25-04-2008
У Дніпродзержинську пройшла нарада з питань будівництва промислової залізничної колії від заводу АК «Демос» до станції «Правда» Придніпровської залізниці.
У нараді взяли участь представники Дніпропетровської обласної та Дніпродзержинської міської ради, фахівці управлінь, а також начальник відділу ядерного палива, радіаційної безпеки та поводження з радіоактивними відходами департаменту ядерної енергетики та атомної промисловості Мінпаливенерго Людмила Мєтєлєва, начальник державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки у Дніпропетровській області Сергій Миць.
Особливість спорудження залізничної колії довжиною 3,5 км. для потреб АК «Демос», що спеціалізується на переробці відходів металургійного виробництва, полягає в тому, що дільниця колії проходитиме по верхній дамбі хвостосховища радіоактивних відходів (РАВ) Придніпровського хімзаводу «Дніпровське», де накопичено близько 12 млн. тонн РАВ.
Учасники наради ознайомилися з ситуацією на місті прокладання колії, потім висловили свої зауваження та пропозиції щодо надання дозволів на будівництво колії у виконкомі міської ради.
Міський голова Дніпродзержинська Ярослав Корчевський повідомив про вагоме екологічне значення будівництва колії з огляду на більш мобільну переробку відходів металургійного виробництва та економічні переваги вивозу щебеня для будівництва доріг не лише річковим, а й залізничним транспортом.
На нараді визначені попередні засади для початку формування техніко-економічного обґрунтування будівництва колії, екологічної експертизи, та ряду інших експертиз на вимогу державного комітету ядерного регулювання та Мінпаливенерго.
Для добудови колії АК «Демос» планує витратити близько 2 млн грн. За словами керівництва підприємства, з інженерної точки зору напруження руху залізничною колією не буде справляти суттєвого впливу на дамбу «Дніпровського». Будівництво колії було розпочате у 1993 році, але призупинено з огляду на режимність та екологічну небезпеку частини території, якою проходитиме колія.
На території Дніпродзержинська складовано понад 36 млн тонн РАВ, що утворилися від переробки уранової руди на Придніпровському хімічному заводі (Дніпродзержинськ) за період з 1948 до 1991 року. Хвостосховище «Дніпровське» — одне з найбільших і примикає до річки Коноплянка, яка впадає у Дніпро.