У Дніпродзержинську середньомісячна заробітна плата персоналу в еквіваленті повної зайнятості по всіх видах економічної діяльності міста досягла 2051 грн, що у порівнянні з відповідним періодом початку 2008 року на 10,2% вище. Про це повідомили в управлінні статистики м. Дніпродзержинська.
Диференціація середніх розмірів заробітної плати у розрізі видів економічної діяльності у грудні 2008 року склала 309,6%. Найвищий рівень середньої зарплати зафіксовано у державному управлінні — 3031,47 грн, у промисловості — 2086,08 грн, найнижчий — у діяльності готелів та ресторанів — 979,07 грн. Заробітна плата своєчасно не виплачена 993 штатним працівникам (або 1,5% від загальної кількості працюючих) економічно активних підприємств, у розрахунку на одного штатного працівника заборгованість становить 3081,5 грн.
Рівень загальної заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Дніпродзержинська станом на січень 2009 року складає близько 5 млн грн.
Бюджет Дніпродзержинська у 2008 році недоотримав від сплати за землю понад 13 мільйонів гривень
Бюджет міста Дніпродзержинська (зведений з міського, трьох районних та бюджету селища Карнаухівка) недоотримав від плати за землю 13,4 млн грн: при плані 57,2 млн грн, надійшло 43,7 млн грн. Про це повідомила начальник головного фінансового управління Дніпродзержинської міської ради Галина Фесун.
У 20087 році не відбулося збільшення річної орендної плати до трикратного розміру земельного податку, як це передбачалося законодавством України. За даними головного фінансового управління Дніпродзержинської міськради, на практиці відбувається збільшення тільки за договорами оренди, термін дії яких закінчився, та за угодами, які укладаються вперше. Потужні підприємства-платники міста не бажають змінювати умови договорів та збільшувати ставку орендної плати. Недоїмка по платі за землю у бюджеті міста становить понад 32 млн грн.
За даними управління земельних відносин міської ради, суттєву частку від загальних платежів за землю складають платежі Дніпровського металургійного комбінату, «ДніпроАЗОТу», «Баглійкоксу» (28 млн грн), у яких розмір орендної плати дорівнює 1,1% від нормативної грошової оцінки землі. Це суттєво впливає на показник вартості 1 кв. м по місту: у фізичних осіб вартість 1 кв. м становить 4,7 грн, у юридичних — 2,03 грн. При формуванні бюджету міста на 2009 рік закладено збільшення другого кошику (надходження від сплати за землю) на рівні майже вдвічі більшому, ніж у 2008 році — понад 90 млн грн.
Рішення про затвердження нової нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинська двічі відкладене міською радою (виносилося на розгляд сесій у грудні 2008 та січні 2009 року).
Бюджет Дніпродзержинська за 2008 рік через недоотримання податку з доходів фізичних осіб втратив понад 3,5 мільйона гривень
У Дніпродзержинську бюджет міста в 2008 році втратив через недоотримання податку з доходів фізичних осіб, який становить 86,2% у загальному обсязі власних доходів бюджету міста, понад 3,5 млн грн. Про це повідомила начальник головного фінансового управління Дніпродзержинської міської ради Галина Фесун.
На надходження податку з доходів фізичних осіб негативно вплинуло розгортання у жовтні-листопаді фінансової кризи, наслідком якої є скорочення на підприємствах міста обсягів виробництва та реалізації, чисельності працюючих, робота в режимі скороченого робочого дня, відпустки без збереження заробітної плати.
За 2008 рік до бюджету міста при уточненому плані 610 млн 378,8 тис. грн, за даними управління державного казначейства, надійшло 568 млн 788,9 тис. грн, що становить 93,2%. Невиконання плану власних та закріплених доходів загального і спеціального фонду становить 24 млн 563 тис. грн, із вищих бюджетів недоотримано офіційних трансфертів (субвенцій) 16 млн 155,6 тис. грн. Недоїмка бюджету по платі за землю становить понад 32 млн грн, у тому числі по підприємствах, що здійснюють активну економічну діяльність, — 5 млн грн. Видатки зведеного бюджету міста за січень-грудень 2008 року виконано в обсязі 563 млн 718,7 тис. грн, або на 91,7%.
У 2008 році порівняно з 2007 роком надходження до Зведеного бюджету міста Дніпродзержинська (міський, три районні та селища Карнаухівка) збільшилися на 165 млн грн.
Затверджено робочий проект завершення будівництва та реконструкції середньої школи у селищі Романкове
28 січня виконком Дніпродзержинської міської ради затвердив робочих проект завершення будівництва та реконструкції середньої школи №27 у селищі Романкове.
Кошторис проекту становить 15 млн 605,1 тис. грн та передбачає здійснення добудови другого корпусу школи, посилення конструкцій існуючого блоку, реконструкцію внутрішніх інженерних мереж, благоустрій та озеленення території.
