У Дніпродзержинську розробляються нові передпроектні пропозиції щодо втілення сучасних енергозберігаючих технологій у теплозабезпечення міста
17-06-2009
    Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський на брифінгу у виконкомі міської ради проінформував про розробку нових передпроектних пропозицій щодо втілення у комунальній галузі міста, зокрема, при реструктуризації системи теплопостачання, сучасних енергозберігаючих технологій.
     Дніпродзержинськ одним із першим в Україні розробив та захистив у Національному агентстві екологічних інвестицій заходи втілення когенеруючих теплонасосних станцій за рахунок «зелених інвестицій» (Кіотський протокол). Експертиза та розрахунки кошторису цих проектів продовжуються з перспективою втілення проекту у 2010 році на мікрорайоні лівобережного житлового масиву, де наявність багатих водних джерел та щільна житлова забудова дозволять ефективно використовувати теплові насоси за рахунок водної енергії. Нові розробки стосуються можливостей використання теплонасосних генеруючих станцій на базі тепла землі.
     На думку Ярослава Корчевського, місто має реальні перспективи, промисловий та інженерний потенціал для втілення надсучасних енергозберігаючих технологій у пілотному варіанті.
З огляду на постійне здорожчання енергоресурсів, розробка перспективних заходів дозволить значно економити як бюджетні ресурси, так і кошти городян на сплату послуг теплозабезпечення. Існуючі тарифи на рівні   5,6 -6,1 грн не компенсують витрат міських підприємств теплокомуненергетики.
     Проект будівництва теплонасосних когенераційних станцій комплексної програми реконструкції системи теплопостачання Дніпродзержинська пройшов погодження у Національному агентстві екологічних інвестицій (НАЕІ) для отримання у подальшому фінансування за рахунок цільових екологічних (зелених) інвестицій (за Кіотським протоколом). Загальний кошторис проекту складає близько 63 млн дол. США і передбачає впровадження сучасного енергетичного комплексу на лівобережному масиві Дніпродзержинська із застосуванням газопоршневих когенераційних установок та теплових насосів для потреб опалення і гарячого водопостачання лівобережного житлового масиву (80 тис. мешканців).