10-12-2008
Дніпродзержинській ГЕС (керуюча компанія — ВАТ «Укргідроенерго») виповнюється 45 років. Про це повідомило інформагентство «Придніпров’я» з посиланням на начальника виробничо-технічної службі Дніпродзержинської ГЕС (ДДГЕС) Юрія Вінцюка.
За інформацією Юрія Вінцюка, перший блок ДДГЕС було прийнято в експлуатацію 15 грудня 1963 року, будівництво станції велося з 1957 до 1966 років. За 45 років діяльності ДДГЕС виробила 55,5 млрд кВт/год електроенергії. З 1997 року розпочато масштабну реконструкцію ДДГЕС за програмою реабілітації ГЕС Дніпровського каскаду.
На першому етапі реконструкції (1997-2002 роки) на ДДГЕС здійснено заміну 5 повітряних вимикачів 154 кВ на елегазові вимикачі виробництва фірми «Джек Альстом» (Швейцарія), встановлення 10 роз'єднувачів фірми «Альфа» (Швейцарія), 8 регуляторів частоти обертів та 8 систем збудження фірми АВВ (Швейцарія). Значний обсяг ремонтних робіт виконано у машинному залі та на закритій монтажній площадці ДДГЕС.
На другому етапі розпочато реконструкцію гідротурбін та генераторів, гідромеханічного та допоміжного обладнання. Станом на грудень 2008 року на ДДГЕС реконструйовано 3 гідроагрегати з установкою нових екологічно безпечних поворотно-лопатевих турбін марки ПЛ-20-В930, виконано заміну 7 основних затворів водозливної греблі, 6 затворів щитової стінки. Продовжується реконструкція лівобережного монтажного майданчика, центрального складу, дренажної системи правобережної земляної греблі та пневмогосподарства із заміною 3 компресорів низького тиску та 2 компресорів високого тиску на нові компресори виробництва Німеччини.
Дніпродзержинську гідроелектростанцію прийнято до експлуатації в грудні 1963 р. Це одна зі ступіней Дніпровського каскаду, що використовує водні ресурси Дніпра та Прип’яті. До 2010 року розраховане проведення другого етапу реконструкції ГЕС за програмою пільгового кредитування Світового Банку для реабілітації української гідроенергетики за участю фінансування з боку ВАТ „Укргідроенерго”. Програма реабілітації ДДГЕС надасть можливість збільшити потужність станції до 387 Мвт.