснення з деяких питань застосування норм податкового законодавства стосовно податку на прибуток.
Зокрема, згідно з п. 57.1 ст. 57 Кодексу, у редакції, що діяла до 01.01.2016, платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Статтею 10 Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909), з п. 57.1 ст. 57 Кодексу виключено положення, які передбачали щомісячну авансову сплату податку на прибуток.
Відповідно до нової редакції п. 9 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу у січні – грудні 2015 року платники зобов'язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. Починаючи з 1 січня 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств не сплачуються.
При цьому платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.
Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку у податковій декларації за три квартали 2016 року. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.
У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених ст. 123 цього Кодексу (п.38 підрозділу 4 розділу розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).
Враховуючи зазначене, платники податку у січні – травні 2016 року не сплачують щомісячні авансові внески, нараховані у податковій декларації за 2014 рік. Крім того, у податковій декларації з податку на прибуток за 2015 рік розрахунок щомісячних авансових внесків у період з червня 2016 року по травень 2017 року не здійснюється та рядок 26 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) не заповнюється.
Проте платники, які за новими правилами у 2016 році подають податкові декларації за податкові (звітні) періоди квартал, півріччя, три квартали, рік, у податковій декларації за три квартали 2016 року визначають авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, який підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року.
Відповідно до нової редакції п. 137.4 ст. 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.
Водночас п. 137.5 ст. 137 Кодексу для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:
- платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році; виробників сільськогосподарської продукції;
- платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.
Подання декларації за відповідні звітні (податкові) періоди: квартал, півріччя, три квартали та рік здійснюється протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18, п. 49.19 ст. 49 розділу ІІ Кодексу).
Декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п. 49.18.3 п. 49.18, п. 49.19 ст. 49 розділу ІІ Кодексу).
Враховуючи внесені зміни до п. 57.1 ст. 57 Кодексу, вилучено положення щодо подання податкової декларації за базовий звітний (податковий) рік до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.
Щомісячні авансові внески з податку на прибуток нараховані у січні-грудні 2015 року відображаються у рядку 16.1 додатка ЗП до рядка 16 Декларації за 2015 рік та враховуються у зменшення нарахованої суми податку на прибуток за цей період.
У разі, якщо нарахована сума податку на прибуток за 2015 рік менша ніж сума нарахованих щомісячних авансових внесків за 2015 рік, то неврахована у зменшення податку сума щомісячних авансових внесків обліковується як надміру сплачена сума грошових зобов’язань з податку на прибуток.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Про нові можливості Електронного кабінету платника
Платникам акцизного податку з реалізації пального в своєму особистому кабінеті надано можливість користуватися новим розділом, створеним в рамках функціонування Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕА РП).
У новому розділі СЕА РП можна переглянути проведені операції в системі електронного адміністрування реалізації пального (дані Реєстру операцій обсягів пального із застосуванням необхідних фільтрів, у т.ч. в розрізі типів операцій та кодів товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД), а також перевірити поповнення та стан електронного рахунку (дані Реєстру сум акцизного податку).
Також нагадуємо платникам, що у відкритій частині Електронного кабінету платника в режимі он-лайн функціонує Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, а у особистому кабінеті платникам надано можливість сформувати та направити запит для отримання Витягу з такого Реєстру, та у разі необхідності надіслати заяву про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального з позначкою «Зміни».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Про зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує платників про зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок) та Положення про реєстр страхувальників затверджені наказом Міністерства фінансів України від 03.03.2016 року №308.
Зокрема, внесено зміни до процедури зняття з обліку платників єдиного внеску - юридичних осіб (відокремлених підрозділів) та фізичних осіб – підприємців.
Вказаними змінами передбачено, що у разі отримання від державного реєстратора відомостей про проведення реєстраційної дії щодо початку проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації контролюючий орган протягом 30 календарних днів з дати надходження таких відомостей надсилає державному реєстратору відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою №11-ЄСВ(додаток 3 до Порядку).
Після внесення державним реєстратором до Єдиного державного реєстру запису про проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації контролюючий орган здійснює зняття з обліку платника єдиного внеску.
Дата зняття з обліку відповідає даті закриття інтегрованої картки платника єдиного внеску або даті отримання відомостей державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у разі, якщо на дату отримання таких відомостей закрито інтегровану картку такого платника.
Дані про зняття з обліку платника єдиного внеску передаються до державного реєстратора.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
За заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток за результатами 2015 року нараховується лише пеня
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що у разі, якщо за даними перевірки результатів діяльності платника податку на прибуток у 2015 році контролюючим органом встановлено заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств, що виникло внаслідок порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств, відповідно до п. 31 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) штрафні санкції, передбачені статтею 123 ПКУ, до платника податку на прибуток підприємств не застосовуються.
На суму донарахованого контролюючим органом грошового зобов’язання нараховується пеня, передбачена ст. 129 ПКУ.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Яка сума нарахованого доходу відображається у рядку «Військовий збір» розділу II податкового розрахунку за формою 1ДФ?
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що порядок відображення відомостей у розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» податкового розрахунку за формою №1ДФ визначено пунктом 3.11 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №111/26556.
Так, у рядку «Військовий збір» розділу II відображається у грошовій формі (у гривнях з копійками) загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються вираженій у національній валюті.
Відомості про фізичних осіб – платників податку, яким нараховані доходи та з яких утримується військовий збір, не зазначаються.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.25 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
В розрахунковому документі адреса господарського об’єкту повинна співпадати з адресою в документі на право власності
В розрахунковому_документі повинна друкуватися інформація про адресу_господарського_об'єкту, яка зазначена в документі на право власності. Видача розрахункового документу, в якому зазначена адреса господарського об'єкту, що не співпадає з адресою господарського об'єкту, яка зазначена в документі на право власності, є порушенням вимог п. 1 ст. 17 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Податок на прибуток підприємств: податкові новації – 2016
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) з 01.01.2016 внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині справляння податку на прибуток підприємств (далі – податок на прибуток).
Так, зокрема, підпунктом 140.4.1 пункту 140.4 статті 140 Кодексу, який Законом №909 викладено у новій редакції, надано право платникам податку на прибуток зменшувати фінансовий результат до оподаткування також на суму нарахованих доходів від участі у капіталі платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів.
Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 40 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу право на зменшення фінансового результату на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших платників податку на прибуток, платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів, при розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток платники податку мають у 2015 році.
Зазначеним пунктом підрозділ 4 розділу XX Кодексу доповнено Законом №909.
Шляхом встановлення права платника податку на прибуток зменшувати фінансовий результат на суму доходів від участі у капіталі інших платників податків забезпечується уникнення подвійного оподаткування платників податку на прибуток.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Право фізичних осіб на податкову знижку
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) до бюджету, а й повернення громадянам сум ПДФО, надміру сплаченого з їх заробітної плати у минулому податковому році.
