На Дніпропетровщині з нагоди Міжнародного дня театру 18 працівників сцени отримали обласні відзнаки
26-03-2014
Щороку 27 березня вся театральна спільнота світу відзначає своє професійне свято – Міжнародний день театру. Напередодні цього свята директори, головні режисери, актори театрів Дніпропетровщини зібралися на урочистий прийом у Дніпропетровській облдержадміністрації. Під час нього перший заступник губернатора Анатолій Крупський привітав працівників Храмів Мельпомени. 18 представників театрів Дніпропетровщини за особливий внесок в розвиток регіону отримали пам’ятні медалі, нагрудні знаки, грамоти та подяки голови ОДА. Також дипломами були нагороджені переможці обласного театрального фестивалю, присвяченого 200-річчю Тараса Шевченка.
 «Всесвітній день театру – це свято всіх працівників Храму мистецтв: акторів, режисерів, костюмерів, гримерів. Тих, хто своєю творчістю долучає до прекрасного, надихає, об’єднує навколо вічних життєвих істин мільйони небайдужих глядачів, незалежно від віку та національності. Не дарма цей міжнародний день традиційно проходить під девізом «Театр, як засіб взаєморозуміння та укріплення миру між народами», - зазначив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Анатолій Крупський. – Нехай ваш талант і надалі дарує шанувальникам цікаві прем’єри. Бажаю вам творчого натхнення, вдячних глядачів та нових омріяних ролей».
На Дніпропетровщині працюють драматичні, музичні, лялькові, молодіжні, телевізійні та аматорські театри. У них працюють високопрофесійні актори. Зокрема, 17 народних артистів України.
Сьогодні глядачі Дніпропетровщини мають можливість обирати вистави у різних жанрах: комедії, трагедії, історичні вистави, балети, опери. Більшість театрів області звертаються не тільки до творів вічної світової класики, а й слідкують за сучасною літературою та музикою. Це дозволяє залучати до театру глядачів різного віку.
Театральне життя Дніпропетровщини наповнене цікавими подіями. Театри постійно беруть участь в конкурсах та фестивалях, артисти одержують престижні нагороди. Так, у 2013 році хореографічне сказання “Княгиня Ольга” та фольклорне дійство “Колиска життя” Дніпропетровського академічного театру опери та балету були висунуті на здобуття Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка в номінації „Музика”.
 Щороку в регіоні відбувається низка театральних прем’єр. Зокрема, цього року до 200-річчя Тараса Шевченко на Дніпропетровщині пройшов обласний театральний фестиваль, на якому 8 театрів регіону представили глядачам 12 прем’єр спектаклів та літературно-музичних композицій за творами Великого Кобзаря. 1 місце на фестивалі виборола вистава «Душа поета» Дніпродзержинського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки. 2 місце розділили вистави «Иные духом» Дніпропетровського академічного театру російської драми ім. М.Горького та «І мертвим, і живим, і ненародженим…» Криворізького академічного театру музично-пластичних мистецтв “Академія Руху”. 3 місце - вистава «Наймичка» Криворізького академічного театру драми і музичної комедії ім. Т.Шевченка та вистава «Назар Стодоля» Дніпропетровського академічного музично-драматичного театру ім. Т.Шевченка.