Пілотний проект виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи містить доказову базу зв’язку погіршення здоров’я населення з екологією
29-07-2010
Запропонований до розгляду урядовими структурами, розроблений фахівцями управління навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради із залученням провідних науковців та експертів, за ініціативи міського голови Ярослава Корчевського, Пілотний проект виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи на 2011-2013 роки містить значну доказову базу зв’язку погіршення рівня та якості життя населення міста з екологічним контекстом.
Проект містить інформацію щодо стабільно високе зростання впродовж останніх п’яти років захворюваності населення міста на злоякісні новоутворення, хвороби ендокринної системи, серцево-судинні хвороби та алергії.
Ці показники захворюваності вищі загальнодержавних і обласних та мають постійну тенденцію. Зокрема, захворюваність населення міста на рак легенів на 40% вища, ніж в інших промислових містах України.
Прослідковується досить тісна кореляційна залежність між рівнем онкозахворюваності та наявністю канцерогенного фактору у складі викидів промислових підприємств.
Дані імунологічного обстеження, проведеного у Баглійському районі міста (найбільша промислова зона), вказують на наявність набутого імунодефіциту: у 30% обстежених вміст свинцю в крові перевищує норму.
За результатами аналізу медико-статистичних даних, стан здоров’я населення Дніпродзержинська характеризується як незадовільний. Пілотний проект містить декілька екологічних програм щодо мінімізації впливу антропогенних факторів на здоров’я населення.
За даними Пілотного проекту виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи на 2011-2013 роки, середня тривалість життя мешканців міста складає 66,6 років (жінок – 72,7 роки, чоловіків – 60,7 років). Середня тривалість життя по Україні – 68,6 років.