10-06-2011
Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики рекомендуватиме Кабінету Міністрів при внесенні змін до Державного бюджету України збільшити видатки на виконання екологічних заходів у Дніпродзержинську. Про це повідомив начальник управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради Андрій Можейко.
Такими були основні протокольні підсумки виїзного засідання Комітету, що відбулося 7 червня у Кривому Розі, яка одним з питань розглянула стан виконання заходів щодо забезпечення екологічної безпеки Дніпродзержинська та приведення в екологічно безпечний стан уранових об’єктів виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод» (ПХЗ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 року).
За підсумками засідання Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи ухвалив низку рішень по місту. Зокрема, це стосується збільшення видатків до показників, передбачених Державною цільовою програмою з приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод» в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення. Заходи цієї програми передбачають фінансування на рівні 13 млн грн, які і обіцяно виділити у повному обсязі.
За словами Андрія Можейка, головним чином кошти будуть спрямовані на рекультивації промислового відстійника у балці Ясинова (4,5 млн грн) закупівлю медичного обладнання для обстеження мешканців міста, здійснення моніторингу стану навколишнього середовища. За окремою частиною програми підприємство «Бар’єр» має виконати низку робіт з мінімізації впливу на навколишнє середовище ховстосховищ відходів уранового виробництва. Це стосується сховища «База С», яке знаходиться поряд із селищем Таромське. Протокольним рішенням наради визначено передати на баланс «Бар’єру» хвостосховище «Спірне» по вул. Лазо.
У 2010 році підприємствами Дніпродзержинська викинуто в атмосферне повітря 108,5 тис. тонн забруднюючих речовин. В середньому на одного мешканця — це 432 кг на рік. Цей показник по місту перевищує середній рівень по країні майже у 5 разів, по області — майже у півтора рази. У 2009 році Кабінетом Міністрів України було затверджено державну програму з приведення в екологічно безпечний стан уранових та виробничих об’єктів «Придніпровського хімзаводу». Згідно з нею, передбачено провести досить важливі й масштабні роботи. У 2010 році на її виконання передбачалося 26,7 млн грн, фактично профінансовано лише 50%. 11 серпня 2010 року ухвалено Розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження заходів щодо забезпечення екологічної безпеки Дніпродзержинська та поліпшення соціального захисту його населення на 2010–2012 рр. На цю програму передбачено 127,3 млн грн.