04-12-2014
У Дніпродзержинську забезпечується соціальний захист громадян з інвалідністю. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я та соціального захисту населення міської ради.
Сьогодні в місті мешкає близько 9 тисяч інвалідів різних форм захворювання, з них 712 дітей-інвалідів. Створено та діє 9 громадських організацій, які об’єднують близько 3 тисяч інвалідів по слуху, зору, людей з ураженням опорно-рухового апарату. Відповідно до чинного законодавства інваліди міста забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації.
У місті діє Програма соціального захисту населення, якою передбачено ряд заходів щодо соціального захисту громадян з інвалідністю. Щорічно депутатами міської ради затверджується фінансування Програми соціального захисту населення міста на 2012–2017 роки, якою передбачено пільги зазначеній категорії громадян додатково до встановлених чинним законодавством.
Зокрема, цією програмою передбачено: надання адресної матеріальної допомоги сім’ям, в яких виховується двоє і більше дітей-інвалідів та діти-інваліди, прикуті до ліжка; встановлення пільг у розмірі 50% на оплату послуг з холодного водопостачання та водовідведення, абонентної плати за користування телефоном для інвалідів по зору 1 та 2 групи; надання інвалідам міста матеріальної та натуральної допомоги.
Медичні огляди для немобільних інвалідів проводяться на дому з виїздом спеціалістів та лабораторним обстеженням, за необхідності інваліди направляються на стаціонарне лікування. Медичними закладами інвалідам загального захворювання виписуються пільгові рецепти на отримання пільгових медикаментів.
У місті приділяється значна увага соціальній реабілітації дітей-інвалідів. Так, для забезпечення дітей-інвалідів соціальною послугою денного догляду за місцем проживання з 1 липня 2014 року на базі територіального центру Дніпровського району утворено відділення денного догляду для дітей-інвалідів, яке розраховане на 30 осіб віком від 3 до 18 років. Фактично – це нова форма надання соціальної послуги дітям з особливими потребами по типу дитячого садочка. Перебування дітей під наглядом фахівців дає можливість батькам частково або повністю відновити трудову діяльність та вивільнити час для вирішення побутових питань. Протягом дня діти знаходяться під наглядом досвідчених вихователів, помічників вихователів та медичного персоналу. У відділенні денного перебування створені умови для відпочинку та розвитку дітей з особливими потребами.
Відділення реабілітації змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів Баглійського територіального центру відвідує 30 інвалідів і дітей-інвалідів. Соціальна реабілітація здійснюється у комплексі з педагогічною, психологічною, медичною та трудовою реабілітацією. Проводиться обстеження дітей-інвалідів з метою діагностики розвитку, підтримується спілкування для набуття знань та вмінь з обласною психолого-медико-педагогічною комісією. Дітям-інвалідам, які знаходяться у відділенні, надаються послуги перукаря, допомога у вигляді одягу, взуття з відділення адресної допомоги. Проводиться комплекс лікувально-профілактичних заходів: лікувальний масаж, заняття з фізкультури, вітамінотерапія, ароматерапія, фітотерапія, кисневі пінки, ранкова гімнастика. Відвідувачі відділення забезпечуються безкоштовним дворазовим гарячим харчуванням.
У Заводському районі триває реконструкція приміщень колишнього дошкільного закладу для відкриття відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів з денним перебуванням. При територіальному центрі Заводського району для дітей-інвалідів працює клуб «Дружба», який постійно відвідують до 30 дітей-інвалідів.
Також у 2013 році рішенням Дніпродзержинської міської ради було затверджено міську програму щодо створення сприятливого життєвого середовища та доступу до об’єктів соціальної інфраструктури для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2014-2025 роки, якою передбачено видатки для реалізації заходів на 2014 рік у розмірі 1 мільйона гривень.
У профінформаційному секторі міського центру зайнятості інвалідам пропонується можливість професійної підготовки в центрах професійної реабілітації. Інформація постійно оновлюється. Встановлено комп’ютер із вільним доступом для шукачів роботи з обмеженими фізичними можливостями, які підключені до Інтернет-ресурсів, з інформацією про вакансії, законодавство України та інше.
Питання забезпечення прав інвалідів на освіту, з наданням їм можливості отримати інклюзивну освіту на всіх рівнях, перебуває на постійному контролі міської ради.
Цього року в дошкільних закладах та загальноосвітніх школах міста навчається та виховується 352 дитини-інваліда. Усі вони отримують різні форми навчання, відповідно до їх можливостей та запитів батьків як основних замовників освітніх послуг.
У спеціалізованих закладах міста навчається 69 дітей-інвалідів. Індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх закладах отримують 50 таких дітей, на загальноосвітній формі навчається 225 дітей-інвалідів. У загальноосвітніх школах № 23, 30, НВК «Гармонія» здобувають освіту 8 дітей-інвалідів, які переїхали з районів проведення антитерористичної операції.