31-10-2011
28 жовтня рішенням чергової сесії Дніпродзержинської міської ради затверджено програму розвитку земельних відносин у місті на 2012-2016 роки, надано характеристику стану реформування земельних відносин, за якою роботи із встановлення меж міста у зв’язку із набуттям чинності Генерального плану набули нового етапу.
На теперішній час існуюча межа міста зазнала значних змін і не відповідає сучасним вимогам, що негативно впливає на розвиток міста, управління земельними ресурсами, формування адекватної системи оподаткування. Крім того встановлення межі міста надасть можливості визначитись з правовим становищем таких населених пунктів, як селище Світле та Карнаухівка. Для усунення цих проблем програмою передбачається реалізація головних завдань щодо подальшого реформування земельних відносин.
Роботи із встановлення меж Дніпродзержинська були розпочаті у 2003 році. Виконання здійснювалося державним підприємством «Дніпропетровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». Виконані роботи із встановлення межі міста, яка проходить територією Дніпропетровського та Криничанського районів. У зв’язку з невирішеністю питання проходження межі міста по території Петриківського району роботи із встановлення меж були призупинені, але наразі, з набуттям чинності нового генерального плану, ці роботи набули нового етапу. Завершення робіт із встановлення меж міста заплановане програмою на 2012 рік. Обсяги фінансування (місцевий бюджет) становитимуть 550 тис. грн.
Генеральний план міста (затверджений 12 лютого 2011 року на позачерговій сесії Дніпродзержинської міської сесії) розрахований на період до 1 січня 2026 року та прогнозовану чисельність населення міста — 257,5 тис. осіб. На опорний рік розробки проекту генплану (2004 рік) територія земель Дніпродзержинської міської ради складала 13779 га, з них площа міста становить 11769 га, площа селища Карнаухівка — 2010 га, крім того, міській раді підпорядковано 1232 га земель, що входять до інших адміністративно-територіальних одиниць (Петриківський район) на засадах розпорядження Ради Міністрів Української РСР від жовтня 1984 року. Узгодження Генплану на всіх рівнях відбувалося впродовж тривалого часу, процедура його затвердження певним чином гальмувалася незгодою Петриківського району з встановленими кордонами міста. Генплан Дніпродзержинська отримав позитивні експертні оцінки. (Рішенням уряду УРСР у 1971 та 1983 роках до меж Дніпродзержинська віднесені землі Петриківського району на площах понад 900 га та 560 га відповідно).