17-12-2014
На відкриття такого важливого об’єкта жителі Дніпропетровщини чекали два роки. Його будівництво розпочалось ще у 2012 році у рамках Нацпроекту «Вчасна допомога», проте введення центру у дію стало можливим лише за підтримки бюджету регіону. Про це повідомила прес-служба Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
Участь в урочистому відкритті диспетчерської взяли заступник голови облдержадміністрації – керівник апарату Геннадій Корбан, перший заступник Дніпропетровського міського голови Анатолій Крупський, в.о. директора обласного департаменту охорони здоров’я Ігор Македонський, Почесний Президент НВП «Монтекс» Михайло Фількін, медики.
«Наша область є першою у цьому напрямку. Я хочу подякувати усім, хто вклав свої зусилля та душу у створення цієї диспетчерської. Маю надію, що її відкриття дозволить рятувати ще більше людей. Крім того, за рахунок обласного бюджету придбані дороговартісні препарати для проведення тромболізісів, які дозволяють забезпечити пацієнтів якісною меддопомогою ще на шляху до лікарні», – сказав Геннадій Корбан.
Як розповів директор обласного центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф Радій Шевченко, сьогодні служба швидкої меддопомоги Дніпропетровщини представлена 6 станціями – Дніпропетровська, Криворізька, Дніпродзержинська, Новомосковська, Нікопольська, Павлоградська. Диспетчерські є також і на підстанціях, через що прийняття дзвінків та їх розподіл відбувається через декількох посередників. З початком роботи єдиного оперативно-диспетчерського центру такого не буде. Виклики зі всієї області надходитимуть одразу до єдиної диспетчерської, а звідси вони передаватимуться безпосередньо бригадам швидкої допомоги. Для цього всі автомобілі «швидкої» регіону оснащені GPS-системами, і на виклик до пацієнта виїжджає та бригада, яка територіально знаходиться ближче.
Наразі єдиний оперативний диспетчерський центр запускається у тестовому режимі – поки що це Дніпропетровськ та прилеглі райони.
«Це перший такий унікальний центр в Україні, створення якого завершило всю систему невідкладної меддопомоги. Вся комунікаційна система розроблена дніпропетровськими спеціалістами. Це виявилось набагато дешевше і більш ефективно. Загалом у нас буде дві центральні диспетчерські, які будуть самостійними, – у Дніпропетровську та Кривому Розі. У разі виникнення екстремальних ситуацій вони зможуть перекривати роботу одна іншої», – сказав Ігор Македонський.
Ремонтно-будівельні роботи зі створення єдиної регіональної оперативно-диспетчерської служби було розпочато у 2012 році. Загальна вартість робіт склала 12,5 млн грн. У 2014 році Єдину регіональну оперативно-диспетчерську службу «швидкої» оснащено телекомунікаційним та серверним обладнанням. На це було виділено 7,5 млн грн. Все це кошти обласного бюджету.