Селище Романкове увійшло до адміністративного складу Дніпродзержинська у 1938 році, має дві школи, найстаріша — СШ №27, побудована у 1912 році, перший сучасний корпус введений за участю обласного бюджету у 2004 році.
У Дніпродзержинську затверджено список громадян, які переселяються з зони гарантованого добровільного відселення та перебувають на квартирному обліку
28 січня виконавчий комітет Дніпродзержинської міської ради прийняв рішення щодо затвердження списку громадян, які переселяються з зони гарантованого добровільного відселення і перебувають на квартирному обліку в фонді комунальної власності міста Дніпродзержинська (станом на 01.01.2009).
Відповідно до рішення виконкому від 28 січня , а також Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», до списку переселенців внесено 24 родини.
Організацію виконання цього рішення покладено на фонд комунальної власності міста Дніпродзержинська міської ради, контроль за виконанням рішення здійснює заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Сергій Андреєв.
Станом на 1 січня 2008 року загальна кількість громадян, які перебувають квартирному обліку в фонді комунальної власності міста Дніпродзержинська міської ради, становила 8433 людини. Серед них на обліку районних у місті рад знаходилося 2540 громадян, представників пільгової категорії – 1142 людини.
Дніпродзержинська міська рада затвердила програму поводження з твердими побутовими відходами на 2009-2012 роки
29 січня сесія Дніпродзержинської міської ради затвердила програму поводження з твердими побутовими відходами у місті на 2009-2012 роки.
Опис проблем, зазначених у програмі, містить дані про тенденції зростання обсягів твердих побутових відходів, недостатньої кількості контейнерів для їх збору, що спричинює виникнення несанкціонованих звалищ, дефіцит спеціалізованого автотранспорту, перевантаженість міського полігону-звалища побутових відходів.
Основними напрямками розв'язання завдань програма визначає упровадження роздільного збирання відходів, придбання не менше 16 сміттєвозів, ліквідацію несанкціонованих завалищ та санацію територій, відновлення роботи контрольних свердловин на міському сміттєзвалищі з метою утилізації біогазу, створення сучасного полігону-сміттєзвалища, пунктів прийому вторинної сировини від населення та підприємств і установ, оновлення контейнерного парку з придбанням 1030 контейнерів, зменшення обсягів захоронення побутових відходів на 173 тис. кубометрів на рік.
Фінансове забезпечення виконання програми здійснюватиметься за рахунок коштів Держбюджету, обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, міського бюджету, залучення приватного капіталу.
На території Дніпродзержинська щорічно накопичується близько 300 тис. кубометрів твердих побутових відходів (ТПВ). Середньорічна норма утворення ТПВ становить 1,5 кубометра на одного мешканця.
У Дніпродзержинську 2008 року виплачено державну допомогу 20333 особам
У Дніпродзержинську за підсумками 2008 року профінансовано та виплачено державну допомогу 20333 особам на загальну суму 64,4 млн грн. Про це повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення Дніпродзержинської міської ради.
Протягом 2008 року 1205 осіб отримали державну допомогу на суму 1 млн грн у зв’язку з вагітністю та пологами; 8228 осіб — допомогу по догляду за дитиною до трьох років на суму 10,9 млн грн; одноразову допомогу при народженні дитини — 4032 особи на суму 30,9 млн грн; допомогу на дітей, котрі перебувають під опікою чи піклуванням, — 276 осіб на суму 1,5 млн грн; допомогу одиноким матерям — 3710 осіб на суму 8,9 млн грн; тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів — 646 осіб на суму 1,4 млн грн; державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям — 902 особи на суму 1,5 млн грн; допомогу дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства — 1316 осіб на суму 8,3 млн грн.
У Дніпродзержинську в 2009 році плануються витрати на вищезазначені види соціальної допомоги за рахунок коштівДдержавного бюджету у сумі 82 млн 378,4 тис. грн та на фінансування прийомних сімей — 487 тис. грн.
У Дніпродзержинську надано матеріальну допомогу 33 громадянам, звільненим з місць позбавлення волі
У Дніпродзержинську за підсумками 2008 року надано матеріальну допомогу для відновлення документів 33 громадянам, звільненим з місць позбавлення волі на суму 2630 грн. Про це повідомила начальник управління праці та соціального захисту населення Дніпродзержинської міської ради Людмила Верещак.
За програмою адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, працевлаштовані за сприяння міського центру зайнятості населення 16 осіб. Паспорти відновлено 20 особам. Станом на січень 2009 року на обліку в комунальній установі «Будинок нічного перебування» знаходиться 66 осіб без визначеного місця проживання, з низ 30 — звільнені з місць позбавлення волі.
Поки що у місті залишається проблемним питання вивільненні приміщення інфекційного відділення міськлікарні №7 для розташування у ньому будинку нічного перебування та його ремонту. Для вирішення проблеми надано пропозиції щодо виділення коштів у рамках програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2009 рік у сумі 108,4 тис. грн для оплати проектно-кошторисної документації та 250 тис. грн на виконання ремонтних робіт.
