За матеріалами ІАА «Придніпров’я»
28-05-2008
27 травня Дніпродзержинська міська громадська екологічна організація «Голос природи» провела перед будівлею міськвиконкому акцію-звернення до депутатів міської ради.
Перед початком чергової сесії міської ради активісти «Голосу природи» передали депутатам листівки-звернення, в яких висловлене занепокоєння низькою ефективністю реалізації у Дніпродзержинську державної програми з приведення об'єктів колишнього уранового виробництва в екологічно безпечний стан та захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання, а також обурення з приводу того, що міська влада не залучає громадськість міста до оцінки результативності виконання програми і пошуку шляхів виходу міста з екологічної кризи.
Учасники акції висловили пропозиції внести до державної програми заходи щодо вивчення впливу хвостосховищ радіоактивних відходів на стан здоров'я населення, проведення ретельного радіаційного моніторингу Дніпродзержинська з метою вишукування несанкціонованих захоронень відходів, що мають іонізуюче випромінювання.
Активісти «Голосу природи» звернули увагу депутатів на низький рівень інформування населення та органів місцевого самоврядування про причини невиконання заходів державної програми щодо об'єктів уранового виробництва, обсяги фінансування робіт, впливу іонізуючого випромінювання на робочий персонал проммайданчика Придніпровського хімзаводу та населення міста.
Дніпродзержинська громадська екологічна організація „Голос Природи” (ДГЕО) створена у 1999 році. Напрямки діяльності: інформування населення про актуальні природоохоронні проблеми і шляхи їх вирішення, залучення громадськості до природоохоронної діяльності.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, територія промислового майданчика — 250 тис. кв. м, на території міста складовано близько 36 млн тонн відходів ПХЗ. У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).