«На Дніпропетровщині в ході модернізації охорони здоров'я поєднані інтереси пацієнтів, лікарів і місцевих громад. Це цілком відповідає тим завданням медичної реформи, які поставив Президент», – Ірина Акімова
15-08-2011
Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова та Міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко відвідали медичні установи Дніпропетровщини. Зокрема, Центр первинної медико-санітарної допомоги №11 та Дніпропетровську центральну районну лікарню.
В огляді також взяли участь заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Марія Пустова, заступник голови Дніпропетровської облради Андрій Шипко, начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург, мер м. Дніпропетровська Іван Куліченко, голова Дніпропетровської райдержадміністрації Вадим Кобиляцький, директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської міськради Олександр Рудяк, в.о. головного санітарного лікаря Дніпропетровської області Катерина Вайнер ректор Дніпропетровської державної медичної академії Георгій Дзяк.
«На Дніпропетровщині хороша команда фахівців, яка в ході модернізації системи охорони здоров'я відпрацьовує такі варіанти перебудови мережі лікувальних заходів, які поєднують інтереси пацієнтів, лікарів та місцевих громад. Нагадаю, що саме таке завдання ставив Президент України, коли почав упроваджувати медичну реформу. Він наголосив – жоден лікувальний заклад не повинен бути закритий, жоден лікар не повинен лишитися поза увагою органів місцевої і центральної влади, а тим більше не може бути звільнений. Має бути механізм, який поєднує в одне ціле інтереси всіх зацікавлених сторін», – наголосила Ірина Акімова. Практичним втіленням такої єдності, зазначила вона, є паспорт трансформації лікувального закладу, який наразі запроваджено на Дніпропетровщині. «Це дуже важливий, потрібний і цікавий інструмент», - сказала перший заступник глави Адміністрації Президента України.
Другим ключовим моментом в ході модернізації системи охорони здоров'я в Дніпропетровській області Ірина Акімова відзначила успішну практику поєднання бюджетного фінансування медзакладів із залученням коштів бізнесу. «Бюджетних коштів завжди буде обмежена кількість. Тому ефективна робота з місцевим бізнесом, місцевими спонсорами може зробити суттєвий внесок у справу модернізації системи охорони здоров'я, в тому числі на первинному рівні, в тому числі в сільській місцевості», - зазначила вона.
Після ознайомлення з роботою Центру первинної медико-санітарної допомоги №11 та Дніпропетровської центральної районної лікарні Ірина Акімова та Олександр Аніщенко разом з губернатором Олександром Вілкулом провели нараду з міськими головами, головами райдержадміністрацій, начальними міських та районних структурних підрозділів охорони здоров'я, головними лікарями центральний районних та міських лікарень області. В ході наради були обговорені питання модернізації охорони здоров'я. Зокрема, покращення роботи «швидкої допомоги» шляхом  створення в області єдиної диспетчерської служби екстреної медичної допомоги через встановлення на всі автомобілі служби GPS-навігації, створення додаткових пунктів базування та бригад «швидкої». 
 
Довідково
Центр первинної медико-санітарної допомоги №11 у Дніпропетровську – перший заклад первинної медицини створений у рамках модернізації системи охорони здоров’я в області. До його складу ввійшли 4 амбулаторії загальної практики сімейної медицини (ЗПСМ) та адміністративно-господарчий підрозділ. За Центром з амбулаторіями закріплено більше 55 тисяч населення, у тому числі 9 750 дитячого населення.
В амбулаторії ЗПСМ працюють: 4 сімейних лікаря, 25 терапевтів, 14 педіатрів, 5 акушерів-гінекологів.
 
Дніпропетровська центральна районна лікарня введена (ЦРЛ) в експлуатацію в 1984 році й повністю реконструйована в 2009 році (кошторис капітального ремонту склав 17 мільйонів гривень).
Лікарня забезпечена медичним обладнанням на 90 %. У Дніпропетровській ЦРЛ повноцінно працює 9 відділень: терапевтичне, неврологічне, хірургічне, гінекологічне, пологове, отоларингологічне, дитяче-інфекційне, невідкладної допомоги, швидкої допомоги. Пункти базування швидкої допомоги розміщені у 7 містах та селах району, та всі автомобілі обладнано GPS-навігацією. У лікарні працює 185 молодших медичних спеціалістів та 91 лікар. У поліклініці Дніпропетровської центральної районної лікарні ведуть прийоми лікарі 37 спеціальностей.
 
.