ТОП-5 перемог 2014 року: розвиток медичної галузі на Дніпропетровщині
17-12-2014
Незважаючи на складну ситуацію в країні, на Дніпропетровщині триває розвиток однієї з найважливіших галузей – медицини. Прес-служба облдержадміністрації повідомила про ТОП-5 найвизначніших подій 2014 року.
1. Підвищено ефективність роботи служби швидкої меддопомоги
Введено в експлуатацію Єдину регіональну оперативно-диспетчерську службу «швидкої», будівництво якої було розпочато у Дніпропетровську ще в 2012 році. Це дозволяє забезпечувати 100% контроль над часом прибуття бригади швидкої меддопомоги на виклик до пацієнта. Крім того, цього року Дніпропетровщина отримала 90 нових «швидких», оснащених медобладнанням європейського зразка.
2. Розширено можливості надання якісної меддопомоги дитячому населенню
Цього року у Дніпропетровській лікарні №3 відкрито відділення вторинного виходжування недоношених немовлят. Раніше такого відділення у лікарні не було. Натомість воно функціонувало у дитячій лікарні №6 та було відірвано від загальної системи надання меддопомоги новонародженим. Тепер його перенесли у лікарню №3. Такий крок приведе до зниження смертності та інвалідності маленьких пацієнтів.
Також у Дніпропетровській обласній дитячій лікарні відкрито перше у регіоні ортопедичне відділення. Наразі це п’яте таке відділення в Україні. До цього у країні було лише 4 центри дитячої ортопедії – у Києві, Донецьку, Львові та Харкові. Матеріально-технічна база дозволяє проводити тут усі можливі види операцій на сучасному рівні. Значно скорочується період перебування пацієнта у лікарні – до одного дня. Відповідно, більш швидким є загоєння та одужання.
3. На високому рівні організовано надання допомоги постраждалим в АТО, а також переселенцям
З початку проведення АТО у медзакладах Дніпропетровщини надано допомогу понад 3,4 тис. постраждалим, прооперовано майже 1200 людей, проведено переливання 509 літрів крові та компонентів. На все це з обласного бюджету витрачено 21,2 млн грн. Зі складними пораненнями на лікування за кордон відправлено 45 бійців.
Проводяться профілактичні огляди переселенців. Оглянуто вже 40 тисяч людей. Взято на облік 675 вагітних, з них 309 жінок вже народили.
4. Відкрито нові гемодіалізні відділення для пацієнтів з нирковою недостатністю
Щорічно в області реєструється близько 200 пацієнтів з четвертою стадією ниркової недостатності. Для них єдиним методом лікування є гемодіаліз, який пацієнти змушені отримувати все життя. Крім того, вартість проведення гемодіалізу впродовж року на одну людину становить 200 тисяч грн. Це один з найбільш високозатратних методів лікування для бюджету будь-якої країни. Тому надання такої допомоги має велику соціальну значимість.
У квітні 2014 року відкрито нове відділення гемодіалізу у Дніпропетровській лікарні №4. А у липні відкрито після ремонту відділення гемодіалізу в обласній лікарні імені І.І.Мечникова. Наразі, окрім жителів Дніпропетровщини, гемодіаліз отримують 57 пацієнтів з Донецької та Луганської областей.
5. Світовий банк виділив 40 мільйонів доларів на фінансування медичної галузі Дніпропетровщини
Дніпропетровська область представила на розгляд Світового банку проект, який передбачає три напрями: посилення первинної медико-санітарної допомоги, профілактику серцево-судинних захворювань, створення приймально-діагностичних відділень з їх оснащенням для надання меддопомоги кардіологічним та неврологічним хворим у трьох потужних лікарнях міст – Дніпропетровську, Кривому Розі та Павлограді.
Проект розрахований на 5 років, а його старт запланований вже на початок 2015 року. На реалізацію задумів щодо розвитку медичної галузі регіону Світовий банк виділив 40 мільйонів доларів.