З метою сприяння ініціативі та активності молоді в усіх сферах життєдіяльності суспільства, створення сприятливих політичних, соціальних, економічних, законодавчих, фінансових та організаційних передумов для життєвого самовизначення молоді, розв’язання її нагальних проблем рішенням сесії міської ради від 29.02.2012 № 371-20/VІ затверджено програму “Молодь Дніпродзержинська на 2012–2021 роки” та перелік заходів і завдань реалізації програми.
ПРОГРАМА
«Молодь Дніпродзержинська на 2012–2021 роки»
В місті Дніпродзержинськ проживає понад 80 тис. молодих громадян віком від 14 до 35 років. Це становить 30% від загальної кількості населення, з яких, 18% становить учнівська та студентська молодь, яка здобуває освіту в 10 навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та 4 професійно-технічних навчальних закладах.
Сучасному молодому поколінню випало жити в непростий, але дуже цікавий період, коли наша держава пробуджується, міцніє і саме молодь, має стати незамінною опорою, тим фундаментом на шляху розквіту й процвітання України. Але, на жаль, проблем на теперішній час у молоді вистачає, зокрема: погіршуються показники здоров’я молодих громадян, не подолана демографічна криза, спостерігається тенденція щодо поширення в молодіжному середовищі негативних явищ, наркоманії та захворюваності на ВІЛ/СНІД, значна частка молодих громадян зайнята в тіньовому секторі економіки. Збільшуються обсяги нелегальної трудової міграції. Зменшується інтерес молоді до літератури, мистецтва, духовної та культурної спадщини тощо.
Молодь є органічною частиною територіальної громади міста, а соціальні проблеми молоді є невід’ємною частиною соціальних проблем міста, які мають вирішуватись у відповідних цільових та комплексних міських програмах виконавчими органами місцевого самоврядування, міськими організаціями, установами міста тощо.
Ураховуючи вищезазначене, виникла необхідність прийняття програми «Молодь Дніпродзержинська на 2012 – 2021 роки» (далі – Програма).
Замовником Програми є управління у справах сім’ї та молоді міської ради.
Розділ 2. Мета Програми
Розділ 3. Шляхи розв’язання проблем Програми
Шляхами розв’язання проблем Програми є:
- здійснення заходів, спрямованих на реалізацію державної молодіжної політики в місті;
- виділення в міському бюджеті коштів на фінансування державної молодіжної політики в місті;
- забезпечення кваліфікованими кадрами структурних підрозділів, які реалізують молодіжну та сімейну політику в районах міста, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та поліпшення їх професійного рівня;
- залучення до співпраці молодіжних громадських організацій міста, органів учнівського та студентського самоврядування, благодійних та інші установ, які причетні до роботи з молоддю.
Розділ 4. Строк та етапи виконання Програми
Строк виконання Програми – до 31 грудня 2021 року.
Етапи виконання Програми:
І-ий етап – з 1 січня 2012 р. по 31 грудня 2016 р.;
ІІ-ий етап – з 1січня 2017 р. по 31 грудня 2021 р.
Розділ 5. Організація управління та контролю
за ходом виконання Програми
Координацію виконання Програми здійснює замовник Програми – управління у справах сім’ї та молоді міської ради. Замовник Програми узагальнює інформацію та щороку до 15 січня інформує міського голову та постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту, а також, щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, інформує управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації.
Контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія міської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту.
Розділ 6. Очікувані кінцеві результати виконання Програми
За результатами виконання Програми очікується:
- підвищення ефективності реалізації державної молодіжної політики в місті Дніпродзержинськ, забезпечення необхідних умов для соціального становлення й розвитку молоді;
- підвищення зацікавленості молоді у здобутті освіти, поліпшення рівня навчальної та виховної роботи, створення більш ефективної системи пошуку, навчання, виховання та самовдосконалення обдарованих дітей та молоді, залучення учнів та студентів до наукової та науково-технічної діяльності, розширення співпраці закладів освіти з молодіжними та дитячими громадськими організаціями щодо реалізації освітньо-виховних програм, активізація діяльності органів учнівського та студентського самоврядування;
- позитивні зрушення у розв’язанні проблем зайнятості молоді, збільшення кількості працевлаштованої молоді, забезпечення бажаючих тимчасовою роботою у вільний від навчання час, залучення учнів, студентів та безробітної молоді до громадських робіт, створення умов для підприємницької діяльності молоді;
- поліпшення соціальної роботи з молоддю, зокрема з молодими сім’ями, молодими інвалідами, сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, з особами, що повернулись з місць позбавлення волі, залучення до цієї роботи молодіжних громадських організацій, волонтерів;
- підвищення рівня обізнаності молоді та формування активної життєвої позиції щодо невживання алкоголю, тютюну, наркотичних речовин, розповсюдження ВІЛ/СНІДу;
- формування у молоді основ гуманістичного світогляду, пріоритетності високих моральних, культурних, загальнолюдських цінностей, утвердження почуття патріотизму та національної свідомості.
Розділ 7. Фінансове забезпечення виконання Програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок місцевого бюджету та з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.