Повернути частину ПДФО, сплаченого громадянами – резидентами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, визначені підпунктами 166.3.1 – 166.3.3 та 166.3.5 – 166.3.8 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс), та підтверджені відповідними платіжними і розрахунковими документами.
До витрат, дозволених до включення до податкової знижки за 2015 рік, належать:
- частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом: при цьому, житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання;
- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям: при цьому, розмір внесків не повинен перевищувати 4% від суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік;
- сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання: при цьому, понесені витрати у 2015 році на здобуття середньої професійної або вищої освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення не повинна перевищувати 1710 грн., у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року;
- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення: при цьому, понесені витрати у 2015 році не повинні перевищувати (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):
при страхуванні платника податку – 1710 грн.;
при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення – 855 грн.;
- суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій: при цьому, включається сума витрат не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;
- суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита без обмежень;
- суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу – це витрати, пов’язані з переобладнанням транспортних засобів, що належить платнику податків, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. При цьому, транспортний засіб, що переобладнаний, повинен бути перереєстрований у відповідних органах;
- суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним – це витрати, понесені за державними програмами будівництва (придбання) доступного житла.
Для реалізації права на податкову знижку за 2015 рік громадянину необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) по 31.12.2016 включно, тобто упродовж усього 2016 року.
Декларація надається фізичними особами – платниками ПДФО до податкової інспекції за місцем свого проживання за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Який граничний термін сплати нарахованих у декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік податку на доходи фізичних осіб та військового збору?
Податковим кодексом України визначено, що суму податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, зазначених у поданій декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік, громадяни зобов’язані самостійно сплатити до 1 серпня поточного року, тобто 29 липня 2016 року.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Про подання звітності в електронному вигляді
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII, з 01.01.2015 року податкова звітність з податку на додану вартість подається до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.
Нагадуємо, що на офіційному веб-порталі ДФС України http://sfs.gov.ua розміщено низку електронних сервісів, за допомогою яких платники можуть отримати багато корисної інформації, зокрема: «Електронний кабінет платника податків», «Інформаційно - довідковий ресурс», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Реєстр платників ПДВ», «Пульс», «Декларування on-line»,«Реєстр страхувальників».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
У 2016 році знижена загальна ставка єдиного внеску до 22 відсотків
Законом України від 24.12.2015 №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з 1 січня 2016 року внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (далі – Закон №2464).
Так, зокрема,
- з платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) виключено найманих працівників;
- для платників, зазначених у статті 4 Закону №2464, нарахування єдиного внеску складають 22% до бази нарахування єдиного внеску, визначеної статтею 7 цього Закону.
Таким чином, за рахунок скасування обов’язку утримання єдиного внеску із заробітної плати найманих працівників, знижено навантаження на їх заробітну плату.
До 01.01.2016 ставки єдиного внеску диференціювались залежно від класу професійного ризику виробництва (далі – клас ризику), яких було встановлено 67, та розмір ставок складав від 36% до 49,7% (тільки для 3-го та 7-го класів ризику застосовувались ставки 6,78% та 6,83% відповідно).
Отже, з 1 січня поточного року загальна ставка єдиного внеску знизилась до 22%, що сприяє зменшенню навантаження на фонд заробітної плати та, відповідно, на роботодавців.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Змінився порядок надання послуг ЕЦП
Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про особливості надання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).
Для протидії шахрайству та захисту законних інтересів заявників з 30.10.2015 для отримання послуг ЕЦП представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в АЦСК ІДД ДФС здійснюватиметься особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально з дотриманням вимог Закону України від 12.09.1993 №3425 «Про нотаріат».
Звертаємо увагу, що у довіреності необхідно надати представнику відповідні повноваження для отримання послуг ЕЦП (подання до АЦСК ІДД ДФС реєстраційних документів заявника, вчинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення та скасування посилених сертифікатів тощо). Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, в довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП.
Просимо поставитися з розумінням до змін в обслуговуванні клієнтів.
Детальна інформація щодо режиму роботи пунктів, їх адрес та телефонів розміщена на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Контакти» за посиланням: http://acskidd.gov.ua/contacts.
Довідки за телефоном (0562) 27–30–76.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС
Під час виконання своїх службових повноважень працівники органів Державної фіскальної служби зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності.
Сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС.
Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» – це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.
Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Подолаємо корупцію разом
Корупція - протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення. Характерною ознакою корупції є конфлікт між діями посадової особи та інтересами громадян, що є злочином проти державної влади. Сьогодні корупція є найбільшою перепоною до економічного зростання і розвитку, здатною поставити під загрозу будь-які перетворення.
З метою забезпечення відкритості й прозорості діяльності органів ГУ ДФС у Дніпропетровської області забезпечено інформування платників податків про функціонування антикорупційного сервісу ДФС України «Пульс», доступний клієнтам податкової служби та митниці.
Ефективний сервіс за гарячою лінією (044) 284-00-07 попереджує:
- труднощі в спілкуванні;
- некоректне ставлення;
- перевищення повноважень;
- неякісне обслуговування
та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс»
Сервіс Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) «Пульс» – гаряча телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
Інформація приймається цілодобово.
При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.
Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1 – 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів.
Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Оновлено порядок надання послуг електронного цифрового підпису
Згідно з положеннями оновленого Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, при заповненні реєстраційних документів для отримання електронного цифрового підпису заявнику необхідно зазначати свої контактні дані, зокрема, контактний номер телефону та діючу електронну адресу, які дозволяють зв’язатися з ним.
У разі звернення довіреної особи, для запобігання доступу сторонніх осіб до ключової інформації підписувачів, довірена особа разом з комплектом реєстраційних документів має надати конверти з розрахунку один конверт для одного носія особистого ключа підписувача.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Зміна електронного цифрового підпису
У випадку коли у платника податків змінюються облікові дані (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району тощо), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів.
Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП) платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти.
Відповідно до Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 №233 «Про подання електронної податкової звітності» платник податку може надіслати до органу доходів і зборів засобами телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з органом доходів і зборів укладено договір про визнання електронних документів, а також органу доходів і зборів надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На допомогу платникам податків - загальнодоступний інформаційний ресурс
http://rv.minrd.gov.ua/media-ark/local-news/print-144525.html
Пропонуємо платникам скористатися електронним сервісом ДФС України «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР), який працює у 2014 році на заміну Бази знань.
Інформаційний ресурс складається з таких розділів:
запитання - відповіді;
коментарі та пропозиції;
нормативні та інформаційні документи;
письмові консультації.
Інформація систематизована за напрямками: оподаткування, митна справа, єдиний соціальний внесок, електронний підпис.
Даний ресурс дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду інформації за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів.
