У Дніпродзержинську проводиться засідання міжвідомчої комісії з розв'язання екологічних проблем міста
20-02-2009
20 лютого у Дніпродзержинську відбудеться виїзне засідання міжвідомчої комісії, створеної розпорядженням Кабінету Міністрів для розв'язання екологічних проблем міста.
Як повідомив начальник управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради Андрій Плешаков, у складі комісії під головуванням Міністра палива та енергетики Юрія Продана працюватимуть представники міністерств і відомства, зокрема Мінпаливенерго, Мінприроди, Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, Міністерства охорони здоров'я, Комітету Держатомрегулювання, а також керівники низки науково-дослідних та проектних інститутів, Всеукраїнської екологічної ліги. Участь у роботі виїзного засідання візьмуть члени міжвідомчої комісії: народний депутат Євген Шаго, заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Віктор Сергєєв, Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський.
На виїзному засіданні, що проходитиме на державному підприємстві «Смоли», планується розгляд проекту державної цільової програми приведення у безпечний стан уранових об'єктів колишнього ВО «Придніпровський хімічний завод» (ПХЗ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 року), виконання першочергових екологічних заходів, затверджених розпорядженням Кабміну, питань фінансування екологічних заходів плану заходів з поліпшення екологічного стану Дніпродзержинська.
За даними попередніх засідань міжвідомчої комісії, заходи програми, пов'язаної з об’єктами ПХЗ, потребують фінансування в обсязі понад 147 млн грн. Першочергові заходи програм розраховані на 2 роки.
Міжвідомча постійно діюча комісія з розв'язання екологічних проблем Дніпродзержинська створена розпорядження Кабінету Міністрів України 11 червня 2008 року (№857-р) на звернення Дніпродзержинської міської ради. Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, територія промислового майданчика — 250 тис. кв. м, на території міста складовано близько 42 млн тонн відходів ПХЗ. У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).