11-11-2010
Дніпродзержинська міська СЕС за результатами моніторингових лабораторних досліджень факторів навколишнього середовища, що впливають на здоров’я населення, направила до міської влади пропозицію звернутися від імені територіальної громади до керівників та власників ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» (ДМКД) з вимогами посилити природоохоронну діяльність. Про це повідомило інформагентство «Придніпров’я» з посиланням на Дніпродзержинську СЕС.
Засадами звернення мають слугувати дані про перевищення нормативів забруднюючих речовин в атмосферному повітрі в зоні впливу ДМКД: у 70-90% досліджених проб повітря вміст пилу перевищує гранично допустимі концентрації. За інформацією міськСЕС, ДМКД, розташований у центрі міста, фактично впливає на якість повітря всіх його районів, валовий викид забруднюючих речовин ДМКД становить 95% від загального обсягу викидів всіх промислових підприємств міста.
МіськСЕС відзначає, що з 2007 року виконання природоохоронних заходів на ДМКД надало певних результатів: рівень викидів скоротився на 10%, або на 14 тис. тонн (у 2007 році рівень викидів ДМКД складав 115 тис. тонн, наразі 101 тис. тонн). Реконструкція аглофабрики підприємства, яка мала розпочатися у 2007 році та надала б можливість скоротити викиди на 70 тис. тонн на рік, не здійснюється, відповідний план інвестувань та програма реконструкції не затверджені.
Вимога міської влади до власників підприємства має стосуватися розробки програми будівництва нової аглофабрики у комплексі з високоефективним пилогазочисним обладнанням та визначенням конкретних термінів фінансування природоохоронного заходу.
Дніпродзержинськ має досвід результативності звернень до керівників підприємств з екологічними вимогами: у 2008 році, після масових скарг населення на забруднення повітря у зоні впливу Дніпродзержинського цементного виробництва ПАТ «ХайдельбергЦемент Україна», міська влада на основі результатів досліджень міськСЕС звернулася до власників підприємства у Німеччині щодо розробки ефективних природоохоронних заходів. За результатами звернення екологічна ситуація в зоні впливу підприємства значно поліпшилася.