Скористатися послугою можна за адресою http://zir.sfs.gov.ua або через веб-портал ДФС («Інформаційно - довідковий ресурс»).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”
Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу” платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу МФУ від 24.07.2015 №666 “ Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів». Ознайомитися з наказом можна за адресою : http://dndz.gov.ua/?id=13172.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників податків!
З метою забезпечення виконання державних соціальних програм та своєчасного надходження платежів до бюджету, платники податків можуть проводити сплату податків рівномірно протягом всього звітного періоду.
Відповідно Податкового кодексу України платники податків зобов’язані самостійно сплатити узгоджену суму податкового зобов’язання протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
Звертаємо Вашу увагу, що для своєчасного надходження платежів до бюджету не слід чекати останнього дня, його сплату можливо здійснювати рівними частинами протягом всього звітного періоду.
Це дозволить Вам своєчасно сплачувати податки, а державі в повному обсязі виконувати видатки передбачені бюджетом країни та соціальні програми.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Закликаємо суб’єктів господарювання сплачувати свої податкові зобов’язання вчасно та в повному обсязі.
Шановні платники, пам’ятайте про важливість вчасного розрахунку з бюджетом, адже наявність податкової заборгованості у будь-якому розмірі – явище, що порушує права всіх громадян, позбавляючи державу джерел фінансування різноманітних потреб суспільства.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Правильно заповнюйте реквізити платіжних документів
Якщо платник податків невірно вказав реквізити платіжних документів або направив кошти на неправильний код бюджетної класифікації (тобто не на код, по якому повинні бути погашені податкові зобов’язання), то кошти не надійдуть на відповідний рахунок, а отже, не буде погашена сума податкового зобов’язання платника податків.
Крім того, відповідальність за правильність заповнення реквізитів розрахункового документа несе особа, що оформила цей документ і подала його в обслуговуючий банк.
У випадку якщо платник податків не сплачує погоджену суму грошового зобов’язання протягом установленого терміну, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених статтею 126 Податкового кодексу України.
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що в Центрах обслуговування платників на інформаційних і тематичних стендах розміщена інформація щодо рахунків, на які необхідно перераховувати податки, збори (обов'язкові платежі
Також на головній сторінці веб-порталу ДФС України в розділі «Бюджетні рахунки» розміщена інформація щодо рахунків, на які необхідно перераховувати податки, збори (обов’язкові платежі), у розрізі кожного органу доходів і зборів.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Сервіс ДФС України «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»
Електронний сервіс Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» (далі – сервіс) розміщено на головній сторінці офіційного порталу ДФС України за посиланням:
http://sfs.gov.ua/businesspartner
Зазначений сервіс дозволяє здійснити перевірку надійності ділових партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету.
Стосовно роботи цього електронного сервісу зазначаємо наступне:
- податковий сервіс функціонує за централізованим принципом, що передбачає пошук інформації про наявність у платника податків податкового боргу у єдиній базі даних ДФС, в якій перевірка здійснюється в цілому по Україні (за основним місцем обліку платника податків та за усіма неосновними місцями обліку такого платника та його відокремлених структурних підрозділів), а вихідний результат щодо такого платника податків формується в узагальненому вигляді без його деталізації за регіональною ознакою;
- у податковому сервісі синхронізується інформація з єдиної бази даних ДФС, яка наповнюється даними з інтегрованих карток платників податків;
- оновлення інформації щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом в центральній базі даних відбувається щоденно (крім вихідних та святкових днів) після проведення розрахунків зведених показників за результатами попереднього банківського дня;
- податковий сервіс містить інформацію про наявність податкового боргу незалежно від суми такого боргу, на яку поширюються законодавчі обмеження щодо здійснення заходів стягнення (сума податкового боргу, менше якої не надсилаються податкові вимоги та не застосовується податкова застава, становить 340 гривень);
- податковий борг є динамічним показником, що може змінюватися у залежності від будь-яких змін облікових показників, з яких він формується, який не нараховується в інтегрованій картці платника податків, а виникає автоматично у разі несплати узгоджених сум грошових зобов’язань.
Отже, цей податковий сервіс містить актуальну інформацію про податкові борги платників податків, що обліковується в інформаційній системі органів ДФС.
Поряд з тим, існують також інші альтернативні шляхи перевірки та підтвердження стану розрахунків платника податків з бюджетом за податками.
Звірення даних контролюючого органу та платника податків щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом за податками, зборами, митними платежами та єдиним внеском можливо провести звернувшись до контролюючого органу, в якому такий платник перебуває на податковому обліку, відповідно до вимог Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 №765 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за № 217/24994).
Тобто, перевірити відповідність інформації про стан розрахунків з бюджетом, що обліковується в центральній базі даних органів ДФС, та за даними обліку платника податків (наприклад, щодо нарахування пені, наявності переплат, тощо) можливо шляхом проведення звірення.
Порядком видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів (далі – Довідка), затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №567 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за №1842/24374) (далі – Порядок №567) передбачено, що Довідка за встановленою формою видається органом ДФС за основним місцем обліку платника податків, який звертається за наданням послуги.
Такий орган визначає наявність/відсутність у платника податків податкового боргу на дату формування Довідки з урахуванням наявності/відсутності такого боргу в інформаційних системах органів доходів і зборів за основним та неосновним місцем обліку платника податків (пункт 5 Порядку №567).
Отже, при видачі Довідки одним органом ДФС та забезпеченні таким органом перевірки податкового боргу, що обліковується за таким платником у всіх органах ДФС, забезпечується принцип повноти, цілісності та достовірності відображення інформації про наявність/відсутність податкового боргу платника податків.
За наявності у платника податків податкового боргу (незважаючи на розстрочення/відстрочення або реструктуризацію податкового боргу на підставі закону та/або рішення суду) органи ДФС не мають підстав для видачі Довідки про відсутність такого боргу.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Сall-центр фіскальної служби України http://if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-163682.html
Нагадуємо, що для суб’єктів господарювання і громадян працює Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України. Звернувшись за номером 0-800-501-007 (із стаціонарних телефонів - безкоштовно) платники податків можуть отримати відповіді з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС. Контакт-центр фіскальної служби працює з 8.00 до 20.00 щоденно, крім суботи та неділі.
Для уникнення подвійного трактування положень податкового законодавства суб’єкти господарювання і громадяни можуть самостійно звернутись до Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua/), на якому розміщено відповіді на актуальні питання діючого законодавства, згруповані за відповідними розділами.
Крім того, кожен платник може на постійній основі отримувати на електронну пошту інформацію про останні зміни в чинному законодавстві. Для цього необхідно надіслати електронний лист на скриньку idd@sfs.gov.ua з атрибутами: поле ТЕМА – 6011.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Послуги, які надаються ІДД ДФС
Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів.
Крім того, Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає послуги з оперативного інформування про зміни в нормативно-правових актах України, що відносяться до компетенції ДФС.
