На Дніпропетровщині розпочав свою роботу регіональний театральний фестиваль, присвячений 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря. У рамках фестивалю театри Дніпропетровщини продемонструють низку вистав та концертів за мотивами творів Тараса Шевченка, а також за мотивами його життя та творчості. Відкрив фестиваль на сцені Дніпропетровського академічного театру імені Тараса Шевченка Дніпродзержинський академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки балетом-феєрією «Душа поета».
Перший заступник губернатора Анатолій Крупський висловив сподівання, що вистави, показані у рамках фестивалю, дозволять жителям Дніпропетровщини глибше зрозуміти творчість Великого Кобзаря, надихнуть молодь до вивчення життя та творчості видатного письменника.
«Велич таких письменників, як Тарас Шевченко, полягає у тому, що їх твори не втрачають своєї актуальності впродовж століть. І через роки вони знову дають відповіді на гострі питання добра та зла, правди та несправедливості, надихають на працю та творчість. Переконаний, що вистави, які проходять у рамках фестивалю до 200-річчя Великого Кобзаря, стануть новим поштовхом для жителів регіону до вивчення творчості поета, до власної творчості, до зміцнення духовних цінностей», - сказав Анатолій Крупський.
Балет-феєрія «Душа поета» поставлений Дніпродзержинським академічним музично-драматичним театром ім. Лесі Українки за мотивами поеми Тараса Шевченка «Сон».
Як зазначає автор ідеї і режисер-постановник вистави Олександр Варуна, ця вистава - мистецький внесок театру до всенародного святкування 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря. Він зазначає, що поема «Сон» - це не тільки політичний памфлет і гостра сатира на царську Росію часів Миколи І, це ніби квінтесенція життя і творчості самого Шевченка, його художня автобіографія. У своєму «сні» герой поеми спочатку бачить «рай земний» - рідну Україну, з її дивною природою і страждаючим народом. Він чує «дзвін кайданів», пролітаючи над Сибіром, – і це ніби містичне пророцтво його майбутньої солдатчини. Потім душа поета уві сні потрапляє до столиці з її пишними палацами – саме там відбулися найважливіші події в житті Шевченка. Отже, в балеті-феєрії, засобами музики, пластики, сценографії відтворено фантасмагоричний, багатонаселений, прекрасний, але жорстокий і несправедливий світ, який намагається осягнути Душа Поета.
Переглянули виставу змогли бажаючі жителі Дніпропетровська та регіону, а також за особливими безкоштовними запрошеннями – ветерани, обдарована і талановита молодь, школярі-відмінники навчання та студенти театральних вишів.
Нагадаємо, що фестиваль проходитиме з 18 по 23 березня 2014 року на базі дніпропетровських театрів. У рамках фестивалю 8 театрів регіону представлять глядачам 12 прем’єр спектаклів та літературно-музичних композицій за творами Тараса Шевченка, а також присвячених його життєвому та творчому шляху. Організаторами фестивалю виступило Дніпропетровське міжобласне відділення Національної спілки театральних діячів за підтримки керівництва облдержадміністрації та обласної ради.