02-03-2010
26 лютого до Дніпродзержинська на запрошення міського голови Ярослава Корчевського прибули представники Швейцарії для вивчення перспектив співробітництва у галузі втілення енергозберігаючих засобів, впровадження демонстраційних проектів модернізації теплопостачання.
У виконкомі Дніпродзержинської міської ради пройшла зустріч з програмним менеджером відділу з питань фінансування інфраструктурних проектів Державного секретаріату Швейцарії з питань економіки Брігіт Куенде та представниками Швейцарської агенції з розвитку проектів у галузі економіки та співробітництва в Україні.
Запропонований швейцарськими представниками проект стосується в основному впровадження автоматизованих систем обліку теплової енергії, участі у міських програмах реструктуризації теплозабезпечення за низкою вже розроблених техніко-економічних обґрунтувань: втілення системи теплонасосів, будівництва сучасних котелень тощо.
Швейцарські фахівці разом з керівниками профільних управлінь міської ради та комунальних підприємств побували на новій котельні у Дніпродзержинську, спорудженій за сучасними проектами у 2008 році, обговорили перспективи впровадження на лівобережнму житловому масиві теплонасовної станції у відповідності до потреб та в використанням переваг компактного заселення і розвитку інфраструктури масиву.
«Дніпродзержинськ сьогодні пропонує низку перспективних розробок у галузі енергозбереження та модернізації систем теплопостачання, але не має можливостей переведення існуючих підприємств теплокомуненергетики на вугілля або інше пальне. Ми відкриті до впровадження нових технологій і наукових розробок і здані створити належний інвестиційний клімат для розширення програм енергозбереження, як того потребують виклики часу», — сказав Ярослав Корчевський.
Учасники наради домовилися про надання експертним групам вичерпної інформації щодо участі швейцарської сторони у проектах енергозбереження в Дніпродзержинську.
У Дніпродзержинську функціонують значні промислові бази для виготовлення сучасного енергозберігаючого обладнання, зокрема геліопрофілів, автоматизованих котлів, наукова база Дніпродзержинського технічного університету з розробками у галузі енергозбереження, а також значні потенційні можливості потужних промислових підприємств металургійної та хімічної галузі у частині розподілу енергоресурсів. Втілення заходів існуючої у місті програми енергозбереження надасть можливість щорічної економії 25-30% витрат бюджетних коштів на енергоспоживання.