У Дніпродзержинську відбулася зустріч експертної групи МАГАТЕ з керівництвом міста з проблем радіаційної безпеки
11-03-2008

6 березня у Дніпродзержинську відбулася зустріч експертної групи МАГАТЕ (міжнародного агентства з атомної енергії) з керівництвом міста, під час якої обговорено проблеми радіаційної безпеки Дніпродзержинська.
Керівник експертної групи МАГАТЕ Арвідас Стадалнікас повідомив про успішне завершення триденної роботи групи на промисловому майданчику Придніпровського хімзаводу (ПХЗ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 року) з вивчення стану фізичного захисту на колишніх уранових об'єктах.
«Ми отримали достатню кількість інформації для підготовки візиту до Дніпродзержинська місії МАГАТЕ, який орієнтовно очікується у червні цього року.
В. о. міського голови Дніпродзержинська Вікторія Кузнецова зазначила, що проблема радіаційного забруднення міста не може бути вирішена за рахунок коштів місцевих бюджетів, потребує фінансування не лише у рамках діючої державної програми приведення об'єктів ПХЗ в екологічно безпечний стан, але й залучення допомоги міжнародних фондів.
Міська влада рішеннями виконкому та сесії міської ради затвердила режимний статус території площадки ПХЗ та інструкції поводження на режимній території, які з початку цього року введені в дію.
Для експертної групи МАГАТЕ управління екології Дніпродзержинської міської ради провело інформаційну презентацію досліджень та доробок науковців, українських експертів, даних моніторингу уранових об'єктів.
Необхідні документи для визначення обсягу робіт та їх фінансування із забезпечення ефективності системи фізичного захисту від уранових об'єктів надані експертній групі МАГАТЕ та Міністерству палива та енергетики. Підготовлено інформативну базу і для виїзного засідання комітету Верховної Ради з питань екології.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, територія промислового майданчика — 250 тис. кв. м, на території міста складовано близько 36 млн тонн відходів ПХЗ. У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).