ТОП-3 досягнень 2014 року: покращення екологічного стану Дніпропетровщини
16-12-2014
Зменшення обсягу забруднень, модернізація підприємств, запровадження новітніх технологій, які дозволять покращити екологічну ситуацію Дніпропетровщини, а також збільшення площ «зелених легень» регіону. Над цими питаннями у сфері екологічного захисту працювала обласна влада цього року. Прес-служба обласної державної адміністрації повідомила про найвагоміші досягнення 2014 року.
1. Промислові відходи зменшено на 8,7%
Незважаючи ні на що, на Дніпропетровщині протягом 2014 року велася активна робота з модернізації промислових підприємств та зменшення скидів в річки, викидів в атмосферне повітря регіону. Завдяки проведеним заходам в екосистему області потрапило майже на 13 млн тонн менше відходів. Загальний обсяг викидів в атмосферне повітря скоротився на 1,5%. А це значить, що в середньому кожен житель Дніпропетровщини цього року вдихає менше шкідливих речовин на 5 кг.
2. «Чорна мітка» поклала початок модернізації підприємств
У липні цього року Придніпровська ТЕС отримала «Чорну мітку» від громадськості регіону та обласної влади, а також суворе попередження та конкретні вимоги щодо припинення несанкціонованих викидів в атмосферу. Тоді ж отримали попередження і всі інші підприємства регіону: «чорну мітку» отримає кожен, хто не розпочне роботу над модернізацією. Перші результати вже є. На ДТЕК «Придніпровська ТЕС» завершено модернізацію очисних споруд промзливових вод. Відтепер вода перед тим, як потрапити до Дніпра, проходить додаткову очистку. На ПАТ «Євраз Баглійкокс» завершено реконструкцію водопідготовчої установки, що дозволило зменшити скидання стічних вод на 42 тис. м3/рік.
3. «Зелені легені» Дніпропетровщини збільшено на 2,5 тис га
Цього року на території області створено 176 об’єктів природно-заповідного фонду, загальною площею 92,4 тис. га, що становить 2,9 % від площі області.
Також у регіоні створено ботанічні заказники місцевого значення «Балка Зміїна» та «Витоки річки Саксагань», загальною площею 146 га та 418 га відповідно. Створена ботанічна пам’ятка природи «Краснопільський», загальною площею 80 га, а також регіональний ландшафтний парк «Балка Кобильна», загальною площею 1844 га.