До Дніпродзержинська прибула делегація японських спеціалістів для вирішення питань проекту спорудження у місті теплонасосної когенераційної станції
14-12-2009
10 грудня до Дніпродзержинська прибула делегація японських спеціалістів у складі представників компаній «Сумітомо-корпорейшн» та «Міцубіші», котрі разом із міським головою Ярославом Корчевським, представниками підприємства «Енергополіс», розробниками проекту профільних проектних інститутів, керівниками теплопостачальних підприємств міста обговорили проектні засади будівництва у Дніпродзержинську теплонасосної когенераційної станції (споруджуватиметься за рахунок зелених інвестицій за Кіотським протоколом на базі японського обладнання).
Для проектної прив’язки станції на одному з житлових мікрорайонів лівобережжя міста розглянуто три площадки промислової зони, обговорено заходи зі спорудження необхідних об’єктів інфраструктури.
За словами представників японських фірм, контракт на поставку обладнання станції ще перебуває у стадії розробки, але сподіваються, що найближчим часом він буде укладений. Подібні станції компанії будували в Японії та Північній Європі, де доведено їх ефективність у галузі теплопостачання та енергозбереження.
Проект будівництва теплонасосної когенераційної станції комплексної програми реконструкції системи теплопостачання Дніпродзержинська пройшов погодження у Національному агентстві екологічних інвестицій (НАЕІ) для отримання у подальшому фінансування за рахунок цільових екологічних інвестицій (за Кіотським протоколом).
Загальний кошторис проекту складає близько 63 млн дол. США і передбачає впровадження сучасного енергетичного комплексу на лівобережному масиві Дніпродзержинська із застосуванням газопоршневих когенераційних установок та теплових насосів для потреб опалення і гарячого водопостачання лівобережного житлового масиву (80 тис. мешканців). За проектом, загальна електрична потужність когенераційної установки складатиме 11,5 МВт, загальна теплова потужність — 9,4 МВт.
Дніпродзержинськ першим у Дніпропетровській області представив відповідні проектні пропозиції і отримав в числі перших трьох міст України погодження НАЕІ (разом з Алчевськом та Севастополем).
Будівництво теплонасосної когенераційної станції у Дніпродзержинську за проектом цільових екологічних інвестицій дозволить щорічно економити майже 40% природного газу на опалення та гаряче водопостачання лівобережного житлового масиву міста.