Відповіді надаються за вибором платників податків: по телефону, факсом, електронною поштою
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС ДФС УКРАЇНИ «РЕЄСТРАЦІЯ ДОГОВОРІВ ПРО ВИЗНАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ДОКУМЕНТІВ»
Нагадуємо, що Державною фіскальною службою України доопрацьовано #електронний_сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».
Детальна інформація розміщена на офіційному веб-порталі #ДФСУкраїни за посиланням:
http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/225191.html
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/230396.html
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Електронна звітність з ПДВ
Нагадуємо, що для запровадження системи електронного адміністрування ПДВ Державна фіскальна служба України розробила такі форми:
· Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1300103);
· Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1400103);
· Запит щодо отримання відомостей про стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (J/F1301201);
· Витяг із системи електронного адміністрування ПДВ (J/F1401201);
Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (J/F1490901).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» – до 5 робочих днів.
Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів ДФС – до 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 401.02).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Сервіс фіскальної служби, який «знає все»
Інформаційно-довідковий ресурс ДФС України – «ЗІР» доступний кожному. Він дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, використовуючи ключові слова.
За допомогою ресурсу «ЗІР» можна переглянути інформацію за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань. Також, функціонал ресурсу передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотнього зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».
Скористатися ресурсом «ЗІР» можна через веб - портал ДФС України (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Які реквізити слід зазначати у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ
Відповідно до п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку па додану вартість» електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.
Рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються платникам автоматично. Для їх відкриття центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються ці рахунки, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника.
Платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженій Постановою Національного банку України № 22
від 21.01.2004 із змінами (далі - Інструкція № 22).
Реквізити у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ заповняються згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до Інструкції № 22.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо заповнення платниками податків окремих реквізитів платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість
Відповідно до пункту 2 статті 2001 Податкового кодексу України платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.
Казначейство відповідно до вимог статті 69 Податкового кодексу України надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття.
Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.
У зв’язку із надходженням численних звернень платників податків щодо заповнення реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість повідомляємо, що:
у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;
у полі «Код» необхідно заповнювати код за ЄДРПОУ платника;
у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати«Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»;
у полі «№ рахунку» необхідно заповнювати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.
Крім того, зазначаємо, що поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповняти згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Національного банку України №22 від 21.01.2004 (із змінами).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Відповідно до підпункту 266.1.2 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платниками податку на нерухоме майно є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Порядок визначення платників податку у разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб викладено у підпункті 266.1.2 пункту 266.1 статті 266 Кодексу, а саме:
а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
База оподаткування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації правна нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема, документів на право власності (підпункт 266.3.2 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).
База оподаткування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно, виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт (підпункт 266.3.3 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Система електронного адміністрування ПДВ –
перерахування коштів з електронного рахунку
Відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого у Казначействі для роботи в СЕА (далі – електронний рахунок), до бюджету чи на його поточний рахунок.
Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На електронний рахунок помилково та/або надміру перераховані кошти: як платник податків може повернути їх на поточний банківський рахунок
Згідно з підпунктом «б» пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація з ПДВ) сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації з ПДВ, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема, на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає у заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з ПДВ та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.
Відповідно до пункту 10 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №966, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за №1267/26044, із змінами та доповненнями (далі – Порядок №966), заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації з ПДВ.
Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації з ПДВ 0110 (пункт 11 розділу Х Порядку №966).
Згідно з пунктом 211 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569, для відповідного перерахування коштів Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку заяви про повернення коштів на його поточний рахунок).
Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.
Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 101.08 (електронне адміністрування) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги сільськогосподарських підприємств – особливості адміністрування ПДВ
Законом України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, було внесено ряд змін, направлених на удосконалення електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ).
Державна фіскальна служба України у листі від 11.08.2015 №29560/7/99-99-19-03-02-17 «Про зміни в системі електронного адміністрування ПДВ для сільськогосподарських підприємств» (далі – лист ДФС України №29560) повідомила про особливості застосування системи електронного адміністрування ПДВ для сільгоспвиробників.
Відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом № 643, платникам податку – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (далі – сільськогосподарське підприємство), у системі електронного адміністрування ПДВ до вже відкритих основних рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – основні електронні рахунки) відкриваються додаткові рахунки, призначені для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі – додаткові електронні рахунки).
Таким чином, сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування ПДВ два електронних рахунки: основний та додатковий.
Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств.
На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку у сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.
З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.
Реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов’язане зазначати у податковій звітності з ПДВ.
До настання граничних термінів, передбачених для сплати задекларованих податкових зобов’язань, необхідно, щоб загальна сума перерахованих коштів на додатковий електронний рахунок, з якого кошти автоматично списуються на спеціальний рахунок, була не менше суми податкових зобов’язань, задекларованих таким сільськогосподарським підприємством у податковій декларації, в якій відображаються результати діяльності у межах спеціального режиму оподаткування за результатами відповідного звітного (податкового) періоду (декларації 0121–0123).
Лист ДФС України №29560 розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63879.html.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників ПДВ – змінено порядок складання та реєстрації податкових накладних
Законом України від 16.07.2015 №643-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, внесені зміни до порядку складання та реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних (далі – розрахунки коригування) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).
Зазначаємо, що загальні правила реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, зокрема термін їх реєстрації в ЄРПН, встановлений пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), залишилися без змін.
Так, реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання.
В той же час пунктом 39 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу продовжено термін реєстрації в ЄРПН податкових накладних та/або розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року включно.
Для таких податкових накладних/розрахунків коригування встановлюються наступні строки реєстрації:
- податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;
- податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.
Крім того, згідно з пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених до 1 жовтня 2015 року, не застосовуються штрафні санкції, визначені пунктом 1201.1 статті 1201 Кодексу (10%, 20%, 30%, 40%).
Також пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу визначено, що реєстрація в ЄРПН податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених до 1 липня 2015 року, здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною пунктом 200¹.3 статті 200¹ Кодексу (далі – реєстраційна сума), починаючи з четвертого робочого дня після дати набрання чинності Законом № 643, тобто з 04.08.2015.
Таким чином, податкові накладні/розрахунки коригування, складені до 01.07.2015, починаючи з 04.08.2015 реєструються в ЄРПН без обмеження реєстраційною сумою та не беруть участі в обрахунку її показників. При цьому термін їх реєстрації в ЄРПН не повинен перевищувати 180 календарних днів з дати їх складання.
Законом №643 також деталізовано порядок реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, зокрема визначено відповідальну особу за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування.
У зв’язку із прийняттям Закону №643 Державна фіскальна служба України у листі від 07.08.2015 №29163/7/99-99-19-03-02-17 «Про зміни в порядку складання та реєстрації податкових накладних» (далі – лист ДФСУ №29163) повідомила про:
- основні особливості реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН;
- особливості формування податкового кредиту;
- особливості складання податкових накладних при визначенні податкових зобов’язань з вартості товарів послуг, придбаних для повного або часткового використання в неоподатковуваних операціях;
- особливості складання податкових накладних при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що мають безперервний або ритмічний характер.
