29-02-2012
28 лютого у виконкомі Дніпродзержинської міської ради пройшов брифінг для місцевих ЗМІ за участі голови постійної комісії міської ради з питань земельних ресурсів, комунальної власності та інвестицій Костянтина Переверзєва та заступника начальника управління земельних відносин міської ради Павла Пошти, на якому надано інформацію щодо стану сплати за землю та заходів міської влади із скорочення навантаження плати за землю для суб’єктів господарювання.
Після введення у місті нової нормативної грошової оцінки землі розмір плати за землю зріс, і представники опозиції заявили про невдоволення існуючим станом справ та проведення 29 лютого мітингу протесту з вимогою впродовж місяця переглянути нормативну грошову оцінку земель міста.
На брифінгу Костянтин Переверзєв надав обґрунтування необхідності встановлення з липня 2011 року нормативної грошової оцінки землі на рівні 202,37 грн за кв. метр, висновків експертних комісій щодо правильності її розрахунку та істинних розмірів підвищення плати за землю після застосування нормативної оцінки та коефіцієнтів базових розрахунків плати.
За його даними, твердження опозиції про нібито 20-кратне підвищення плати не має підстав, фіксується 6-10-кратне підвищення.
Оскільки попередня нормативна оцінка земель не переглядалася у місті понад десять років (у Дніпропетровську змінювалася тричі),то наразі зростання плати за землю відбувається суб’єктами господарювання болісно. Міська влада застосовує майже для 90% підприємців коефіцієнти на рівні 3-4 (максимальний – 12), для промислових підприємств встановлена пільга – 30%, для комерційних структур – 20%.
За інформацією Павла Пошти, більшість промислових підприємств переуклали угоди сплати за землю, здійснили інвентаризацію земель, передавши ділянки, що не використовуються для виробничої діяльності у комунальну власність. Таку детальну інвентаризацію ще до застосування нової нормативної грошової оцінки земель провело ПАТ «ДніпроАЗОТ», проводить ПАТ «ДМКД». ПАТ «Євраз Баглійкокс» передав місту паркову зону, залишивши за собою її обслуговування (очистку території, догляд за деревами).
За словами Костянтина Переверзєва як голови фракції Партії регіонів у міській раді, наразі перегляд грошової оцінки земель, якого вимагає опозиція, не виглядає ані законним, ані доцільним.
«Прийшов час визнати, що земля має використовуватися ефективно, тримати ділянку «про запас», як було раніше, або ухилятися від законних вимог сплати за землю неможливо. Встановлена нормативна грошова оцінка все одно діятиме впродовж 2012 року, її перегляд – процес тривалий і немає впевненості, що нова оцінка буде меншою, зате пільги застосовувати вже буде складніше. До того ж витрати бюджету для процесу розрахунку нової грошової оцінки становитимуть 400-600 тис. грн. Фракція ПР у міській раді запропонує сесії, призначеної на 29 лютого (як і мітинг опозиціонерів), свої ініціативи, що полягають у подовженні дії пільг щодо сплати на землю на 2012 рік та недоцільність перегляду існуючої грошової оцінки», — сказав Костянтин Переверзєв.
15 грудня 2010 року на пленарному засіданні другої сесії Дніпродзержинської міської ради 6-го скликання затверджено нормативну грошову оцінку земель міста. Нормативна грошова оцінка земель міста не затверджувалася міською радою попереднього скликання з 2008 року (виносилася на розгляд 13-и сесій), з висуненням низки вимог: проведення додаткової експертизи оцінки земель, перенесення розгляду питання для детальнішого обґрунтування, врахування ризиків виникнення неплатоспроможності суб’єктів господарювання, лобіювання непогодження з новою оцінкою з боку потужних промислових підприємств. У 2010 році затверджено і технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста на рівні запропонованої у 2008 році, виконану приватним підприємством «Лада», та введення її в дію з 1 липня 2011 року із застосуванням базової вартості 1 кв. метра земель міста у розмірі 202,37 грн. для визначення плати за землю. Надходження від плати за землю у Дніпродзержинську складами: у 2010 році – 90 млн грн, у 2011 році – 121 млн грн, на 2012 рік заплановано надходження на рівні 180 млн грн.