09-02-2010
В економіці Дніпродзержинська на 2010 рік обсяг експорту промислової продукції прогнозується на рівні 996,6 млн дол. США, що перевищує показник 2009 року на 52,1%. Про це повідомили у головному управлінні економіки Дніпродзержинської міської ради.
У 2010 році прогнозується незначне зростання обсягу імпортованої продукції до рівня 325,5 млн дол. США, що складає 102% до показника 2009 року. Зовнішньоторгівельний оборот складе
1 322,1 млн дол. США (зростання на 35,7% у порівнянні з 2009 роком), зовнішньоторгівельне сальдо — 671,1 млн дол. США (зростання на 99,6%). Прогнозний коефіцієнт покриття експортом імпорту складатиме 3,1.
Серед головних чинників зростання обсягів експорту та імпорту продукції слід зазначити прогнозоване пожвавлення економічної активності на світових ринках готової продукції, зокрема, сировинного спрямування, внаслідок часткового подолання найбільш негативних тенденцій та явищ, зумовлених світовою економічною кризою, та відносне підвищення економічної активності вітчизняних суб’єктів господарювання внаслідок відновлення механізмів кредитування господарських операцій та споживчого кредитування.
Так, найпотужніше у місті підприємство — ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» — у 2010 році прогнозує значно підвищити обсяг експорту (на 75% у порівнянні з 2009 роком). Зовнішньоторгівельний оборот підприємства має зрости на 59%.
ВАТ «Баглійкокс» прогнозує більш ніж втричі збільшити обсяг експорту продукції у порівнянні з 2009 роком.
ВАТ «Дніпродзержинський коксохімічний завод» прогнозує у 2010 році у 2,5 рази збільшити обсяги експорту продукції проти рівня 2009 року.
Подальше нарощування експортного та імпортного потенціалу набуває особливого значення як фактор розвитку багатьох галузей і виробництв міста, джерело надходження валюти та забезпечення економічної безпеки.
Питома вага експорту продукції підприємств Дніпродзержинська у загальному обсязі експорту Дніпропетровської області складає майже 8%. Промислова продукція міста користується попитом у більш ніж 60 країнах світу. Переважна більшість товарів експортується в країни СНД та Балтії, до Європи, Туреччини, Індії, Китаю, Північної та Південної Америки. Імпорт товарів, в основному, здійснюється з Росії, країн Європи та ближнього зарубіжжя.