Лист ДФСУ №29163 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63867.html.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Змінено порядок формування реєстраційної суми ПДВ
29.07.2015 набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), яким внесені зміни до порядку формування реєстраційної суми податку на додану вартість (далі – ПДВ).
Відповідно до змін, внесених до пункту 2001.3 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), показники реєстраційної суми ПДВ (ΣНакл), що обраховуються за формулою, визначеною цим пунктом, обраховуються з 01.07.2015 року.
При цьому, для обрахунку показників ΣНаклОтр, ΣНаклВид та ΣМитн використовуються документи (податкові накладні, розрахунки коригування, митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені, починаючи з 1 липня 2015 року, у тому числі розрахунки коригування, складені, починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) до податкових накладних, складених до 01.07.2015 на платника ПДВ.
Відповідно до змін, внесених до пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу:
а) реєстраційна сума та всі її складові, визначені Кодексом, обнуляються станом на третій робочий день після дня набрання чинності Законом №643 (на 03.08.2015);
б) після зазначеного обнуління реєстраційна сума зареєстрованим платникам ПДВ збільшується на:
- суму середньомісячного розміру сум ПДВ, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених за останні 12 звітних місяців/4 квартали (так званий «овердрафт»);
- суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 01.07.2015;
- суму від’ємного значення ПДВ, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року/ІІ квартал 2015 року;
- суму залишків коштів на електронних рахунках платників станом на дату зазначеного обнуління за вирахуванням сум, заявлених платником у складі податкової звітності з ПДВ за звітний (податковий) період «червень 2015 року» до перерахування з електронного рахунку до бюджету у рахунок сплати податкових зобов’язань з ПДВ та/або на поточний рахунок платника відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Кодексу, а також сум податкових зобов’язань, задекларованих за звітний (податковий) період червень 2015 року/II квартал 2015 року.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Для платників ПДВ – особливості формування податкового кредиту
Законом України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, внесені зміни до порядку формування податкового кредиту.
Згідно з пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс), у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість (далі – ПДВ) на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.
Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені у податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної (пункт 198.6 статті 198 Кодексу).
До набрання чинності Законом №643 зазначений термін становив 180 календарних днів.
Податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних, які станом на 29.07.2015 (дата набрання чинності Законом №643) не зареєстровані в ЄРПН, та по яким станом на вказану дату сплинув граничний термін їх реєстрації в ЄРПН, тобто з дати їх складання минуло 180 календарних днів, не можуть бути зареєстровані в ЄРПН після 29.07.2015 та включені до складу податкового кредиту.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників ПДВ – запроваджені оновлені електронні сервіси у системі електронного адміністрування ПДВ!
На виконання вимог Закону України від 16.07.2015 №643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643) Державною фіскальною службою України з 01.08.2015 запроваджені оновлені електронні сервіси у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ), а саме:
- запит щодо отримання реквізитів рахунку та відомостей про стан рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) – код форми J/F1301205;
- витяг з системи електронного адміністрування ПДВ – код форми J/F1401205;
- запит на отримання інформації щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН (ΣНакл), за рахунок суми залишку від’ємного значення попередніх (звітних) податкових періодів – код форми J/F1301302;
- витяг з системи електронного адміністрування ПДВ щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних – код форми J/F1401302;
- запит щодо отримання інформації у розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ – код форми J/F1301902;
- витяг у розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ – код форми J/F1401902.
Інформація щодо оновлених електронних сервісів у системі електронного адміністрування ПДВ розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63854.html.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників податків!
Відповіді на актуальні питання щодо системи електронного адміністрування податку на додану вартість розміщені на офіційному порталі Державної фіскальної служби України за електронною адресою:
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63825.html
Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”
Реквізит “Призначення платежу” платіжних документів заповнюється з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».
Перелік кодів видів сплати
Код виду сплати |
Вид сплати |
101 |
Сплата суми податків і зборів / єдиного внеску* |
107 |
Повернення сум податків і зборів, помилково або надміру зарахованих до бюджету / єдиного внеску |
108 |
Перерахування коштів з одного бюджетного рахунку на інший |
109 |
Оплата податкового векселя* |
110 |
Відшкодування ПДВ на рахунок платника |
111 |
Відшкодування процентів за бюджетною заборгованістю |
117 |
Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство |
121 |
Сплата адміністративного штрафу* |
125 |
Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів* |
128 |
Сплата суми податків, зборів / єдиного внеску, визначених за результатами камеральної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб* |
130 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів оподаткування юридичних осіб* |
131 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту* |
133 |
Сплата суми податків і зборів, єдиного внеску, штрафних (фінансових) санкцій, пені, визначених за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб* |
134 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів податкового та митного аудиту (інші надходження)* |
135 |
Сплата фінансових санкцій, визначених підрозділом контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів* |
136 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом ДФС за результатами роботи підрозділів погашення заборгованостей* |
137 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом ДФС за результатами роботи інших підрозділів* |
138 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб (інші надходження)* |
140 |
Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу / недоїмки з єдиного внеску* |
145 |
Надходження розстрочених (відстрочених) сум* |
147 |
Стягнення в межах виконавчого провадження |
148 |
Надходження в бюджет коштів від погашення податкового боргу в міжнародних правовідносинах |
149 |
Надходження до бюджету коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі, а також скарбів |
160 |
Надходження до бюджету коштів за результатами роботи підрозділів Головного оперативного управління |
242 |
Надходження до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ |
244 |
Сплата податкового зобов'язання за уточнюючим розрахунком у разі застосування податкового компромісу* |
246 |
Сплата податкового зобов'язання за податковим повідомленням-рішенням у разі застосування податкового компромісу* |
258 |
Стягнення податкового боргу з ПДВ за рішенням суду в системі електронного адміністрування ПДВ |
350 |
Передоплата (доплата) митних платежів* |
351 |
Перерахування до бюджету суми митних платежів |
354 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної невиїзної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту* |
355 |
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної виїзної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту* |
358 |
Сплата грошових зобов'язань з митних платежів, визначених за результатами контрольно-перевірочної роботи підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб |
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках
Відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом України від 16 липня 2015 року №643-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість” сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування два електронних рахунки: основний та додатковий.
Відповідно до підпунктів „а” та „б” пункту 200¹.4 статті 200 Кодексу на електронні рахунки платників зараховуються кошти виключно з власного поточного рахунку.
Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом. На такий рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунку кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.
Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств. На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.
З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Державною казначейською службою на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки (пункт 209.2 статті 209 Кодексу).
Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року №11 (далі – Порядок №11).
Пунктом 4 Порядку №11 передбачено, що сума податку на додану вартість, що акумулюється на спеціальному рахунку, використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до пункту 209.2 статті 209 Кодексу – на виробничі цілі.
