Щастя дитини - твоя родина!
Прийомними батьками/батьками-вихователями
можуть бути:
Влаштування дітей у прийомну сім`ю/ дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) проводиться з урахуванням віку прийомних батьків та дітей, щоб на час досягнення обома прийомними батьками пенсійного віку всі прийомні діти досягли віку вибуття з прийомної сім'ї (18 років). У разі досягнення пенсійного віку одним з прийомних батьків час перебування дітей визначається за віком молодшого з батьків.
Здійснюється за рахунок державного бюджету. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.
Одному з прийомних батьків/батьків-вихователів виплачується грошове забезпечення (35% від двох прожиткових мінімумів). Прийомну сімю супроводжує соціальний працівник центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, який допомагає долати труднощі. Порядок визначення і виплати грошового забезпечення визначається Кабінетом Міністрів України.Місцеві відділи у справах сім'ї, дітей та молоді щороку забезпечують безкоштовне оздоровлення прийомних дітей у дитячих оздоровчих закладах.
Права та обов’язки
прийомних батьків/ батьків-вихователів:
- Прийомні батьки/батьки-вихователі є законними представниками вихованців і захисниками їх прав та інтересів у всіх органах, установах та організаціях без спеціальних на те повноважень.
- Лікувально-профілактичні заклади проводять щорічне медичне обстеження прийомних батьків, які виховують дітей, уражених ВІЛ-інфекцією.
Умови за якими особи не можуть стати прийомними батьками /батьками-вихователями: Особи, з якими на спільній житловій площі проживають члени сім'ї, які мають глибокі органічні ураження нервової системи, хворі на СНІД (крім сімей, які беруть на виховання дітей, уражених ВІЛ-інфекцією), відкриту форму туберкульозу, психічні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства тощо.
- Не пройшла курс підготовки потенційних кандидатів у прийомні батьки;
- Визнана в установленому порядку недієздатною або обмежено дієздатною;
- Позбавлена батьківських прав;
- Колишній опікун (піклувальник, усиновитель), позбавлений відповідних прав за неналежне виконання на нього обов’язків;
- За станом здоров’я не можуть виконувати обов’язки щодо виховання дітей (інваліди І і ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують стороннього догляду, особи, які мають глибокі органічні ураження нервової системи, алкогольну та наркотичну залежність, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психічні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства).
Середньомісячний сукупний дохід на кожного члена сім'ї, обчислений за останні 6-ть календарних місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення прийомної сім'ї не може бути менший ніж рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум), встановлений законодавством.
Документи, які необхідно підготувати кандидатам у прийомні батьки/батьки-вихователі:
Я, чекаю на Вас, мамо та тато...
За довідками звертатися:
Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді
вул. Москворецька, 19 кім. 511 (5 поверх)
т. 3-04-13