03-08-2009
29 липня за ініціативою Дніпродзержинського міського голови Ярослава Корчевського відбулося позачергове засідання виконкому міської ради з визначення заходів щодо організації збільшення надходжень до місцевого бюджету від орендної плати за землю за новими ставками.
Виконком міської ради відзначив, що останнім часом керівниками промислових підприємств міста порушуються вимоги законодавства з питання плати за землю, що призводить до недоотримання місцевим бюджетом коштів.
Керівництво ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» (ДМКД), ВАТ «Баглійкокс», ВАТ «Дніпровагонмаш» та низка інших землекористувачів не виконують рішень міської ради та виконкому міськради з питань приведення орендної плати за землю до вимог діючого законодавства. На цей час ухиляється від підписання договорів оренди земельних ділянок і керівництво ВАТ «ДніпроАЗОТ». Таки дії, за інформацією начальника головного фінансового управління Дніпродзержинської міської ради Галини Фесун, можуть призвести до втрат місцевого бюджету на рівні близько 32 млн грн за рік.
Управлінням земельних відносин міської ради підготовлено 662 додаткові угоди до договорів оренди, оформлено на цей час лише 143 угоди за новими розмірами орендної плати. Відмовилися укладати додаткові угоди 108 орендарів, 357 угод — на розгляді у землекористувачів.
За інформацією ДПІ у Дніпродзержинську, керівництво ДМКД наразі відмовляється і задекларувати звітний розрахунок з орендної плати за землю на 2009 рік з урахуванням коефіцієнту індексації грошової оцінки землі.
Виконком міської ради прийняв рішення про попередження керівників підприємств про необхідність виконання рішень органів місцевого самоврядування та вимог законодавства та у разі відмови укладання додаткових угод залишив за собою право звернутися до органів прокуратури.
На засідання виконкому були запрошені 36 керівників промислових підприємств міста, участь у засіданні взяли лише 9 керівників.
Ярослав Корчевський підкреслив, що міська влада не хотіла б вживати жорстких заходів впливу на керівників підприємств у частині виконання вимог укладання додаткових угод про орендну плату за землю, але буде вимушена в разі ігнорування цих вимог ініціювати вжиття заходів кримінальної відповідальності до керівників підприємств, як у випадках із несвоєчасною виплатою зарплати.
У 2008 році у Дніпродзержинську не відбулося збільшення орендної плати за землю до трикратного розміру земельного податку, як це передбачено законодавством України (змінами до Закону «Про оренду землі»). У 2009 році плата за землю займає 30,5% у загальному обсязі власних доходів міського бюджету і визначена у сумі 79 млн 610,6 тис. грн. Міська рада Дніпродзержинська та виконком міської ради затвердили розміри орендної плати за землю у червні 2009 року.