У Дніпродзержинську налічується близько 300 осіб без певного місця проживання. За період з 2005 по 2008 рік у Дніпродзержинську взято на облік 977 осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Протягом цього періоду у місті працевлаштовані 55 звільнених осіб, пройшли курс лікування у протитуберкульозному диспансері 70 осіб, надано матеріальну допомогу 56 громадянам, паспорти видано 34 особам.
У Дніпродзержинську затверджено положення про забезпечення дотримання правопорядку та етичних норм стосовно дітей у розважальних закладах міста
28 січня виконком Дніпродзержинської міської ради затвердив положення про забезпечення дотримання правопорядку та етичних норми стосовно дітей у розважальних закладах міста.
Положення регламентує умови здійснення підприємницької діяльності у сфері надання послуг грального бізнесу, комп’ютерних ігор, проведення дискотек, шоу-програм щодо відповідності етичним нормам стосовно дітей. Цими умовами передбачено надання підприємцям дозволу на відкриття розважальних закладів, дозволу на встановлення реклами у громадських місцях, організацію демонстрації у розважальних закладах кіно- і відеофільмів за погодженням з Управлінням освіти і науки міської ради та службою у справах дітей міської ради.
Положенням заборонено розважальним закладам надавати послуги неповнолітнім у навчальний або у нічний час, здійснювати неповнолітнім продаж пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, допускати у гральний заклад до гри на гральних автоматах протягом усього робочого дня осіб, молодших 18 років.
У разі порушення або невиконання цього положення відповідним рішенням виконкому міської ради діяльність розважального закладу може бути припинена. Рішенням виконкому передбачені заходи щодо постійної перевірки дотримання чинного законодавства у розважальних закладах та затверджено склад наглядової ради з питань діяльності розважальних закладів та здійснення контролю за їх роботою щодо організації дозвілля та відпочинку дітей.
На території Дніпродзержинська нараховується 257 підприємств розважального бізнесу, у тому числі 55 комп’ютерних клубів та Інтернет-кафе, 62 зали гральних автоматів.
У 2008 році дніпродзержинські податківці порушили 29 кримінальних справ
Співробітники відділу податкової міліції державної податкової інспекції у Дніпродзержинську протягом 2008 року здійснювали комплекс організаційних і практичних оперативно–розшукових заходів, спрямованих на активізацію боротьби зі злочинністю у сфері оподаткування, забезпечення надходження коштів до бюджетів усіх рівнів та скорочення недоїмки, за результатами здійснених перевірок порушено 29 кримінальних справ, з яких 18 справ — за фактами ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах. Про це повідомило інформагентство «Придніпров’я» з посиланням на прес-службу Державної податкової адміністрації у Дніпропетровській області.
Як повідомляє прес-служба, до судових органів для притягнення осіб до кримінальної відповідальності з початку року направлено 16 кримінальних справ, з яких дев’ять — за фактами ухилення від сплати податків. Виявлено 10 суб’єктів підприємницької діяльності з ознаками “фіктивності”, викрита та припинена діяльність центру мінімізації, який надавав послуги з незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість підприємствам Дніпропетровського регіону.
Протягом 2008 року співробітниками відділу податкової міліції проводились рейдово-профілактичні заходи щодо контролю за обігом товарів. За результатами проведених заходів із незаконного обігу вилучено товарно–матеріальних цінностей на загальну суму 1 млн 778 тис. грн, з яких алкогольних напоїв — на суму 392 тис. грн, тютюнових виробів — на суму 33,9 тис. грн, викрита та припинена діяльність двох підпільних цехів, один з яких — з виробництва алкогольної продукції, порушено три кримінальні справи за фактами незаконного обігу підакцизних товарів, дві з яких направлено до судових органів для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.
З початку року співробітниками відділу податкової міліції заходами примусового стягнення забезпечено надходження до Державного бюджету грошових коштів на суму 3 млн 501 тис. грн, вилучено готівки на суму 424 тис. грн. За результатами відпрацювання суб’єктів підприємницької діяльності, які орендують активи підприємств-боржників, до бюджету на погашення податкового боргу надійшло 609 тис. грн. За результатами проведених адмінарештів активів підприємств-боржників, до бюджету в рахунок погашення податкового боргу надійшло 399 тис. грн.
У 2008 році платники податків Дніпропетровщини внесли до бюджетів всіх рівнів понад 19 мільярдів 120 мільйонів гривень.
Надходження до Державного бюджету України склали 13 млрд 485 млн грн, що на 74% більше, ніж у 2007 році. Надходження до місцевих бюджетів — 5 млрд 635 млн грн (зростання — 35%). Надходження податку на прибуток підприємств склали 9 млрд 246 млн грн (зростання — 88%), податку з доходів фізичних осіб — 3 млрд 964 млн грн (зростання — 27%), податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів — 3 млрд 87 млн грн (зростання — 21%), плати за землю — 1 млрд 32 млн грн (вдвічі більше, ніж за 2007 рік).