Стан хвостосховищ радіоактивних відходів Придніпровського хімзаводу став предметом обговорення на Міжнародній антитерористичній конференції в Софії
07-11-2008
Стан хвостосховищ радіоактивних відходів (РАВ) колишнього Придніпровського хімзаводу (ПХЗ, Дніпродзержинськ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 р.) став предметом обговорення на Міжнародній антитерористичній конференції в Софії. Про це повідомив заступник міського голови Дніпродзержинська Олександр Мостіпан.
За інформацією Олександра Мостіпана, питання потенційної небезпечності хвостосховищ РАВ ПХЗ несе особливу актуальність з огляду на проведення «Євро-2012» та попередження ризику створення «брудної бомби» як терористичного заходу.
За словами Олександра Мостіпана, створення небезпеки «брудної бомби» — виносу з території хвостосховищ певної кількості РАВ для штучного забруднення території — заслуговує уваги не лише регіональних владних структур, але й міжнародної спільноти. Доповідь Олександра Мостіпана на конференції у Софії мала на меті досягнення двох цілей: привертання уваги міжнародної спільноти до екологічних проблем Дніпродзержинська та організацію фахових конференцій для реального вирішення проблем поводження з хвостосховищами РАВ. За словами Олександра Мостіпана, обидві цілі були досягнуті.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, територія промислового майданчика — 250 тис. кв. м, на території міста складовано близько 36 млн тонн відходів ПХЗ (поза територією — ще 16 млн тонн). У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).