06-03-2012
На Дніпродзержинському державному підприємстві «Бар’єр» у березні очікують на візит групи експертів МАГАТЕ, яка зустрінеться з керівниками підприємств, розташованих на території колишнього ВО «Придніпровський хімічний завод» (ПХЗ, переробка уранових руд у 1948-1991 рр.), в управлінні (власності) яких знаходяться виробничі об’єкти колишнього уранового виробництва.
Під час перебування міжнародних експертів заплановано вивчення сучасного стану уранових об’єктів колишнього ПХЗ та здійснення оцінки існуючого рівня радіаційних і техногенно-екологічних загроз життєдіяльності людини та навколишнього природного середовища.
Ключовим моментом місії МАГАТЕ є підготовка пропозицій Уряду України щодо нормативно-правового врегулювання питань, пов’язаних із господарюванням суб’єктів підприємницької діяльності на проммайданчику колишнього ПХЗ та визначення Державного підприємства «Бар’єр» керуючою організацією з реабілітації радіоактивно забруднених територій, а також консервації (перепрофілювання, ліквідації тощо) уранових об’єктів.
Планується вивчення параметрів можливої міжнародної фінансової допомоги для додаткового фінансування заходів Державної цільової екологічної програми приведення в безпечний стан уранових об'єктів виробничого об'єднання «Придніпровський хімічний завод», затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року.
ДП «Бар’єр» (Дніпродзержинськ) створене у 2001 році для обслуговування хвостосховищ радіоактивних відходів (РАВ), що утворилися від переробки уранової руди на Придніпровському хімічному заводі (Дніпродзержинськ) за період з 1948 до 1991 року. На території міста складовано понад 42 млн тонн РАВ.