У Дніпродзержинську визначено лауреатів міської премії в галузі культури, мистецтва та літератури
01-12-2014
У Дніпродзержинську визначено лауреатів щорічної премії за досягнення у розвитку культури, мистецтва та літератури за 2014 рік. Про це повідомили в управлінні культури міської ради.
За підсумками засідання експертної ради лауреатів премії визначено у шести номінаціях.
У номінації «Театральне мистецтво» перемогу здобули два автори та два виконавці балету-феєрії «Душа поета», поставленої Дніпродзержинським академічним музично-драматичним театром імені Лесі Українки за мотивами поеми Т. Г. Шевченка «Сон» до 200-річчя від дня народження Кобзаря. Лауреатами премії стали режисер-постановник театру, автор ідеї, лібрето, сценографії, режисер-постановник балету-феєрії «Душа поета» Олександр Варун; головний балетмейстер театру, балетмейстер-постановник вистави Наталія Клішина; виконавець партії Поета – артист балету І-ї категорії Євген Дудка; виконавиця партії Душі Поета – артистка балету, репетитор балету Ілона Єрошенко. Премію присуджено за високохудожнє втілення основної ідеї вистави – заклик до гідності, самоочищення, до відданої чесної праці задля процвітання рідної України.
У номінації «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» премії удостоєна майстриня з валяння вовни (фелтінгу) Надія Васильєва – за відродження та збереження національних цінностей, популяризації української культури, вшанування пам’яті Великого Кобзаря, активну участь у культурному житті міста.
Лауреатом премії в номінації «Музичне мистецтво» стала викладач класу бандури дитячої музичної школи № 3 Юлія Овсяннікова – за педагогічну майстерність, виховання підростаючого покоління в кращих традиціях народного музичного мистецтва, формування духовності на вивченні кращих традицій українського народу, активну участь у міських, обласних, регіональних конкурсах виконавської майстерності та культурно-масових заходах.
У номінації «Література» премії удостоєна Марія Дружко, член Національної Спілки письменників України – за збірку поезій «Стрітення», за особистий внесок у національно-культурний та духовно-естетичний розвиток поезії Дніпродзержинська та України.
Перемогу в номінації «Самодіяльна художня творчість» здобув колектив Палацу культури «Хімік» публічного акціонерного товариства «ДніпроАзот» (директор Анатолій Чайка), за високий професіоналізм в організації та проведенні культурно-масових заходів для мешканців міста, учнівської молоді, підлітків та працівників ПАТ «ДніпроАзот», утвердження ідей гуманізму, відродження та збагачення національної культури, свідомості та самобутності, за вагомий внесок у розвиток аматорської творчості в Дніпродзержинську.
У номінації «Бібліотечна справа» премії удостоєно колектив Центральної міської бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка – за впровадження проекту «Вічний для правнуків, безсмертний для нас» (керівник проекту Лілія Шушура), за систематичне і безперервне поширення серед читачів знань про життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка, ознайомлення з новими дослідженнями та виданнями його творів засобами книги, художнього слова через різноманітну сучасну систему масових заходів та за вагомий внесок у виховання підростаючого покоління.