13-04-2010
У Дніпродзержинську розробляється концепція сталого розвитку міста, де стан навколишнього природного середовища розглядається як нерозривне поєднання соціальних, економічних та екологічних факторів розвитку міста. Про це повідомили в управлінні охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради.
У поточному році звершується термін дії Програми виходу міста з екологічної кризи на 2006-2010 роки, заходи програми не виконані у повному обсязі через брак коштів, екологічна ситуація у місті оцінюється як загрозлива, тому заплановано розробку нової Програми виходу з екологічної кризи міста Дніпродзержинська на наступні 5 років.
Небезпечна екологічна ситуація, що склалася у Дніпродзержинську, визначена на рівні уряду, це знайшло відображення у спеціальних державних природоохоронних програмах, розпорядженням та постановах КМУ.
Для забезпечення реалізації всіх природоохоронних заходів, передбачених у міській та обласній природоохоронних програмах, здійснення першочергових заходів поліпшення екологічного стану Дніпродзержинська міською владою запропоновано пілотний проект комплексу екологічних заходів за рахунок повернення до міського бюджету коштів, що сплачуються підприємствами міста за забруднення навколишнього природного середовища.
Результатом впровадження проекту має стати забезпечення належних умов життєдіяльності у місті, впровадження сучасних технологій у природоохоронній діяльності, здійснення ефективного моніторингу екологічного стану території.
Проект представляє реальну спробу опрацювання моделі подолання екологічної кризи у місті та передачу досвіду іншим містам України, що мають високий рівень забруднення території.
У Дніпродзержинську представлено майже весь спектр екологічних проблем: радіаційне забруднення, шкідливі викиди промислових підприємств в атмосферу та річку Дніпро, підтоплення, перенасиченість міського полігону побутових відходів. За даними Управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради, загальний обсяг викидів в атмосферу становить 130,5 тис. тонн на рік. Обсяг викидів на 1 кв. км території міста — 914 тонн, це найбільше навантаження серед промислових міст України.