07-08-2014
У Дніпродзержинську реалізуються заходи Комплексної програми профілактики правопорушень у місті на 2011-2015 роки, зокрема – соціальний захист осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я та соціального захисту населення міської ради.
Соціальний захист осіб, звільнених з місць позбавлення волі, здійснюється у відповідності до Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк». Для надання звільненим особам допомоги у вирішенні житлових питань, направленні на постійне місце проживання до стаціонарних установ, призначення соціальних виплат, оформлення до лікувальних установ міста, працевлаштуванні працюють спостережні комісії районних у місті рад.
За перше півріччя цього року відбулося 22 засідання спостережних комісій. Розглянуто 123 справи з питання конституційного захисту засуджених, які відбувають покарання у Дніпродзержинській виправній колоній № 34, а саме: щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання – 85 справ (надано згоду 58 особам, відмовлено 27 особам); щодо заміни невідбутої частини покарання більш м’яким (обмеження волі) – 16 справ (надано згоду 2 особам, погоджено відмову 14 особам); щодо переведення засуджених до колонії мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами утримання – 6 осіб; погоджено постанову щодо відмови у переведенні засуджених до колонії мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами утримання – 15 особам.
На засіданнях спостережних комісій розглядалися питання надання допомоги у ресоціалізації, соціальній адаптації, працевлаштуванні осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Були з’ясовані соціальні проблеми звільнених, основною з яких є необхідність надання матеріальної допомоги.
Протягом першого півріччя за рахунок коштів міського бюджету надано матеріальну допомогу 22 особам, які звільнилися з місць позбавлення волі, та особам без постійного місця мешкання на загальну суму 5300 грн., за рахунок коштів районних бюджетів – 16 особам на загальну суму 1750 грн.
На засіданнях спостережних комісій виконавчих комітетів Баглійської, Заводської та Дніпровської районних у місті рад розглядалися питання надання звільненим особам допомоги у побутовому влаштуванні, працевлаштуванні, вирішенні питань документування, направлення на медичне обстеження та лікування. Зокрема, 27 особам, які повернулись з місць позбавлення волі, було надано направлення до міського центру зайнятості на працевлаштування.
Контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання, здійснюється за місцем проживання – як службою дільничних інспекторів районних відділів міліції, так і кримінально-виконавчою інспекцією, яким сприяють квартально-вуличні комітети з організації громадського контролю райвиконкомів.