06-11-2013
5 листопада у виконкомі Дніпродзержинської міської ради пройшла нарада з питань будівництва в місті притулку для бездомних тварин. У заході, який відбувся під головуванням міського голови Станіслава Сафронова, взяли участь керівники районних у місті рад, директори департаментів міської ради, керівники комунальних підприємств, представники громадських організацій.
Відкриваючи нараду, Станіслав Сафронов акцентував увагу на значущості проблеми безпритульних тварин у місті.
«Тварина повинна мати господаря та бути доглянутою. Але часом самі мешканці викидають собак на вулицю, чим посилюють проблему безпритульних тварин. Собаки поступово дичавіють і стають небезпечними для людей. Ми повинні докладати всіх зусиль, щоб цієї проблеми в місті не було, і на сьогоднішній день наш обов’язок – створити всі умови для братів наших менших», – зазначив міський голова.
На нараді було розглянуто низку питань, присвячених роботі майбутнього притулку для бездомних тварин.
Перше питання стосувалося припинення діяльності комунального підприємства «Фауна міста» шляхом приєднання до комунального підприємства «Зеленбуд». Міський голова назвав це вимушеною мірою: при реорганізації роботи комунальних підприємств надана пропозиція про об’єднання збиткових підприємств із прибутковими, і прийнято рішення приєднати «Фауну міста» до «Зеленбуду». «Це об’єднання є доцільним і спрямованим на розвиток підприємства», – наголосив Станіслав Сафронов.
За словами начальника КП «Зеленбуд» Ольги Шевченко, із приєднанням «Фауни міста» в її підприємстві внесено зміни до штату працівників, зокрема, введено посаду спеціаліста із роботи з бездомними тваринами. Проте значну проблему становить те, що підприємство було передане до складу «Зеленбуду» з великими боргами.
Ольга Шевченко зазначила, що міська громадська організація із захисту тварин «Zоощит» проблему бездомних собак загалом не вирішує, оскільки їх притулок призначений лише для хворих або агресивних тварин. Також існує проблема, пов’язана із собаками та кішками, які гинуть на дорогах міста. На сьогодні укладено договір про кремацію загиблих тварин, але ще не вирішене питання їх транспортування.
Було порушено питання доцільності влаштування притулку на вулиці Широкій, за адресою КП «Зеленбуд», однак мешканці прилеглого району категорично проти такого сусідства. На жаль, вимушена зупинка викликає обурення захисників тварин.
Друге питання порядку денного безпосередньо стосувалося розміщення майбутнього притулку за адресою КП «Зеленбуд» – вулиця Широка, 92. Заступник міського голови, директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради Сергій Понізов доповів, що така можливість була розглянута. Проте санітарно-епідеміологічна служба зробила висновок, що ця територія може бути використана за умови скорочення санітарної зони до 300 метрів або відселення мешканців. Також проблемою є підтоплення території на Широкій. Тому розміщення тут притулку не видається можливим, і доцільним є будівництво його по вулиці Лохвицькій, де вже замовлена проектна документація. «Зараз ми збираємо необхідні дані та проводимо проектно-вишукувальні роботи», – повідомив Сергій Понізов.
Третім питанням, розглянутим на нараді, було розроблення проектної документації щодо розміщення притулку для бездомних тварин.
Заступник міського голови, начальник управління містобудування та архітектури міської ради – головний архітектор міста Юрій Бєлобородов повідомив, що для розміщення притулку по вулиці Лохвицькій розроблена проектна пропозиція. Наразі необхідно завершити план території, а вже в наступному році – перейти до будівництва. Перепоною в цьому питанні є бажання будувати притулок на Широкій.
Представники громадської організації «Zоощит» наголосили, що підтримують будь-яку діяльність щодо спорудження притулку для тварин. Вони висловили пропозицію створити робочу групу для вирішення кожного з технічних питань будівництва притулку. Також було порушено питання щодо заохочення господарів до реєстрації та стерилізації своїх домашніх улюбленців.
Підбиваючи підсумки наради, міський голова Станіслав Сафронов поставив завдання спланувати заходи та конкретні дії, а саме: визначитися із будівництвом притулку по вулиці Лохвицькій, виконати проектну документацію, забезпечити фінансування, визначити необхідну суму за рахунок або існуючих коштів, або змін до бюджету. «Ми робимо спільну справу, і найголовніше у вирішенні цього питання – співпраця», – сказав міський голова.