На зустрічі з мешканцями Дніпродзержинська голова Верховної Ради визначив особливу роль соціальної відповідальності бізнесу
26-03-2009
24 березня на зустрічі з мешканцями Дніпродзержинська голова Верховної Ради України Володимир Литвин визначив особливу роль соціальної відповідальності бізнесу у вирішенні питань місцевого самоврядування, забезпечення прав та гарантій працівників промислових підприємств.
На зустрічі з Володимиром Литвином у Дніпродзержинську, в якій прийняли участь близько 1200 жителів міста, були порушені питання про законність переведення персоналу ряду промислових підприємств у режим неповної зайнятості (вимушені відпустки, скорочення робочого тижня тощо).
У відповідь Володимир Литвин сказав, що, на його думку, засади соціальної відповідальності бізнесу, партнерства з територіальною громадою мають бути не лише турботою органів місцевого самоврядування. На законодавчому рівні потрібно визначитися зі створенням важелів впливу місцевої влади на власників або керівників підприємств: делегуючи великий обсяг обов'язків міському самоврядуванню, державні структури мають делегувати і ряд відповідних повноважень громадам.
Голова ВР висловив і свою позицію щодо внесення змін до пенсійного законодавства, вимог до бізнесу у частині збільшення частки заробітної плати працівників у собівартості продукції.
У питаннях змін до виборчого законодавства Володимир Литвин наполягає на прозорих партійних списках.
На запитання однієї із міських громадських організацій, яка активно заявляє про свою опозиційність до  діючого міського голови, щодо термінів позачергових виборів міського голови та місцевих рад, голова ВР під сміх та оплески залу зазначив: «Мабуть, суперники зморилися чекати».
За словами Володимира Литвина, в Україні з 2002 року відбулося близько 1000 позачергових виборів, що не можна вважати нормальним явищем. На його думку, термін дії міських голів має бути не менш ніж 4 роки, в тому числі у випадку позачергових виборів.
Володимир Литвин застеріг мешканців від обрання до влади «реформаторів», які бурхливою діяльністю по впровадженню різноманітних реформ приховують відсутність професіоналізму, у підсумку їх діяльність виявляється руйнівною для господарства і усього суспільства.
У Дніпродзержинську засади соціального партнерства відпрацьовані наразі лише з декількома з майже 60 потужних промислових підприємств міста.