27-10-2014
У 2014 році на ПАТ «ЄВРАЗ Баглійкокс» завершено масштабний проект модернізації обладнання ТЕЦ, який дозволить суттєво знизити викиди забруднюючих речовин у водні ресурси. Загальна вартість робіт зі спорудження нового комплексу хімводопідготовки склала близько 85 мільйонів гривень. Це один з найбільших екологічних проектів Дніпродзержинська за останні 10 років, а також один із ключових заходів Програми виходу міста з екологічної кризи на 2011–2015 рр., які виконуються на підприємстві.
Запуск комплексу практично виключив негативний вплив виробництва на поверхневі води: тепер усі стічні води процесу хімводопідготовки включені в замкнутий цикл. Скиди виробничих вод від ХВП ТЕЦ повністю виключені, вода проходить ряд ступенів очистки та повторно використовується у виробництві.
«Введення в експлуатацію нового комплексу хімводопідготовки ТЕЦ – це важливий етап програми поліпшення стану навколишнього середовища Дніпропетровської області. Сучасне високотехнологічне обладнання дозволяє повністю очистити відпрацьовану воду, – зазначив генеральний директор ПАТ «ЄВРАЗ Баглійкокс» Сергій Бурилін. – Також у 2014 році підприємство знизило викиди в атмосферне повітря на 4,5 % порівняно з аналогічним періодом 2013 року».
Загальна кошторисна вартість об’єкту становить 85971,12 тис. гривень. Його впровадження дозволить знизити кількість стічної води на 42 тисячі кубічних метрів на рік, зменшити кількість забруднюючих речовин у стічній воді на 30 тонн на рік.
Основним видом діяльності ПАТ «ЄВРАЗ Баглійкокс» є переробка вугільних концентратів із виробництвом коксової продукції (коксу доменного, коксу валового, коксу кам'яновугільного, горішка коксівного, дрібниці коксівної) та хімічних продуктів коксування (смоли кам’яновугільної, амонію сульфату, бензолу сирого кам’яновугільного, кислоти сірчаної технічної), а також переробка бензолу сирого кам’яновугільного із виробництвом продуктів ректифікації.
У 2013 році на ПАТ «ЄВРАЗ Баглійкокс» вироблено 605,7 тис. тонн металургійного коксу.
Діяльність підприємства завжди направлена на зниження впливу виробництва на навколишнє природне середовище та покращення якості продукції. У 2006 році впроваджена система менеджменту якості відповідно до вимог ISO 9001:2000. У 2009 році успішно проведена перша ресертифікація на відповідність вимогам нової версії ISO 9001:2008, у 2012 році – друга, яка підтвердила, що усі процеси на підприємстві здійснюються в управляючих, контролюючих умовах та направлені на головну мету – постійне підвищення якості продукції. Планується впровадження системи екологічного менеджменту відповідно до ISO 14001.