23-08-2011
У Дніпродзержинську за участі голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула пройшла нарада з презентації проекту створення системи комплексного екологічного моніторингу (СКЕМ) міста, селищ Таромське та Сухачівка, територій зони впливу хвостосховищ відходів уранового виробництва.
Проект створення СКЕМ представив на нараді міський голова Дніпродзержинська Станіслав Сафронов, котрий поінформував, що за рахунок коштів Держбюджету у місті розпочато роботи зі створення СКЕМ. У нараді з презентації проекту СКЕМ взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, Дніпродзержинської міської ради, представники наукових та проектних організацій, промислових підприємств міста.
Відповідно до договору з корпорацією «Укратомприлад», проведено обстеження об’єкту моніторингу, розроблено концептуальний проект та технічне завдання на СКЕМ, визначено обладнання першої черги. У 2011 році заплановано виконання комплексу робіт зі створення першої черги СКЕМ у складі центру управління, двох постів радіаційного контролю, постів контролю нерозповсюдження радіоактивного забруднення та поста контролю радіоактивних аерозолів. СКЕМ надасть можливість не лише об’єктивно оцінювати екологічний стан, але й вживати заходи з попередження та усунення виявлених недоліків.
Станіслав Сафронов подякував Олександру Вілкулу за підтримку у вирішенні екологічних проблем, яке місто отримує на державному рівні. Постановою КМУ від 20 липня затверджено порядок використання коштів — 13 млн грн, передбачених у Державному бюджеті на здійснення першочергових екологічних заходів у Дніпродзержинську. Одним з таких заходів і є впровадження системи екологічного моніторингу (план цих заходів затверджено постановою КМУ у серпні 2010 року).
За словами Олександра Вілкула, відпрацьована у Дніпродзержинську система екологічного моніторингу як пілотний проект слугуватиме у подальшому для інших міст із значним техногенним перевантаженням.
У Дніпродзержинську представлено майже весь спектр екологічних проблем: радіаційне забруднення, шкідливі викиди промислових підприємств в атмосферу та річку Дніпро, підтоплення, перенасиченість міського полігону побутових відходів. За даними управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради, загальний обсяг викидів в атмосферу становить 108 тис. тонн на рік.