01-12-2008
Рішенням сесії Дніпродзержинської міської ради 28 листопада внесено зміни до Програми виходу міста з екологічної кризи. До переліку заходів щодо нормалізації радіаційного стану в місті внесено проведення детального обстеження хвостосховища промислових відходів по вул. Лазо («Спірне») з метою визначення його статусу та подальшого використання (кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища (ФОНПС) у сумі 400 тис. грн).
Програму доповнено заходами з реконструкції мереж і споруд басейнів каналізації у Самишиній балці (1млн 60 тис. грн, кошти обласного ФОНПС), придбанням обладнання для збору твердих побутових відходів (1 млн грн, кошти обласного ФОНПС).
На 250 тис. грн збільшується фінансування заходів з удосконалення моніторингу атмосферного повітря (загальна сума — 500 тис. грн, кошти міського ФОНПС), на 200 тис. грн — заходів з виготовлення контейнерів для збору побутових відходів (1 млн грн, міський ФОНПС), на 300 тис. грн — заходів з ліквідації стихійних звалищ на території міста (600 тис. грн, міськи й ФОНПС), на 300 тис. грн — заходів із санітарної очистки міста (600 тис. грн, міський ФОНПС).
Вирішено збільшити фінансування на 150 тис. грн для проведення реконструкції озеленення у житловому масиві Соцмісто (450 тис. грн, обласний ФОНПС).
До програми внесено додатково проведення розробки проекту рекультивації шламонакопичувача у балці Ясиновій та придбання спецтехніки для проведення робіт з озеленення міста.
У Дніпродзержинську представлено майже весь спектр екологічних проблем: радіаційне забруднення, шкідливі викиди промислових підприємств в атмосферу та річку Дніпро, підтоплення, перенасиченість міського полігону побутових відходів. Загальний обсяг викидів в атмосферу становить, за даними управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради, 130,5 тис. тонн на рік. Обсяг викидів на 1 кв. км території міста — 914 тонн. Програму виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи прийнято міською радою у 2006 році.