Позачергова сесія Дніпродзержинської міської ради прийняла рішення для попередження надзвичайної ситуації у житлових будинках по вулиці Гастелло
01-02-2012
31 січня пройшла позачергова сесія Дніпродзержинської міської ради, скликана з метою попередження виникнення надзвичайної ситуації у житлових будинках №№17,18 по вулиці Гастелло, пов’язаної з погіршенням погодних умов.
Сесія врахувала протокольне рішення комісії з техногенно-екологічної безпеки від 28 січня 2012 року, яким визначено низку заходів щодо налагодження теплозабезпечення цих будинків, що залишилися без опалення.
Для закупівлі теплових конвекторів, виконання робіт із заміни електрокабелю у будинках з метою посилення їх потужності міська рада внесла зміни до міського бюджету, дозволивши управлінню житлового господарства міськради використати залишки коштів спеціального фонду бюджету розвитку на реконструкцію системи опалення житлових будинків по вул. Гастелло у сумі 800 тис. грн. Відповідні зміни внесені до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2012 рік, якими передбачені доповнення у частині реконструкції системи опалення будинку №17 з обсягом фінансування 290 тис. грн та будинку №18 з обсягом фінансування 510 тис. грн.
За коментарем міського голови Станіслава Сафронова, усі роботи із теплозабезпечення двох будинків по вул. Гастелло мають бути завершені вже 1 лютого: роботи розпочато 28 січня, до завершення реконструкції мешканцям передано у користування електрообігрівачі, на подвір’ї будинків встановлено пункт обігріву.
У відношенні керівництва санаторію «Дніпровський», котельня якого мала надавити опалення будинків по вул. Гастелло, міська влада ініціювала звернення до правоохоронних органів та ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» з визначення правових заходів за порушення низки законодавчих актів: самовільне відключення котельні без дозволів, узгоджень та попереджень.
Багатоквартирні будинки по вул. Гастелло №№17,18 розташовані біля санаторію «Дніпровський», їх система опалення приєднана до котельні оздоровниці — так повелось з моменту будівництва. Поки в санаторії були відпочиваючі, ще в листопаді, котельні працювали. Нині оздоровниця закрита, персонал звільнений. На рахунках кошти відсутні, і, за словами представника закладу, що належить ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», день роботи котельні коштує 8 тис. грн, (лише частина цих коштів відшкодовується споживачами). У частині квартир було встановлене індивідуальне опалення, але цього виявилося недостатньо: 80 зі 139 квартир двох будинків в люті морози залишаються без тепла. З метою термінового вирішення цієї проблеми міський голова створив робочу групу на чолі зі своїм першим заступником Костянтином Гузенком, доручивши вжити всіх необхідних заходів. Єдиним реальним шляхом вирішення проблеми визнано облаштування квартир електричними конвекторами (потужність газової магістралі не дозволяє встановлювати газові котли, втім, і електричний кабель, що живить будинки, навантажений на 90% і потребував заміни). Необхідне електричне обладнання виготовляють в Кіровограді, і за умови часткової передплати підприємство-виробник готове почати поставляти його. (Вартість комплекту становить від 4,5 тис. грн для однокімнатних квартир до 10 тис. грн для трикімнатних).