Для сільськогосподарських товаровиробників виробничими цілями вважаються витрати, що безпосередньо пов’язані з веденням діяльності у сфері сільського господарства. До такої діяльності відповідно до підпункту 209.15.2 пункту 209.15 статті 209 Кодексу належать:
виробництво продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у відкритих або закритих ґрунтах), грибів, насіння, прянощів, саджанців та водоростей, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
виробництво продукції тваринництва, а саме свійських сільськогосподарських тварин, птахівництва, кролівництва, бджільництва, а також розведення шовкопрядів, змій та інших плазунів або слимаків та інших наземних ссавців, безхребетних та комах, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг).
Пунктом 4 Порядку №11 визначено, що у разі нецільового використання суми податку на додану вартість, що акумульована на спеціальному рахунку, сільськогосподарське підприємство несе відповідальність відповідно до законодавства.
Пунктом 123.2 статті 123 Кодексу визначено, що використання платником податків (посадовими особами платника податків) сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання (застосування) податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із законом з питань відповідного податку, збору, платежу додатково до штрафів, передбачених пунктом 123.1 статті 123 Кодексу, – тягне за собою стягнення до бюджету суми податків, зборів, платежів, що підлягали нарахуванню без застосування податкової пільги. Сплата штрафу не звільняє таких осіб від відповідальності за умисне ухилення від оподаткування.
Таким чином, кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку, відкритому у банку або органі, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на основний або додатковий електронний рахунок, з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням, та підлягають стягненню до бюджету відповідно до пункту 123.2 статті 123 Кодексу із застосуванням відповідних штрафних санкцій.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування
Державна фіскальна служба України інформує, що 15 квітня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 03.03.2013 № 308 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.03.2016 за №458/28588 (далі - Наказ).
Наказом приведено у відповідність Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2014 № 1162, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 03 грудня року за №№1553/26330, 1554/26331, до законів України від 24 грудня року № 909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі - Закон № 909). від 26 листопада 2015 року № 835-VIIІ «Про внесення Змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон № 835).
Зокрема, у зв'язку з запровадженням Законом № 909 єдиної ставки єдиного внеску у розмірі 22 відсотки та відміною диференційованих ставок єдиного внеску в залежності від класу професійного ризику виробництва Наказом виключені положення щодо присвоєння новоствореним платникам класу професійного ризику виробництва за основним видом економічної діяльності.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників єдиного соціального внеску
Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), який набрав чинності 01.01.2016, зокрема, внесені зміни до частини п’ятої статті 8 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).
Для платників, визначених частиною першою статті 4 Закону №2464, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) встановлено у розмірі 22% до бази нарахування, визначеної статтею 7 Закону №2464.
Відповідно до частини другої статті 24 Закону №2464 наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №453 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.09.2013 за №1602/24134) затверджено Порядок прийняття банками до виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати (далі – Порядок), який є підзаконним нормативно-правовим актом.
Пунктом 2 Порядку передбачено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів (документів на переказ готівки) про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.
Якщо в розрахункових документах або документах на переказ готівки сума єдиного внеску менша, ніж 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки та/або платіжні доручення, та/або інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з оригіналом довідки-розрахунку, погодженим з органом доходів і зборів за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.
Довідка-розрахунок складається платником єдиного внеску у трьох примірниках за формою згідно з додатком 1 до Порядку (пункт 3 Порядку).
Оскільки на сьогодні змінюється частка сплаченого єдиного внеску, що підлягає контролю банками на виконання вимог статті 24 Закону №2464, Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) направлено до Національного банку України лист від 15.01.2016 №526/5/99-99-17-03-01-16 «Про єдиний внесок» з проханням до приведення Порядку у відповідність до законодавства при прийнятті від платників єдиного внеску грошових чеків, платіжних доручень та інших розрахункових документів на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок, контролювати сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у розрахункових документах, відповідно до додатка 1 до Порядку.
Територіальні органи ДФС до приведення Порядку у відповідність до законодавства погоджують сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах, та підтверджують додаток 1 до Порядку з приміткою «Погоджено відповідно до встановленого з 01.01.2016 Законом України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Ставки єдиного внеску у 2016 році
Ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) визначені статтею 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з внесеними змінами та доповненнями (далі – Закон №2464), а саме:
- для підприємств, фізичних осіб – підприємців, самозайнятих осіб на доходи найманих працівників – 22% до бази нарахування єдиного внеску, визначеної статтею 7 Закону №2464;
- для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди – 8,41% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів;
- для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема, товариств УТОГ і УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної кількості працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,3% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464;
- для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,5% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
З 2016 року скасовано норму про анулювання реєстрації платників ПДВ через відсутність за місцезнаходженням
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» виключено норму, за якою підставою для анулювання реєстрації платників податку на додану вартість був наявний у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Таким чином, починаючи із 1 січня 2016 року зазначені причини анулювання реєстрації платника ПДВ не застосовуються, що сприяє зниженню податкового тиску на платників податку на додану вартість.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Податкові новації у 2016 з податку на прибуток підприємств
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 24.12.2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині справляння податку на прибуток, зокрема:
- відмінено щомісячну авансову сплату податку на прибуток підприємств (зміни до пункту 57.1 статті 57 Кодексу), що сприяє зниженню податкового тиску на платників податку на прибуток;
- запроваджено щоквартальне декларування податку на прибуток.
Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком (пункт 137.4 статті 137 Кодексу).
Водночас пунктом 137.5 статті 137 Кодексу для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:
для платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
для виробників сільськогосподарської продукції;
для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги сільськогосподарських товаровиробників – платників ПДВ!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що роз’яснення стосовно особливостей визначення сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ) сільськогосподарським товаровиробником у разі експорту власно виробленої сільськогосподарської продукції надані Державною фіскальною службою України у листі від 24.03.2016 №9983/7/99-99-19-03-02-17 (далі – лист ДФС №9983).
Лист №9983 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/67345.html
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо нових форм звітності
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державною фіскальною службою України надано роз’яснення від 30.05.16 № 18633/7/99-99-13-02-01-17 для платників єдиного внеску щодо нових форм звітності.
У зв'язку із публікацією в Офіційному віснику України від 27.05.2016 № 39 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі - наказ Мінфіну № 435), у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11 .04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06 05.2016 № 682/28812 (далі - наказ Мінфіну №435 у редакції наказу № 441), який набуває чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, Державна фіскальна служба України повідомляє.
Частиною четвертою статті 8 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що порядок нарахування. обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідне до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику.
Відповідно до пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України у разі якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов'язаний оприлюднити нові форми звітності.
До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
З огляду на зазначене звітність за травень 2016 року подається у червні 2016 року за формами звітності, затвердженими наказом Мінфіну № 435.
