03-07-2014
В усіх містах та районах Дніпропетровщини пройдуть тренінги з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Заняття будуть проводити кращі спеціалісти Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України. Перший тренінг розпочав свою роботу в облдержадміністрації та зібрав представників місцевого самоврядування всіх міст та районів регіону. Відкрили захід перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Крупський та позаштатний радник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Юрій Ганущак.
Вперше за всю історію незалежності Україна дійсно взяла курс на децентралізацію влади та збільшення повноважень громади. Це дозволить жителям територій самостійно вирішувати питання забудови, утримання місцевої інфраструктури, благоустрою, швидкої та первинної медичної допомоги, роботи садочків і шкіл, ЖКГ, пасажирських перевезень. Громада самостійно буде приймати рішення, наприклад, чи потрібно відкривати в селищі ще один дитячий майданчик, чи потрібно створювати навчально-виховний комплекс, послугами якого підприємства з вивозу сміття користуватися та ін. Безпосередньо на місцях будуть вирішуватися питання створення нових транспортних маршрутів та багато іншого.
Також Концепція реформування місцевого самоврядування передбачає ліквідацію в їх сьогоднішньому вигляді обласних та районних державних адміністрацій. Новий формат країни передбачає створення державного представництва в кожному регіоні. Це необхідно для того, щоб зберегти державу. Такий досвід вже успішно використовується в європейських країнах.
Органи центральної влади на місцях будуть наділені чотирма основними функціями:
1. Нагляд за дотриманням законодавства органами місцевого самоврядування;
2. Координація територіальних органів виконавчої влади. Якщо, наприклад, питання освіти місцеве самоврядування буде вирішувати самостійно, то Інспекція з контролю якості освіти буде підконтрольна державі. Це дозволить не допускати зловживань на місцях;
3. Контроль за наданням адміністративних, соціальних та інших послуг громадянам та юридичним особам.
4. В умовах надзвичайної ситуації або військового стану – управління всіма органами на території району чи області.
«Кожен представник органів місцевого самоврядування, кожен державний службовець на місцях повинен зрозуміти суть нових перетворень в державі. Наразі перед кожним з нас стоїть важливе завдання – навчитися вміло користуватися повноваженнями, що надасть держава громаді. Для цього сьогодні ми проводимо першу установчу нараду щодо роз’яснення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади», – наголосив Анатолій Крупський.
Ця конференція започаткує широку роз’яснювальну роботу, що буде проведена в регіоні. Подібні наради протягом двох тижнів пройдуть в районах області. На них будуть обговорені етапи проведення реформування місцевого самоврядування та визначено перші кроки подальшої роботи.
Нагадаємо, що первинним етапом виконання Концепції реформування місцевого самоврядування є впровадження змін до Конституції України. Обумовлено це тим, що саме Конституція визначає основи системи влади і без відповідних змін провести реформу неможливо.
Сьогодні облдержадміністрацією організовуються проведення публічних заходів з обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)». Проведено понад 100 зборів трудових колективів, 26 круглих столів, 10 громадських рад та 228 інших заходів, до яких долучилося понад 22 тисячі жителів області.
Створено регіональний організаційний комітет з проведення обговорення змін до Конституції України та регіональний комітет з реалізації в області Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.