28-09-2012
Розроблено проект рішення Дніпродзержинської міської ради, яким пропонується реорганізувати дитячий притулок у Центр соціально-психологічної реабілітації дітей служби міської ради у справах дітей.
За проектом положення про діяльність Центру, цей заклад соціального захисту створюється для тривалого (стаціонарного) перебування дітей віком від 3 до 18 років, котрі опинилися у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.
Центр розрахований на 30 місць і може мати такі структурні підрозділи: відділення соціальної, психологічної та педагогічної діагностики і реабілітації, лікувально-профілактичне відділення, юридичну службу, службу «Телефон довіри для дітей», відділення екстреної допомоги.
У відділенні соціальної, психологічної та педагогічної діагностики і реабілітації створюються 2 групи по 10 місць, загальна чисельність дітей — до 20 осіб. Відділення аналізує стан педагогічної занедбаності дитини, надає соціально-психологічну допомогу, сприяє органам опіки та піклування у подальшому влаштуванні дітей, проводить роботу щодо встановлення місця проживання батьків, родичів, опікунів (піклувальників) дитини тощо.
Юридична служба звертається з клопотанням до відповідних органів, установ та організацій щодо захисту прав та інтересів дітей (житлових, майнових прав тощо), надає дітям або їх батькам, опікунам (піклувальникам), прийомним батькам, батькам-вихователям, іншим законним представникам консультації з правових питань, а також інформує їх про можливість отримання безоплатної правової допомоги.
Служба «Телефон довіри для дітей» надає телефонні консультації із соціальних, психологічних, педагогічних, правових та інших питань життєдіяльності дітей.
У відділенні екстреної допомоги створюється одна група на 10 місць, де проводяться психолого-педагогічні обстеження дітей, вивчення їх психологічного стану, умов життя і виховання у сім’ї, індивідуальних особливостей розвитку, особистих якостей, інтересів, причин самовільного залишення ними навчального закладу, втечі з сім’ї, вживаються заходи для встановлення особи дитини, надсилаються відомості про місце її перебування батькам (усиновлювачам) або опікунам (піклувальникам) органам внутрішніх справ, а також навчальним закладам, де навчалась дитина. Це відділення, до того ж, інформує служби у справах дітей про батьків (усиновлювачів) або опікунів (піклувальників) чи посадових осіб, котрі зневажають права та інтереси дітей, провокують їх асоціальну поведінку, самовільне залишення сім’ї, навчальних закладів, створюють загрозу їх здоров’ю та інтелектуальному розвитку, у разі потреби порушує клопотання про застосування до батьків (усиновлювачів) або опікунів (піклувальників) заходів громадського впливу, притягнення їх до кримінальної, адміністративної чи цивільно-правової відповідальності.
У Дніпродзержинську дитячий притулок створено у грудні 1995 року.