У Дніпродзержинську з успіхом пройшов V історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest»
06-06-2012
У Дніпродзержинському музеї історії міста з успіхом пройшов V історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest». Про це повідомило інформагентство «Придніпров’я» з посиланням на директора Дніпродзержинського музею історії міста Наталію Буланову.
Фестиваль представив сузір’я відомих українських творчих діячів: кінорежисера Михайла Іллєнка, Заслуженого артиста України Тараса Компаніченка, поетів, художників, майстрів народної творчості.
У рамках фестивалю пройшла виставка декоративно-прикладного мистецтва за участю народних митців з Дніпропетровська, Києва, Жовтих Вод, Полтави, Царичанки.
У кінозалі музею відбувся симпозіум «Запорізьке козацтво в історико-культурних вимірах». Відомі літератори з Дніпропетровська, Києва, Дніпродзержинська представили на фестивалі нові видання. Свою книгу «Зачарований Словом: життя та творчість Олекси Коваленка» презентувала директор музею історії міста Наталія Буланова, письменник з Кривого Рогу Геннадій Гусейнов представив книгу «Повернення в Портланд».
Музичні грані фестивалю представили його постійні учасники — етно-рок -гурт «Вертеп» з Дніпропетровська та уславлений кобзар сучасності — київський музикант Тарас Компаніченко. Учасники «Вертепу» та кобзар вперше вийшли разом на сцену, здійснивши спільний імпровізований виступ.
Виставу «Мамаіада» показали глядачам випускники Київського університету театру, кіно та телебачення.
Окрасою фестивалю стала художня виставка «Україна у знаках і символах», на якій творчі доробки представили 40 художників з різних областей України.
Фінал фестивальної програми було вирішено у кінематографічному жанрі. Вперше дніпродзержинські глядачі мали можливість побачити новий фільм режисера Іллєнка «Той, хто пройшов крізь вогонь» та поспілкуватися з кіномитцем.
Для учасників фестивалю була організована цікава екскурсія історичними місцями Придніпров’я: художники, поети, музиканти побували у домашньому музеї колекціонера Івана Сідака у Дніпрово-Кам’янці, відвідали могилу козака Мартюка.
Після завершення програми учасники фестивалю «Мамай-fest» говорили про майбутнє, зокрема, про перспективи організації шостого фестивалю. Усі погодилися з тим, що «Мамай-fest» має значний потенціал і, за умови вкладення порівняно скромних коштів, він цілком спроможний вийти на рівень помітних подій культурного життя національного масштабу.
У Дніпродзержинському музеї історії міста історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest» започатковано у 2008 році, у місті проводиться щорічно на початку червня. У рамках фестивалю у музеї проходять презентації художніх виставок, виступи фольклорних гуртів, свята української вишиванки за участі майстринь народної творчості, зустрічі з мамаєзнавцями, концерти кобзарського співу, конкурс дитячої творчості «Козак Мамай та його пісня», літературні вечори.