Звітність за новими формами, затвердженими наказом № 435 у редакції наказу № 441, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.07.2016.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На Закарпатті упереджено незаконне ввезення товарів іноземного виробництва вартістю 4 млн. гривень
Співробітниками податкової міліції Закарпатської області спільно з працівниками митного посту Закарпатської митниці в рамках проведення операції «Рубіж-2016» упереджено незаконне ввезення на територію України товарів іноземного виробництва.
Нелегальний вантаж було виявлено під час огляду транспортних засобів, які рухалися через «зелений коридор». Товари знаходилися у вантажних відсіках та салоні у картонних коробках, обтягнутих поліетиленовою плівкою.
Товарно-матеріальні цінності орієнтовною вартістю 4 млн. гривень вилучені.
Проводяться заходи щодо встановлення походження та вартості вилученого товару.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Викрито незаконну діяльність столичного підприємства, посадовці якого легалізували 44,4 млн. гривень
Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у М. Києві спільно з СБУ встановлено факт проведення незаконних фінансових операцій з бюджетними коштами.
Як з’ясувалося, одне зі столичних підприємств отримало кошти від державної установи за результатами відкритих торгів із закупівлі автомобілів для потреб інвалідів. У подальшому посадовці підприємства внесли до первинних бухгалтерських документів неправдиві відомості та перерахували державні кошти на рахунок суб’єкта господарської діяльності, який за місцем реєстрації фактично не знаходиться. При цьому є ймовірність того, що підприємство входить до ланцюгу підприємств, що здійснюють транзитні фінансові потоки.
Загальна сума можливої легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, складає 44,4 млн. гривень.
За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України.
Здійснюється кримінальне провадження.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Податковою міліцією викрито центр мінімізації, діяльність якого завдала шкоди бюджету на 10 млн. гривень
Співробітниками податкової міліції м. Києва в ході проведення операції „Рубіж-2016” та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 205 КК України, припинено діяльність центру мінімізації, організованого групою осіб.
З’ясувалося, що зазначені особи протягом 2015-2016 років, використовуючи підконтрольні їм і транзитні суб’єкти господарської діяльності, здійснювали операції з імпорту продуктів харчування з країн Європи на митну територію України. При цьому для митного оформлення надавався підроблений комплект документів, в якому вартість товарно-матеріальних цінностей була значно занижена.
У подальшому частина імпортованих товарно-матеріальних цінностей реалізовувалась на внутрішньому ринку України за готівку. Такі махінації дозволили низці фіктивних підприємств, залучених до незаконних схем, неправомірно сформувати податковий кредит з ПДВ на 4,3 млн. гривень.
Загальний обсяг операцій за 2015-2016 роки склав понад 100 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету 10 млн. гривень.
У ході проведених заходів здійснено обшуки в офісному та складському приміщеннях, які використовувались для здійснення злочинної діяльності, під час яких вилучено 198 тис. гривень готівкою, 26 печаток підконтрольних СГД – нерезидентів, імпортерів та підприємств ризикових категорій, первинні бухгалтерські документи та чорнові записи, які свідчать про реальний обсяг проведених операцій. Тривають слідчі дії.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Під час обшуку на АЗС вилучено мазут та пально-мастильних матеріалів на 38 млн. гривень
Співробітниками податкової міліції Центрального офісу в рамках проведення операції „Акциз-2016” та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.5 ст.191 КК України, в містах Кривий Ріг, Полтава, селищах Руденківка, Шрамківка і Радушне проведено обшуки в складських, виробничих і офісних приміщеннях фігурантів провадження та на АЗС, де здійснювалась незаконна роздрібна торгівля пально-мастильними матеріалами.
Під час заходів було встановлено, що нафтопродукти, які надходили в реалізацію, виготовлялися шляхом незаконної переробки нафти та газового конденсату. Крім того, такі торгівельні операції не відображались у податковій звітності підприємства.
З незаконного обігу вилучено 400 тонн мазуту та цистерни із 1,35 тис. тоннами пально-мастильних матеріалів невідомого походження, загальною орієнтовною вартістю 38 млн. гривень, 30 тис. гривень готівкою, 6 печаток, 10 ноутбуків, 4 жорстких диски та бухгалтерську документацію. Слідчі дії тривають.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
У Львівській області вилучено незаконно ввезених товарів на суму 3,7 млн. грн.
У Львівській області співробітники податкової міліції викрили схему незаконного ввезення на територію України товарів народного споживання за так званою «схемою піджаків».
У рамках операції "Рубіж-2016" і розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків і зборів) встановлено, що через міжнародний пункт пропуску "Угринів" на мікроавтобусах по смузі "зелений коридор" ввозяться товари, які декларуються громадянами виключно для власних потреб, не пов'язаних з веденням підприємницької діяльності. При цьому використовувалися допустимі законодавством норми ввезення товару, що дозволяють не оплачувати митні платежі.
Надалі вказані товари продавалися як через мережу Інтернет, так і на ринках, і в магазинах міст Червоноград, Сокаль і Львів.
В результаті проведеного обшуку в складських приміщеннях, розташованих в Червонограді було виявлено і вилучено побутову хімію, продукти харчування, ламінат, каву, підгузники, які були ввезені на територію України без митного оформлення і сплати митних платежів.
Загальна вартість вилученого складає близько 3,7 мільйонів гривен.
Слідчі дії тривають.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
У Рівненській області вилучено бурштину майже на 1 млн. грн. у т.ч. камінь рекордної ваги
Під час обшуків у рівненського підприємця, який продавав фальсифіковані алкогольні напої, вилучено велику партію бурштину, у т.ч. камінь вагою 1,8 кг.
Cпівробітниками податкової міліції Рівненської області в ході проведення операції «Акциз-2016» та супроводження матеріалів кримінального провадження зареєстрованого за ст. ст. 204, 199 КК України проведено низку заходів. В результаті встановлено, що один із підприємців Рівненської області здійснює транспортування, зберігання та реалізацію алкогольних напоїв з марками акцизного податку, які містять ознаки підробки. При цьому даний підприємець не мав відповідної ліцензії на торгівлю алкогольними напоями.
В рамках кримінального провадження проведено 4 обшуки за місцем проживання фігуранта та в місцях здійснення ним незаконної діяльності.
За результатами обшуків вилучено підакцизних товарів орієнтовною вартістю 280,6 тис. грн. та 20 тисяч доларів США. Окрім того, у підприємця вилучено 7,75 кг. бурштину-сирцю різних фракцій орієнтовною вартістю 1 млн. грн., в т.ч. один камінь вагою 1,8 кг. орієнтовною вартістю 375тис.грн.
Загальна вартість вилучених ТМЦ складає близько 1,8 млн. грн.
Слідчі дії тривають.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
«Фантом» вилучив цигарки на суму понад 3,5 млн. грн.
Співробітники спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» у складі зведеної мобільної групи під час несення служби на КПВВ «Зайцеве» зупинили вантажний автомобіль, який рухався з м. Новолуганськ (тимчасово непідконтрольна Україні територія) у напрямку м. Бахмут (підконтрольна Україні територія).
