20 лютого до Дніпродзержинська прибули фахівці транспортних підприємств Харкова для вивчення та запровадження досвіду використання «соціальної картки» - електронного засобу обліку фактичного обсягу пасажирських перевезень пільгових категорій населення на комунальному транспорті.
Як повідомила начальник управління соціального захисту населення міської ради Людмила Верещак, харківські спеціалісти ознайомилися з системою роботи із «соціальною карткою» на Дніпродзержинському комунальному підприємстві «Трамвай». Це використання контролерами переносних терміналів, збор інформації на сервері у центральній диспетчерській, а також в управлінні соціального захисту населення міськради, де формується та оновлюється база даних «соціальної картки». На адміністративному сервері акумулюється інформація про реальний обсяг пасажирських перевезень.
За словами Людмили Верещак, для ознайомлення з досвідом впровадження «соціальної картки» до Дніпродзержинська протягом останніх двох місяців приїздили з Донецької та Кіровоградської областей. Звітні матеріали про пілотне використання «соціальної картки» у місті направлені на запит Кабміну та у Міністерство соціальної політики. Усі матеріали, що надаються зацікавленим у поширенні експерименту «соціальна картка», містять детальний огляд та аналіз проблем реалізації пільги з використанням картки. За відгуками більшості учасників вивчення дворічного досвіду Дніпродзержинська із запровадження «соціальної картки», дворічний перебіг експерименту свідчить про необхідність створення державного механізму електронного обліку надання пільг.
Експеримент „Соціальна картка” впроваджується у Дніпродзержинську розпорядженням голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 26 серпня 2005 року „Про додаткові заходи щодо забезпечення виконання обласного та місцевих бюджетів та формування їх проектів”. Очікуваний результат програми — підвищення ефективності використання бюджетних коштів на оплату послуг, наданих пільговикам на основі забезпечення адресності, та визначення фактичного обсягу їх надання.
У Дніпродзержинську кількість населення, що користується пільгами, сягає 60 тис. городян. Постановою Кабінету Міністрів „Питання створення комп’ютеризованої системи „Картка обліку соціальних пільг” у червні 2006 року створено Міжвідомчу комісію. Для відпрацювання нових напрямків використання „Соціальної картки” обрані ще два пілотних міста — Дніпропетровськ та Київ.