29-05-2008
27 травня сесія Дніпродзержинської міської ради схвалила та направила до Кабінету Міністрів України відкрите звернення щодо розгляду питання надання Дніпродзержинську особливого статусу з метою отримання містом державної підтримки у вирішенні проблем, пов'язаних з виходом із екологічної кризи, та забезпечення безпечних умов проживання на його території.
У зверненні зазначено, що територія міста характеризується наявністю великих підприємств важкої промисловості, які розташовані в межах центральних районів міста та суттєво впливають на його екологічний стан.
Показники викидів промислових підприємств значно перевищують середній рівень по країні: на душу населення — майже у 5 разів, по щільності на кв. км — у 120 разів. Щороку в місті утворюються 3,3 млн. тонн промислових відходів, з яких 114 тис. тонн є токсичними. У Дніпро підприємствами щорічно скидається понад 170 млн кубометрів стічних вод. Потенційно небезпечними є 10 сховищ радіоактивних відходів колишнього уранового виробництва, в яких складовано 43 млн тонн.
У зверненні висловлено прохання розглянути питання надання Дніпродзержинську особливого статусу для отримання державної підтримки у вирішенні екологічних проблем, затвердження коригуючого коефіцієнту фінансової забезпеченості для місцевого бюджету.
Додатково на сесії до звернення внесені пропозиції щодо надання ветеранам Придніпровського хімзаводу (переробка уранових руд з 1938 до 1991 р.) статусу учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи та недопущення будівництва у місті екологічно небезпечного виробництва монометіланіліну (на території ВАТ «ДніпроАЗОТ»).
На території Дніпродзержинська розташовані 62 промислових підприємства металургійної, хімічної, коксохімічної (2 потужних коксохімзаводи), машинобудівної промисловості, галузей енергетики, будматеріалів. Місто з населенням 253 тис. осіб виробляє щорічно промислової продукції на 12,5 млрд грн, що в розрахунку на кожного мешканця у 4 рази перевищує загальнодержавний показник