Відповідно до товаросупровідних документів 41-річний водій перевозив через лінію розмежування зернові висівки вагою 4800 кг. із складських приміщень київського підприємства, які розташовані у м. Світлодарськ (непідконтрольна Україні територія) до м. Бахмут.
Однак, під час перевірки вантажу, виявлено незначну кількість зернових висівок, упакованих у поліетиленові мішки, які використовувались для прикриття та маскування коробів з сигаретами.
Загалом в автомобілі виявлено та вилучено сигарети марок «Прима», «LD» та «Winston» загальною вартістю понад 3 млн. 547 тис. грн.
Під час огляду пачок із сигаретами виявлено, що марки акцизного податку зовні мають ознаки підробки та не відповідають встановленим зразкам.
Окрім того, встановлено, що товаросупровідні документи також містять ознаки підробки, а вказане підприємство останній раз надавало податкову звітність у 2013 році та має ознаки фіктивності.
На даний час проводяться заходи, які спрямовані на встановлення фактичного вантажовідправника та вантажоотримувача зазначених табачних виробів.
Слідчі дії тривають.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На Полтавщині припинено діяльність конвертаційного центру з обігом коштів у розмірі 30 млн. грн.
Співробітниками податкової міліції Полтавської області спільно зі співробітниками Служби безпеки України в рамках супроводження матеріалів кримінального провадження, зареєстрованого за ст. ст. 191 і 366 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру, через який «відмивалися» гроші однієї з військових частин, розташованої в Полтавській області.
Крім цього, організатори конверту надавали місцевим комерційним структурам послуги з переведення безготівкових коштів у готівку та мінімізації податків шляхом укладення фіктивних договорів на виконання будівельних робіт.
Загальний обсяг незаконно проконвертованих коштів з використанням реквізитів підконтрольних конвертаторам підприємств протягом 2014-2016 років склав понад 30 млн. грн., фактичні втрати бюджету становлять близько 5 млн. грн.
У ході оперативно-слідчих заходів в м. Кременчук проведено 7 обшуків за місцями реєстрації, проживання та у транспортному засобі фігурантів справи.
За результатами обшуків виявлено та вилучено 200 тис. гривень готівкою, 10 електронних носіїв, 6 мобільних телефонів, 2 одиниці комп’ютерної техніки та чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність. Слідчі дії тривають.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Викрито директора комерційного підприємства, який завдяки махінаціям з ПДВ не сплатив 3,9 млн. грн. податків
Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в ході супроводження матеріалів кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України, припинено незаконну діяльність директора комерційного підприємства, який за рахунок махінацій з ПДВ ухилився від сплати податків на суму 3,9 млн. гривень.
З’ясувалося, що невстановлені особи за грошову винагороду зареєстрували на підконтрольну їм особу комерційне підприємство. Реквізити та розрахункові рахунки цього підприємства використовувалися для сприяння платникам реального сектору економіки в неправомірному формуванні податкового кредиту з ПДВ та ухиленні від його сплати.
Для здійснення незаконної діяльності зловмисники отримували на поточні рахунки від підприємств реального сектору економіки грошові кошти за нібито надані послуги або купівлю товарів. В результаті таких операцій у контрагентів формувався безпідставний податковий кредит з ПДВ, а у вказаного підприємства накопичувались податкові зобов’язання з ПДВ. Це давало можливість неправомірно формувати ліміт на електронних рахунках даного підприємства в системі електронного адміністрування ПДВ та реєструвати податкові накладні на адресу замовників.
В ході проведених заходів було зменшено ліміт на спеціальних рахунках комерційного підприємства на загальну суму 145 млн. гривень. Слідчі дії тривають.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
«Фантом» затримав партію елітних товарів з окупованих територій на суму майже 700 тис. грн.
Співробітниками спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» під час несення служби на КПВВ «Новотроїцьке» зупинено автомобіль ГАЗ, який рухався з тимчасово окупованої території.
Під час огляду транспортного засобу виявлено партію елітних канцелярських виробів, годинників та інших цінних товарів, загальною вартістю 696 тис. грн.
Встановлено, що 30-річний водій намагався перемістити вказані товари через лінію розмежування з метою перепродажу.
За даним фактом складено протокол за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На Житомирщині податковою міліцією викрито комерційне підприємство, що проконвертувало 2 млрд. грн.
Співробітниками податкової міліції Житомирської області в рамках проведення операції «Рубіж-2016» та супроводження матеріалів кримінального провадження, зареєстрованого за ст. ст. 364 і 212 КК України, викрито протиправну діяльність службових осіб комерційного підприємства.
З’ясувалося, що посадовці протягом 2013-2014 років для ухилення від сплати податків під час митного оформлення товарів подали до митних органів недостовірні відомості щодо коду товару «відходи та брухт легованої сталі». Це призвело до ненадходження до бюджету коштів (митних платежів) на суму близько 5 млн. гривень.
Загалом протягом 2013-2016 років через розрахункові рахунки суб’єктів господарської діяльності, підконтрольних комерційному підприємству, проконвертовано близько 2 млрд. грн. Ймовірна сума втрат, завданих бюджету, внаслідок такої діяльності складає близько 300 млн. гривень.
У ході проведення оперативно-слідчих дій здійснено 10 обшуків за місцями реєстрації зазначених підприємств та в місцях проживання фігурантів провадження.
Під час обшуків виявлено та вилучено чорнову бухгалтерію, комп’ютерну техніку, сервери, електронні носії інформації, банківські картки, мобільні засоби зв’язку, 361 печатку підприємств з ознаками фіктивності, в тому числі 10 печаток підприємств-нерезидентів, 2 штампи, 31 факсиміле, 3 системні блоки, 26 ноутбуків, 7 мобільних телефонів, електронні носії інформації, чорнові бухгалтерські документи та записи, рахувальна машина для готівки, грошові кошти в сумі 5 тис. дол. США.
На розрахункових рахунках фіктивних підприємств у банківських установах накладено арешт на суму 140 тис. гривень. Слідчі дії тривають.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На Сумщині вилучено спирту на 6,1 млн. грн., який перевозився під виглядом компоненту добавки антидетонаційної для бензинів
Співробітниками податкової міліції Сумської області в рамках проведення операції „Акциз-2016” викрито факт незаконного транспортування спирту.
Так, в селищі Попівка під час виїзду з території одного із заводів було зупинено два вантажних автомобіля з напівпричепами-цистернами. Згідно із супровідними документами, які надали водії, в автівках перевозився компонент добавки антидетонаційної для бензинів.
Натомість під час огляду в цистернах було виявлено 46,9 тонни рідини з характерним запахом спирту. Вантаж орієнтовною вартістю 6,1 млн. грн.. вилучено.
За даним фактом внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ст. 204 КК України. Слідчі дії тривають.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