Олександр Вілкул: «Понад півтора мільйона жителів Дніпропетровської області отримують державну та регіональну соціальну підтримку»
31-10-2012
Понад півтора мільйона жителів Дніпропетровської області отримують державну та регіональну соціальну підтримку. Про це сказав губернатор Олександр Вілкул на урочистостях  з нагоди Дня працівників соціальної сфери, що відбулися в Дніпропетровському державному театрі російської драми імені Максима Горького. У заході взяли участь понад 500 працівників галузі. На зустрічі Олександр Вілкул відзначив нагородами кращих працівників соціальної сфери регіону.
«Турбота про людей, підвищення соціальних стандартів та якості життя наших громадян – це головне завдання, яке поставив наш Президент Віктор Федорович Янукович. Для досягнення цієї мети в області створена потужна система адресної соціальної підтримки громадян. В її рамках понад півтора мільйона жителів Дніпропетровської області отримують державну та регіональну соціальну підтримку», – сказав губернатор Олександр Вілкул звертаючись до працівників соціальної сфери регіону.
Перш за все, наголосив він, робота обласної влади спрямована на підтримку та захист ветеранів, пенсіонерів, інвалідів, дітей-сиріт та багатодітних сімей.
У рамках Комплексної стратегії розвитку регіону в області забезпечено стабільне зростання виробництва і заробітної плати. З початку 2010 року середня заробітна плата зросла на 61% і станом на липень 2012 року склала 3260 грн. А на підприємствах базових галузей, таких як ГМК, середня зарплата перевищує 4 тисячі, а на багатьох і 5 тисяч гривень. За цим показником Дніпропетровщина займає в країні провідні позиції.
За два з половиною роки в області створено понад 170 тисяч нових робочих місць. І до кінця 2012 року буде створено ще 20 тисяч. Заборгованість по виплаті зарплати з 2010 року скорочена в 7,2 рази (з 2010 року зменшено з 89 млн грн до 12,3 млн грн). Це рекордний показник в країні.
Потужним імпульсом у підвищенні якості життя є Соціальні Ініціативи Президента України. Вони забезпечили зростання пенсій, виплат, щорічних, щомісячних і разових матеріальних допомог. 
У 2012 році підвищену пенсію отримали близько мільйона пенсіонерів регіону. Пенсія в середньому збільшена на 153 грн і середній її розмір становить 1 тис 537 грн.
У 2 рази збільшені виплати інвалідам війни до Дня Перемоги. Для цієї категорії ветеранів у порівнянні з минулим роком збільшено розмір пенсії на 413 грн – у середньому до 2,5 тис грн.
Збільшено виплати для п'яти тисяч малозабезпечених сімей області (розмір допомоги в порівнянні з минулим роком збільшився на 450 грн з 1 тис 385 до 1 тис 835 грн).
Понад 124 тисячі сімей своєчасно і в повному обсязі отримують житлові субсидії. Це в два рази більше, ніж у 2010 році.
Особливу увагу обласна влада приділяє роботі з інвалідами. Це не тільки соціальні виплати, але й допомога в отриманні освіти, а також працевлаштування людей з особливими потребами.
І сьогодні на підприємствах регіону працевлаштовані та працюють близько 35 тисяч інвалідів. Це найвищий показник в країні.
На Дніпропетровщині першій в Україні створена система здобуття вищої освіти дітьми-інвалідами з вадами слуху та зору. У вишах області навчається близько тисячі молодих людей з особливими потребами.
Важливий напрямок соціального захисту громадян – це робота з сім'ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.
Для цього в регіоні реалізується масштабний проект «Родина для дитина». Він спрямований на розвиток сімейних форм виховання та профілактику соціального сирітства. Губернатор Олександр Вілкул поставив завдання: щорічно протягом п'яти років влаштовувати в сімейні форми виховання близько 20% вихованців інтернатів.
Більш ніж за рік реалізації проекту 808 вихованців інтернатних закладів вже знайшли свої сім'ї (зокрема, в 2011 році – 494, у 2012 – 314).
На сьогодні в області працює 86 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) і 347 прийомних сімей, в яких виховується 1 тис 215 дітей.
В рамках Соціальних Ініціатив Президента України на Дніпропетровщині штат працівників центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді збільшено у три рази, додатково введена 671 посада соціальних працівників. Це зроблено для того, щоб надати своєчасну допомогу і, перш за все, попередити кризову ситуацію в родині і не допустити розлучення дітей з батьками.
У цьому році відкрито Дніпропетровський «Артек» – дитячий центр соціальної реабілітації «Перлина Придніпров'я». Він розрахований на оздоровлення близько 3 тисяч дітей пільгових категорій – сиріт, позбавлених батьківського піклування та дітей з багатодітних сімей.
В центрі функціонує школа на 200 місць і сучасний медичний корпус. У ньому вже оздоровлено більше 1 тисячі дітей.
В системі органів праці та соціального захисту населення Дніпропетровської області працює 9 тис 399 людей. З них: 2 тис 631 – працівник органів праці та соціального захисту населення області; 2 тис 357 працівників будинків – інтернатів та 4 тис 411 – територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг). В системі соціального захисту на сьогоднішній день працює 7 фахівців, яким присвоєно звання «Заслужений працівник соціальної сфери».